Podróże

Najpopularniejsze kierunki podróży w 2024 r. według Amex Travel

 • 14 listopada, 2023
 • 3 min read
Najpopularniejsze kierunki podróży w 2024 r. według Amex Travel


Rekordowy rok pod względem liczby podróży dobiega końca, a oczy wszystkich zwrócone są na rok 2024. Dokąd podróżni udają się w nowym roku? Ci, którzy pragną wyjazdu i potrzebują dawki inspiracji, mają szczęście.


American Express opublikował coroczną listę popularnych kierunków, zawierającą 10 miejsc, które trzeba odwiedzić, na podstawie rezerwacji dokonanych za pomocą karty Amex i wybranych rekomendacji 7000 konsultantów ds. podróży firmy. W tym roku podróżnicy myślą o czymś większym i odważniejszym, wybierając więcej miejsc na uboczu i coraz bardziej wciągających doświadczeń.


„Ludzie stali się niezwykle celowi w podejmowaniu podróży. Podróżni budują wakacje wokół swoich pasji, wiedząc, czego chcą od podróży” – powiedziała Audrey Hendley, prezes American Express Travel Podróże + wypoczynek. „Te pasje przyciągają ludzi na nowe trasy i prowadzą ich do nowych miejsc, wykraczających poza tradycyjne popularne miejsca”.


Warto przeczytać!  Myślisz o letnich podróżach? Oto lista „Najwspanialszych miejsc na świecie 2023” magazynu TIME, a 2 znajdują się w Indiach

Popularne lokalizacje, kierowane przez pokolenie Z i milenialsów, podkreślają chęć wyjścia poza konwencjonalne miasta wakacyjne. Z raportu zamówionego przez firmę Amex na początku 2023 r. wynika, że ​​89 procent respondentów chce podróżować do miejsc, których nigdy wcześniej nie odwiedziło; 68 procent respondentów twierdzi, że jest dumne ze znalezienia miejsc, do których warto się udać, zanim staną się popularne.


Nic więc dziwnego, że lista Amex przedstawia alternatywy dla popularnych kierunków na całym świecie. „Nadal widzimy popyt na wypróbowane i prawdziwe kierunki, takie jak Rzym i Las Vegas, ale te położone na uboczu miejsca również mają wiele do zaoferowania, a młodsi podróżnicy chętnie sięgają po nowe doświadczenia” – zauważa Hendley.


Na przykład Hendley i jej zespół twierdzą, że zamiast przybywać na meksykańską Riwierę Majów ze względu na jej krajobrazy i tętniącą życiem kulturę, udajcie się do równie malowniczego (i być może bardziej zorientowanego na jedzenie) śródlądowego miasteczka San Miguel de Allende. Po drugiej stronie świata ekspansywna różnorodność biologiczna Seszeli jest alternatywą dla kultowych plaż Malediwów. (Luksusowe obiekty w obu lokalizacjach, takie jak Rosewood San Miguel de Allende i Four Seasons Resort Seychelles na wyspie Desroches, są częścią programu Fine Hotels + Resorts firmy Amex, zapewniającego takie korzyści, jak podwyższenie standardu pokoju, bezpłatne śniadanie i późne wymeldowanie.)

Warto przeczytać!  Niedoceniane brytyjskie miasto z „najpiękniejszą ulicą w Europie” i ulubioną restauracją Gordona Ramsaya


Pełna lista najpopularniejszych kierunków w 2024 r. to:


 • Wzgórza Adelajdy w Australii jako alternatywa dla Parku Narodowego Blue Hills w Australii.
 • Bodrum, Turcja jako alternatywa dla Stambułu w Turcji.
 • Cervo, Włochy jako alternatywa dla Amalfi we Włoszech.
 • Saint Kitts i Nevis jako alternatywa dla Wysp Dziewiczych.
 • Niseko, Japonia jako alternatywa dla Sapporo w Japonii.
 • San Miguel De Allende, Meksyk jako alternatywa dla Riviera Maya w Meksyku.
 • Santa Fe, Nowy Meksyk jako alternatywa dla Sedony w Arizonie.
 • Seszele jako alternatywa dla Malediwów.
 • Udajpur, Indie jako alternatywa dla Agry w Indiach.
 • Zermatt, Szwajcaria jako alternatywa dla St. Moritz w Szwajcarii.


A dokąd Hendley sama chce się udać? „Chciałbym pojechać do Udaipur w Indiach [and] poświęć kilka tygodni na właściwe poznanie i poznanie lokalnej kultury” – mówi.

Warto przeczytać!  Rodzice wezwali do sprawdzania dokumentacji szczepień MMR dzieci po wzroście zachorowań na odrę


Źródło