Sport

Nagrody za mecz towarzyski Bayernu Monachium, wygrany 4:0 z Grasshopper Club Zürich

• 20 sierpnia, 2024
  • 4 min read

Bayern Monachium zmierzył się z Grasshopper Club Zürich w nietypowym dla siebie momencie meczu towarzyskim, ale mecz spełnił swoje zadanie — pozwolił weteranom pozbyć się zmartwień, dał kilku młodym graczom więcej czasu na grę w pierwszym składzie, a Vincentowi Kompany’emu dał kolejną szansę na przyjrzenie się swoim zawodnikom.

Bayern Monachium wygrał 4-0 i teraz będzie czekał na inaugurację Bundesligi w ten weekend przeciwko VfL Wolfsburg. Przejdźmy do Bavarian Football Works Match Awards…

Wymiana koszulek: Justin Hammel

Trzeba przyznać, że tutaj wybór był niewielki. Justin Hammel był stale w niebezpieczeństwie i stał wysoko na pozycji bramkarza Grasshopper Club Zürich. Wykończenie Bayernu Monachium nie było do końca trafione, co pomogło, ale Hammel nie został pokonany w niczym, co ktokolwiek mógłby uznać za łatwą szansę.

Cesarz: Leon Goretzka

Grając na nie swojej pozycji, Leon Goretzka dostał szansę udowodnienia swojej wartości dla klubu — szczególnie po niefortunnej kontuzji Josipa Stanišicia. W ciągu 61 minut Goretzka wykonał 61/63 podań (97%) i tylko dwa razy stracił piłkę. W momencie, gdy musiał wykazać się bardzo dużym zaangażowaniem, Goretzka był w stanie wyjść i zagrać. Pomocnik otrzymuje kilka punktów bonusowych za grę na nie swojej pozycji w tym meczu.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 – Chris Jordan gotowy na odwołanie Pucharu Świata T20, gdy Chris Woakes nie trafia

Warto jednak zauważyć, że jeśli Adam Aznou nabierze trochę więcej doświadczenia i będzie grał trochę bardziej pod kontrolą, Bayern Monachium nie będzie musiał tracić snu z powodu utraty Alphonso Daviesa w przyszłym lecie. Młody zawodnik jest wciąż trochę nieokrzesany, ale w meczu z Grasshopper Club Zürich zrobił kilka świetnych rzeczy.

Piłkarz: Konrad Laimer

To był typowy, aktywny dzień dla energicznego Austriaka. Konrad Laimer jest czwartym pomocnikiem w rotacji trzech zawodników (na razie możemy założyć, że Goretzka wciąż nie bierze udziału w grze), więc każda okazja, by pokazać Vincentowi Kompany’emu swoją wartość, jest kluczowa. Laimer wykonał 97% podań, wygrał trzy z czterech pojedynków naziemnych i tylko cztery razy stracił piłkę. i ogólnie był bardzo, bardzo silny.

Bombowiec: Mathys Tel

Po wejściu na boisko jako rezerwowy Mathys Tel był kompletnym zagrożeniem i zdobył wspaniałego gola w 68. minucie. Tel wykonał również 12 z 16 podań, wygrał wszystkie trzy pojedynki naziemne i miał kluczowe podanie. Jeśli znajdziesz wideo z jego golem, musisz je zobaczyć. Cóż za dotyk i wykończenie ze strony młodego zawodnika.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 – Jos Buttler wraca do formy na zwarciu, a forma Anglii sięga szczytu

Michael Olise był tutaj mocno brany pod uwagę, ale stracił piłkę 15 razy w ciągu 61 minut, co jest czymś, na co warto zwrócić uwagę. Poza tym były skrzydłowy Crystal Palace dał o sobie znać bardzo wcześnie, strzelając gola w 12. minucie. Jest w nim pewna atmosfera, która emanuje pewnością siebie i pewnością siebie… a także odrobiną niebezpieczeństwa. Bayern Monachium mógłby tu wybrać zwycięzcę. Oprócz gola Olise wykonał 92% swoich podań,

Mistrz Meczu: Harry Kane

Harry Kane jest dobry w wielu rzeczach w piłce nożnej, ale jego prawdziwe umiejętności leżą w polu karnym i wokół niego. Jego gol w 47. minucie — choć wcale nie spektakularny — był dokładnie tym, czego Bayern Monachium od niego oczekuje. Czegoś, co zrodziło się z bycia we właściwym miejscu we właściwym czasie. Poza tym Kane był solidny we wszystkich aspektach meczu, ponieważ wykonał 85% podań, w tym 4/5 długich piłek. Kane wygrał również oba pojedynki powietrzne i wszystkie trzy pojedynki naziemne, tracąc posiadanie piłki tylko sześć razy.

Co sądzisz o naszym wyborze nagród? Kto jeszcze zasługuje na okrzyk? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Dzisiaj nie mamy regularnego odcinka podcastu po meczu, ale INNN nagrał i opublikował swoje przemyślenia na temat gry w naszym Daily Show, dostępnym dla wszystkich wspierających nasz serwis Patreon. Jeśli do tej pory nie byłeś zdecydowany, czy dołączyć, spróbuj! Codziennie publikujemy dodatkowe treści, takie jak ta, na naszym serwisie Patreon — a także dodatkowe korzyści, takie jak ekskluzywny dla członków serwer Discord, sesje pytań i odpowiedzi i wiele więcej!

Warto przeczytać!  „Obniżyć pensje, a BCCI musi ukarać…”: Gavaskar chce surowego kroku przeciwko zawodnikom opuszczającym IPL przedwcześnie ze względu na obowiązki narodowe

Jak zawsze, każde wsparcie jest mile widziane!