Podróże

Najpopularniejsze kierunki podróży American Express Travel w roku 2024 wyróżniają miejsca wakacyjne położone poza utartymi szlakami

 • 14 listopada, 2023
 • 6 min read
Najpopularniejsze kierunki podróży American Express Travel w roku 2024 wyróżniają miejsca wakacyjne położone poza utartymi szlakami


Porto Cervo, Włochy; San Miguel De Allende, Meksyk; Udajpur, Indie; i Zermatt w Szwajcarii należą do najczęściej odwiedzanych miejsc

NOWY JORK, 14 listopada 2023 r–(BUSINESS WIRE)–Podróże American Express® opublikowała dzisiaj coroczną listę popularnych miejsc docelowych na rok 2024, zawierającą 10 miejsc wakacyjnych, które trzeba odwiedzić, w oparciu o globalną listę American Express® Rezerwacje podróży i rekomendacje posiadaczy kart od zespołu 6000 ekspertów ds. podróży Amex Travel. Tegoroczna lista Najpopularniejsze kierunki w 2024 r.: na uboczu – wykracza poza tradycyjne, dobrze znane miejsca wakacyjne, aby odkryć ukryte skarby i nowe doświadczenia, których szukają podróżnicy, szczególnie milenialsi i pokolenie Z.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełną wersję komunikatu możesz zobaczyć tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20231114575637/en/

Najpopularniejsze kierunki podróży American Express Travel w 2024 r. (grafika: Business Wire)

„Ludzie podczas podróży szukają nowych doświadczeń i zanurzenia się w lokalnej kulturze” – powiedziała Audrey Hendley, prezes American Express Travel. „Niezależnie od tego, czy pragniesz nowej przygody, czy po prostu chcesz pokonać tłumy, ta lista jest doskonałym miejscem dla każdego podróżnika, aby znaleźć swój kolejny cel wakacji. Dzięki doświadczeniu i rozległej wiedzy naszych konsultantów ds. podróży możemy pomóc znaleźć idealne miejsce zostać, najszybszy sposób dotarcia na miejsce i najlepsze lokalne atrakcje, dzięki którym podróż będzie niesamowita” – dodała.

Warto przeczytać!  Ubezpieczenie podróżne w ciąży | Pieniądze

Poniżej znajduje się pełna lista najpopularniejszych kierunków podróży w 2024 r.:

Lista popularnych miejsc docelowych oferuje wycieczki dla każdego podróżnika. Na przykład:

 • Zamiast popularnych Gór Błękitnych w Nowej Południowej Walii, rozważ Wzgórza Adelajdy z uroczymi wioskami i tętniącą życiem sceną kulinarną, to idealne miejsce na australijskie odosobnienie na wsi.

 • Jeśli kochasz historię i energię Stambułu, Bodrum, Turcja jest domem dla plaż na lśniącym błękitnym Morzu Egejskim, tętniących życiem bazarów, świeżych owoców morza i aktywnego życia nocnego.

 • Pastelowe Porto Cervo, Włochy na Sardynii to bardziej ekskluzywna alternatywa dla kultowego Wybrzeża Amalfi, która wciąż zapewnia odwiedzającym blask celebrytów i przepyszną kuchnię.

 • Lśniące morza, przyjaźni mieszkańcy i historyczna kultura Saint Kitts i Nevis na Karaibach sprawiają, że jest to idealne miejsce dla tych, którzy kochają wyluzowaną atmosferę i plaże z białym piaskiem St. Thomas i St. John na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

 • Podróżnicy, którzy lubią jeździć na nartach w Sapporo, mogą wybrać się dalej Niseko, Japonia na najbardziej wysuniętej na północ wyspie Hokkaido, aby przeżyć równie niezapomniane wrażenia związane ze sportami zimowymi.

 • Ci, którzy przybywają na Riwierę Majów w Meksyku ze względu na piękne krajobrazy oraz tętniące życiem jedzenie i kulturę, znajdą podobnie kolorowe i stymulujące wrażenia miejskie, podróżując w głąb lądu San Miguel de Allende.

 • Santa Fe, Nowy Meksyk oferuje podobne połączenie kultury, historii i naturalnego piękna Ameryki Południowo-Zachodniej, co popularna Sedona.

 • Malediwy stały się symbolem ekskluzywnych wakacji na plaży na końcu ziemi. Seszele oferują podobny raj, wraz z ekspansywną różnorodnością biologiczną i wielokulturową żywotnością.

 • Udajpur, Indie, niezwykle romantyczne miasto jezior i pałaców, jest świetną alternatywą dla Agry, gdzie znajduje się Taj Mahal.

 • Dla miłośników jazdy na nartach Dolomity, malownicze Zermatt, Szwajcaria oferuje podobny, czarujący klimat.

Warto przeczytać!  Hotel butikowy Brand Maisons Pariente stawia czoła paryskiemu targowisku

Konsultanci ds. podróży American Express Travel zidentyfikowali najlepsze miejsca do zwiedzania, jedzenia i pobytu w każdym miejscu docelowym, aby podróżni mogli poznać lokalną kulturę, w tym zobaczyć koale na wolności w Adelaide Hills; zakupy tureckich ręczników na bazarach w Bodrum; oraz zwiedzanie muzeum poświęconego maskom ceremonialnym w San Miguel de Allende.

Kiedy Członkowie karty rezerwują wycieczki w Amex Travel, jej ogromny globalny zasięg i niesamowite korzyści pomagają im w pełni wykorzystać podróż dzięki dostępowi do 6000 konsultantów ds. podróży w 23 krajach, którzy mówią w 13 językach i ponad 2300 obiektów w 114 krajach za pośrednictwem Fine Hotels + Kurorty ®1 i Kolekcja Hotelowa2 programy.

1Korzyść ta jest dostępna wyłącznie dla kwalifikujących się Uczestników Karty Platynowej.
2Korzyść ta jest dostępna wyłącznie dla kwalifikujących się Posiadaczy kart Gold i Platinum.

O AMERICAN EXPRESS
American Express to globalnie zintegrowana firma płatnicza, zapewniająca klientom dostęp do produktów, spostrzeżeń i doświadczeń, które wzbogacają życie i budują sukces biznesowy. Dowiedz się więcej na americanexpress.com i połącz się z nami na facebook.com/americanexpress, instagram.com/americanexpress,linkedin.com/company/american-express, twitter.com/americanexpressi youtube.com/americanexpress.

Warto przeczytać!  8 wskazówek na bezpieczne i przyjemne wakacje:

Kluczowe linki do produktów, usług i informacji o odpowiedzialności korporacyjnej: karty osobiste, wizytówki i usługi, usługi turystyczne, karty podarunkowe, karty przedpłacone, usługi handlowe, Accertify, Business Blueprint, Resy, karta korporacyjna, podróże służbowe, różnorodność i włączenie, odpowiedzialność korporacyjna oraz raporty dotyczące środowiska, społeczeństwa i zarządzania.

Metodologia:
Najpopularniejsze kierunki podróży American Express Travel w 2024 r. są wybierane na podstawie globalnych rezerwacji członków karty American Express za pośrednictwem American Express Travel, biorąc pod uwagę wzrost liczby podróży rok do roku w latach 2019–2023.

Sprzedawca podróży:
Firma American Express Travel Associates Company, Inc. działa wyłącznie jako agent sprzedaży dostawców usług turystycznych i nie ponosi odpowiedzialności za działania lub zaniechania takich dostawców. Niektórzy dostawcy płacą nam prowizję i inne zachęty za osiągnięcie celów sprzedażowych lub innych celów, a także mogą zapewniać zachęty naszym Konsultantom ds. podróży. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.americanexpress.com/travelterms.

Kalifornijski CST#1022318; Waszyngton UBI#600-469-694

Źródło: firma American Express
Lokalizacja: USA

Zobacz wersję źródłową na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20231114575637/en/

Łączność

AMERICAN EXPRESS
Emilia Vicker
Emily.Vicker@aexp.com
Źródło