Marketing

Monadnock Ledger-Transcript – Pop-up shop pod adresem 34 Main w Hancock oferuje eklektyczną mieszankę

  • 20 listopada, 2023
  • 5 min read
Monadnock Ledger-Transcript – Pop-up shop pod adresem 34 Main w Hancock oferuje eklektyczną mieszankę


Wyskakujący sklep Hancock’s 34 Main może nie być dokładnie tym, czego można by się spodziewać w klasycznej wiosce w Nowej Anglii.

Wchodząc do zachowanej stodoły z 1801 roku sąsiadującej z Hancock Market, można spodziewać się plecionych dywaników, butelek syropu klonowego czy abażurów ozdobionych łosiem. Zamiast tego ktoś znajdzie eklektyczną mieszankę nowych, zabytkowych i antycznych przedmiotów, od porcelany z lat 50. po antyczną pościel, od ręcznie robionych świec po modne dekoracje świąteczne. Wybuchy koloru na tekstyliach rozrzuconych po całym sklepie są dziełem twórczyni 34 Main, Raisy Lawrence West, która przekształciła starą stodołę w skarbnicę. Pop-Up Główny 34 czynny jest w okresie świątecznym w każdą sobotę w godzinach 10:00 – 14:00

„Reakcja sklepu była ogromnym zaskoczeniem. W każdej sekundzie, kiedy jesteśmy otwarci, byliśmy zajęci” – powiedział West, zamykając sklep w sobotę.

W stodole, która jest przeznaczona pod działalność komercyjną, przez lata gościło wiele różnych firm.

„Ludzie w mieście pamiętają, kiedy był to sklep z antykami. Było wiele różnych rzeczy. Ma po prostu być aktywną częścią tej wioski” – powiedział West. „Mam wrażenie, że połączenie starych i nowych przedmiotów jest swego rodzaju hołdem złożonym domowi i stodole, miastu i jego dawnej teraźniejszości reklamowej. To historyczna dzielnica, ale to także bardzo tętniąca życiem, aktywna społeczność”.

Warto przeczytać!  Wielkość rynku odzieży kaszmirowej osiągnie 3,8 miliarda USD wg

West kupiła dom, który dzieli z mężem Johnem i ich dziećmi w 2014 roku. Dom znajduje się naprzeciwko Hancock Inn i jest centralnie położony względem wszystkiego, co dzieje się w Hancock. Niedawno West musiał odebrać od Fiddleheads psa rodzinnego Ikę, po tym jak Ica zorientowała się, że może wejść do środka i dostać smakołyki, i ktoś zamieścił na Facebooku zdjęcie, na którym żebrze.

„Mój pies jest wychowywany we wsi. To wstyd. Trochę przytyła” – mówi West.

West, który urodził się na Dominikanie i jest w połowie Dominikańczykiem, zawsze rysował jasne kolory i niezwykłe tekstury, kształty i wzory. Jej żywe projekty tekstyliów inspirowane są pracą rdzennych tkaczek z Peru, gdzie Lawrence West mieszkała przez sześć miesięcy z synem i córką w 2014 roku, a także podróżami po Karaibach i Meksyku. Oboje dzieci pomagali w biznesie, gdy West zaczynał – wyrażając opinie, okazjonalnie modelując ubrania i ucząc się szyć. West założyła swoją firmę Raisa Antonia Studios w 2012 roku, której celem było tworzenie tekstyliów z włókien pochodzących ze środowiska i włókien lokalnych, w tym Harrisville Designs. Jej pierwszymi produktami były jaskrawe poncza, chusty i akcesoria. Kontynuowała rozwój nowych linii produktowych, m.in. poduszek, toreb i akcesoriów domowych.

Warto przeczytać!  Fossil Group: spadający udział w rynku i presja na marże (NASDAQ:FOSL)

West zaczęła sprzedawać swoje produkty na lokalnych targach rzemiosła, stopniowo przechodząc do dużych obiektów, takich jak coroczne targi League of NH Craftsmen w Mount Sunapee, imprezy rzemieślnicze Field and Supply, a w końcu do jury wydarzeń NY Now Home and Craft w Centrum Kongresowe Jacoba Javitsa w Nowym Jorku. West przeszedł od sprzedaży detalicznej do hurtowej, sprzedając artykuły gospodarstwa domowego Raisa Antonia w butikach w całej Nowej Anglii. W ostatnich latach West był świadkiem zmian na rynku rzemiosła, ponieważ konkurenci na rynku masowym podcinali pozycję małych przedsiębiorstw i kradli udział w rynku.

„Duże sklepy z artykułami gospodarstwa domowego dosłownie biorą udział w tych pokazach, kopiują oryginalne projekty rzemieślników i produkują je masowo po cenie, której nie może osiągnąć żadna mała firma” – powiedział West. „W ciągu ostatnich jedenastu lat widziałem radykalne zmiany w branży. Rzemieślnicy i rzemieślnicy mieli chwilę, kiedy zaczynałem. Teraz, jeśli pójdziesz na duże koncerty, zamiast małych firm i rzemieślników przywożą one globalne firmy i wszystko się zmieni. Butiki znikają z powodu zakupów online. Ale z drugiej strony, istnieje obecnie ogromne zainteresowanie przedmiotami używanymi, ponownym ich wykorzystaniem i ograniczeniem konsumpcji tak wielu nowych przedmiotów”.

Warto przeczytać!  Statystyki rynku diod elektroluminescencyjnych (LED) w regionie Azji i Pacyfiku w 2021 r.: rekordowy wzrost w przyszłości, raport o roszczeniach

West poszła z duchem czasu, koncentrując się na sprzedaży swoich produktów w Internecie i sklepie 34 Main. W ubiegłych latach wypróbowała kilka sprzedaży w wyskakujących okienkach i odniosła na tyle sukces, że zdecydowała się na otwarcie w każdą sobotę w sezonie świątecznym 2023.

„Jestem zdumiony i wdzięczny za wsparcie społeczności” – mówi West. „Wiadomość się rozeszła; ludzie przyprowadzili swoich przyjaciół. Miałem kobietę, która przyjechała aż z Vermont.

Sklep pełni także nieoczekiwaną rolę w okolicy. Kilku sąsiadów przywiozło Westowi niezwykłe przedmioty i poprosiło ją, aby je sprzedała i znalazła dla nich nowy dom.

„Ludzie przynoszą mi rzeczy, które są dla nich wyjątkowe i których nie chcą zabrać tylko na wymianę. Sąsiad przyniósł mi żeliwną świnię, wystawiłem ją i sprzedałem w ciągu godziny” – powiedział West. „Jestem szczęśliwy, że mogę pomóc.

Produkty Raisy Lawrence West można znaleźć na stronie raisaantonia.com.
Źródło