• 3 min read

Ćwierćfinał ATP w Rzymie

Tabilo – Zhang: 15.05.2024 15:00 CEST
H2H: 0-1

Alejandro Tabilo wygrał siedem meczów z rzędu. W zeszłym tygodniu Tabilo zdobył tytuł pretendenta we Francji, pokonując Munara w prostych setach. Tutaj, w Rzymie, Tabilo wygrał swój pierwszy mecz przekonująco z Hanfmannem w prostych setach. Następnie Tabilo zdenerwował Djokovica 6:2, 6:3, co było jednym z jego najlepszych meczów w karierze. Novak zagrał fatalnie, ale trzeba pochwalić Tabilo, który walczył dzielnie i odważnie strzelał. Dzisiaj Tabilo wygrał z Chaczanowem w dwóch dogrywkach po prawie trzech godzinach spędzonych na korcie.

Zhizhen Zhang wygrał cztery mecze z rzędu. W Rzymie nie stracił jeszcze seta. Warto wspomnieć, że miał szczęście w losowaniu, ponieważ oprócz Bena Sheltona, który nie gra dobrze na mączce, ma jeszcze do czynienia z zawodnikiem z czołowej dwudziestki. Dziś Zhang wygrał z nieformalnym Thiago Monteiro. Dobrze serwował, zdobywając 82% punktów po wejściu na boisko pierwszego serwera. Przed ATP Rzym Zhang nie osiągnął jak dotąd w tym sezonie żadnych niezwykłych wyników. Osiągał także najlepsze wyniki w swojej karierze na szybkich, twardych kortach, więc ten sukces jest zdecydowanie jednym z jego największych, jeśli nie największym sukcesem na mączce.

Warto przeczytać!  Jak polityka Oracle dotycząca pracy z domu pomogła USA ogłuszyć Pakistan podczas Mistrzostw Świata T20 2024

Najlepszy zakład do zrobienia

Alejandro Tabilo podszedł do tego meczu pełen pewności siebie. Wierzymy, że ogólnie jest lepszym graczem na kortach ziemnych niż Zhang i że wygra ten mecz i dotrze do półfinału.

Biorąc to pod uwagę, Zwycięstwo Tabilo to zakład wartościowy.

Wartość zakładu/najlepszy kurs: Alejandro Tabilo wygrywa @1,62 @bet365

Zverev – Fritz: 15.05.2024 20:30 CEST
H2H: 4-3

Aleksander Zverev wygrał trzy mecze z rzędu, nie tracąc seta tutaj, w Rzymie. Dziś Zverev wygrał z Borgesem w prostych setach. Przed tym meczem Zverev również wygrał swoje pierwsze dwa mecze w setach. Jutrzejszy mecz z Fritzem będzie jego największym jak dotąd wyzwaniem w tym turnieju. Jak dotąd w tym sezonie Zverev nie odniósł żadnego sukcesu na mączce. Przegrał w Monachium z Garinem w ćwierćfinale. Następnie Zverev przegrał z Cerundolo w prostych setach w 1/8 finału w Madrycie. W zeszłym roku w Rzymie Zverev przegrał z Miedwiediewem w 1/8 finału

Taylora Fritza wygrał siedem z ośmiu ostatnich meczów. Będąc Amerykaninem, Fritz zwykle radził sobie gorzej na glinie. Jednak jak dotąd w tym sezonie Fritz spisywał się naprawdę regularnie w turniejach na kortach ziemnych i pokazywał postępy. Dwa tygodnie temu Fritz dotarł do półfinału w Madrycie, gdzie w prostych setach przegrał z Rublowem. Tutaj, w Rzymie, Fritz z łatwością wygrał swoje dwa pierwsze mecze z Fogninim i Kordą. Jednakże Fritz walczył dziś z Dymitrovem i wygrał po prawie trzech godzinach spędzonych na korcie. W zeszłym roku w Rzymie Fritz przegrał w pierwszej rundzie z Hanfmannem.

Warto przeczytać!  WCPL 2024: Były indyjski zawodnik Jhulan Goswami dołącza do Trinbago Knight Riders jako mentor zespołu

Alexander Zverev jest jednym z najlepszych graczy na kortach ziemnych podczas tournee. Wierzymy, że w tym tygodniu może zajść głęboko i nawet zdobyć tytuł. Fritz jest w dobrej formie, ale nie jest specjalistą od kortów ziemnych jak Zverev.

Biorąc to pod uwagę, Zwycięstwo Zvereva to zakład wartościowy.

Wartość zakładu/najlepszy kurs: Alexander Zverev wygrywa @1,57 @bet365

Główne źródło zdjęć: Susan Mullane – USA TODAY Sports