„Nacisk wywiera na niego presję” – Paul Merson zauważa błąd taktyczny Mikela Artety w meczu Arsenal vs Aston Villa

• 14 kwietnia, 2024
  • 3 min read

Legenda Arsenalu Paul Merson ostro skrytykował wybór drużyny Mikela Artety na mecz z Aston Villą. Kanonierzy stracili dwa punkty do lidera ligi, Manchesteru City, po golach Leona Baileya i Olliego Watkinsa, które zapewniły Villi zwycięstwo na wyjeździe na stadionie Emirates.

Arsenal miał szansę zyskać przewagę punktową w wyścigu o tytuł po tym, jak wcześniej tego dnia zobaczył, jak Liverpool przegrał z Crystal Palace. Zespół spisał się dobrze w pierwszej połowie, ale nie wykorzystał swoich szans i ostatecznie został ukarany przez drużynę Unaia Emery’ego.

Mikel Arteta dokonał zmian w taktyce po niedawnym ligowym zwycięstwie Kanonierów nad Brighton, przenosząc Kai Havertza na pomocnik kosztem Jorginho, grając Gabrielem Jesusem na pozycji środkowego napastnika i rozpoczynając Leandro Trossarda na skrzydle. Analizując porażkę Sky Sports, legenda Arsenalu Paul Merson stwierdził, że Arteta powtórzył błąd, pomijając Jorginho i zasugerował, że presja w wyścigu o tytuł wpłynęła na decyzje menedżera.

Warto przeczytać!  Obietnica Nowego Jorku w obliczu zagrożenia terrorystycznego podczas meczu Pucharu Świata T20 Indie–Pakistan

„Myślę, że wszedł na swój sposób, zrobił to również w zeszłym sezonie przeciwko Southampton, ale tak się właśnie dzieje” – wyjaśnił Merson. „Presja wywiera wpływ na wszystkich, nie tylko na zawodników, ale także na menedżerów.

„Dlatego potrzebujesz kogoś takiego [Manchester City manager] Pep Guardiola, który po prostu zachowuje spokój. Słuchać, [Liverpool boss] Jurgen Klopp to świetny menedżer, ale dlaczego na dziesięć minut przed końcem stawia na Harveya Elliota [against Crystal Palace]? Daj mu 25-30 minut, on naprawia mecze piłkarskie, ale to menedżerowie również odczuwają presję i to widać.

Arsenal dotrzymywał kroku rywalom o tytuł Man City i Liverpoolowi, notując dziewięć zwycięstw w ostatnich 10 meczach ligowych. Jednak Merson upierał się, że początkowa jedenastka zastosowana przeciwko Villi ogranicza zdolność Artety do wpływania na grę z ławki rezerwowych.

Warto przeczytać!  Dinesh Karthik ma nierealistyczne oczekiwania dotyczące Pucharu Świata T20 i musi nauczyć się odpuszczać | Krykiet