Podróże

Najpopularniejsze kierunki podróży American Express Travel w 2024 r. wyróżniają miejsca na wakacje na uboczu

 • 14 listopada, 2023
 • 5 min read
Najpopularniejsze kierunki podróży American Express Travel w 2024 r. wyróżniają miejsca na wakacje na uboczu


Porto Cervo, Włochy; San Miguel De Allende, Meksyk; Udajpur, Indie; i Zermatt, Szwajcaria należą do najczęściej odwiedzanych miejsc

TORONTO, 14 listopada 2023 r /CNW/ – Podróże American Express® opublikowała dzisiaj coroczną listę popularnych miejsc docelowych na rok 2024, zawierającą 10 miejsc wakacyjnych, które trzeba odwiedzić, w oparciu o globalną listę American Express® Rezerwacje podróży posiadaczy kart i rekomendacje od zespołu 6000 ekspertów ds. podróży Amex Travel. Tegoroczna lista Najpopularniejsze kierunki podróży w 2024 r.: na uboczuwykracza poza tradycyjne, dobrze znane miejsca wakacyjne, aby odkryć ukryte skarby i nowe doświadczenia, których szukają podróżnicy, szczególnie milenialsi i pokolenie Z.

„Ludzie podczas podróży szukają nowych doświadczeń i zanurzenia się w lokalnej kulturze” – stwierdził Audrey Hendley, prezes American Express Travel. „Niezależnie od tego, czy pragniesz nowej przygody, czy po prostu chcesz pokonać tłumy, ta lista jest doskonałym miejscem dla każdego podróżnika, aby znaleźć swój kolejny cel wakacji. Dzięki doświadczeniu i rozległej wiedzy naszych konsultantów ds. podróży możemy pomóc znaleźć idealne miejsce zostać, najszybszy sposób dotarcia na miejsce i najlepsze lokalne atrakcje, dzięki którym podróż będzie niesamowita” – dodała.

Lista popularnych miejsc docelowych oferuje wycieczki dla każdego rodzaju podróżnych. Na przykład:

 • Zamiast popularnych Gór Błękitnych Nowa Południowa WaliaWeź pod uwagę Wzgórza Adelajdy z uroczymi wioskami i tętniącą życiem sceną kulinarną, to idealne miejsce na australijskie odosobnienie na wsi.
 • Jeśli kochasz historię i energię Stambuł, Bodrum, Indyk jest domem dla plaż na lśniącym błękitnym Morzu Egejskim, tętniących życiem bazarów, świeżych owoców morza i aktywnego życia nocnego.
 • Pastelowe Porto Cervo, Włochy na wyspie Sardynia to bardziej ekskluzywna alternatywa dla kultowych Wybrzeże Amalfi która wciąż zapewnia odwiedzającym blask celebrytów i przepyszną kuchnię.
 • Lśniące morza, przyjaźni mieszkańcy i historyczna kultura Saint Kitts i Nevis w Karaiby sprawiają, że jest to idealne miejsce dla tych, którzy kochają wyluzowaną atmosferę i plaże z białym piaskiem Św. Tomasz I Święty Jan w Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.
 • Podróżnicy, którzy lubią jeździć na nartach Sapporo może udać się dalej Niseko, Japonia na najbardziej wysuniętej na północ wyspie Hokkaidodla równie niezapomnianych wrażeń związanych ze sportami zimowymi.
 • Ci, którzy gromadzą się Meksyku Riviera Maya ze względu na piękne krajobrazy oraz tętniącą życiem kuchnię i kulturę znajdzie podobnie kolorowe i stymulujące miejskie doświadczenia, podróżując w głąb lądu San Miguel de Allende.
 • Santa Fe, Nowy Meksyk oferuje podobne połączenie kultury, historii i naturalnego piękna Ameryki Południowo-Zachodniej, co popularna Sedona.
 • The Malediwy stały się symbolem ekskluzywnych wakacji na plaży na końcu ziemi. The Seszele oferują podobny raj, wraz z ekspansywną różnorodnością biologiczną i wielokulturową żywotnością.
 • Udajpur, Indie, niezwykle romantyczne miasto jezior i pałaców, jest świetną alternatywą dla Agry, gdzie znajduje się Taj Mahal.
 • Dla miłośników jazdy na nartach Dolomity, malownicze Zermatt, Szwajcaria oferuje podobny, czarujący klimat.

Konsultanci ds. podróży American Express Travel zidentyfikowali najlepsze miejsca do zwiedzania, jedzenia i pobytu w każdym miejscu docelowym, aby podróżni mogli poznać lokalną kulturę, w tym zobaczyć koale na wolności w Adelaide Hills; zakupy tureckich ręczników na bazarach w Bodrum; oraz zwiedzanie muzeum poświęconego maskom ceremonialnym w San Miguel de Allende.

Kiedy Posiadacze kart rezerwują wycieczki w firmie Amex Travel, jej ogromny globalny zasięg i niesamowite korzyści pomagają im w pełni wykorzystać podróż dzięki dostępowi do 6000 konsultantów ds. podróży w 23 krajach, którzy mówią w 13 językach i ponad 2300 obiektów w 114 krajach za pośrednictwem Fine Hotels + Resorts ®1 i Kolekcja Hotelowa2 programy.

1Korzyść ta dostępna jest wyłącznie dla Posiadaczy Karty Platynowej.
2Korzyść ta dostępna jest wyłącznie dla Posiadaczy Karty Platynowej.

O American Express w Kanadzie

American Express to globalna firma usługowa, zapewniająca klientom dostęp do produktów, spostrzeżeń i doświadczeń, które wzbogacają życie i budują sukces biznesowy. American Express powstał w Kanada w 1853 roku i oferuje różnorodne produkty konsumenckie i biznesowe. Dowiedz się więcej na americanexpress.ca i połącz się z nami na Facebooku, XInstagram i Youtube.

Metodologia:

Najpopularniejsze kierunki podróży American Express Travel w 2024 r. są wybierane na podstawie globalnych rezerwacji posiadaczy kart American Express za pośrednictwem American Express Travel, biorąc pod uwagę wzrost liczby podróży rok do roku w latach 2019–2023.

Sprzedawca podróży

Firma American Express Travel Associates Company, Inc. działa wyłącznie jako agent sprzedaży dostawców usług turystycznych i nie ponosi odpowiedzialności za działania lub zaniechania takich dostawców. Niektórzy dostawcy płacą nam prowizję i inne zachęty za osiągnięcie celów sprzedażowych lub innych celów, a także mogą zapewniać zachęty naszym Konsultantom ds. podróży. po więcej informacji odwiedźwww.americanexpress.com/travelterms.

ŹRÓDŁO American Express Kanada

Więcej informacji: AMERICAN EXPRESS, Becky Brescacin, [email protected]
Źródło

Warto przeczytać!  Ken Jennings odwiedza zaświaty w „100 miejscach, które warto zobaczyć po śmierci”