Najważniejsze momenty finału turnieju singlowego kobiet French Open 2024: Iga Świątek pokonuje Jasmine Paolini i zdobywa trzeci tytuł z rzędu

• 8 czerwca, 2024

Iga Świątek vs Jasmine Paolini©AFP

Podsumowanie finału turnieju singlowego kobiet French Open 2024: W finale Iga Świątek w dwóch setach pokonała Jasmine Paolini i sięgnęła po trzeci z rzędu tytuł French Open. Dla polskiej gwiazdy tenisa był to także czwarty tytuł Rolanda Garrosa. Paolini nie rywalizował ze Świątkiem po krótkim okresie na początku, w którym Paoloni pokonał nawet mistrza French Open. Gdy Świątek przełamała Paoliniego i wyrównała wyniki w pierwszym secie, nie było już dla niej oglądania. Włoska gwiazda zwyciężyła w pierwszym secie 6:2, a w drugim secie zwyciężyła 6:1 i zdobyła trzeci tytuł w biegu kłusem.

Oto najważniejsze momenty finału gry pojedynczej kobiet French Open 2024:

• 19:58 (IST)

French Open na żywo: Świątek wygrywa mecz!!!

Iga Świątek wygrała drugiego seta i cały mecz. W finale pokonała Jasmine Paolini 6:2, 6:1 i zdobyła trzeci z rzędu tytuł French Open i czwarty w sumie. To rewelacyjny występ polskiej gwiazdy!

• 19:48 (IST)

French Open na żywo: Zwycięstwo Świątka opóźnione

Jasmine Paolini po raz pierwszy utrzymała serwis w drugim secie i wygrała gema. To teraz serwis Świątka. Musi w tym zakończyć grę.

• 19:44 (czasu wschodniego)

French Open na żywo: Świątek bliski zwycięstwa

Iga Świątek prowadzi obecnie 5:0. Musi tylko wygrać jeszcze jeden mecz, aby pokonać Jasmine Paolini w starciu na szczycie finału gry pojedynczej kobiet French Open.

• 19:34 (czasu wschodniego)

French Open na żywo: Świątek w ataku!

Iga Świątek raz w drugim secie przełamała Jasmine Paolini i prowadziła 3:0. Jest bardzo blisko trzeciego z rzędu tytułu French Open.

• 19:24 (IST)

French Open na żywo: Świątek wygrywa pierwszego seta!

Po drobnych trudnościach na początku Iga Świątek ostatecznie pokazała swoją dominację i wygrała pierwszego seta 6:2. W pewnym momencie przegrywała 1:2 po przełamaniu przez Jasmine Paolini, ale powróciła w sensacyjny sposób, wygrywając 5 gemów w kłusie i przypieczętowując seta na swoją korzyść.

• 19:12 (IST)

French Open na żywo: Świątek rządzi!

Iga Świątek najpierw utrzymała swój serwis i ponownie wyszła na prowadzenie w pierwszym secie, a następnie przełamała Jasmine Paolini i wyszła na prowadzenie 4:2.

• 19:01 (czasu wschodniego)

French Open na żywo: Świątek odbija się

Iga Świątek chwali się supremacją po krótkiej, ciężkiej fazie. Przełamała Jasmine Paolini i dokonała niezwykłego powrotu.

• 18:58 (IST)

French Open na żywo: Paolini przełamuje Świątek

OK, oto element niespodzianki! Po raz pierwszy finalistka Wielkiego Szlema Jasmine Paolini pokonała Igę Świątek, która w kłusie stara się o trzeci tytuł French Open.

• 18:55 (IST)

French Open na żywo: Paolini również utrzymuje serwis

Dla Jasmine Paolini nie było to takie łatwe, ponieważ musiała ciężko pracować, aby wygrać mecz. Iga Świątek dała dobrą walkę Włochce, zdobywając 40 punktów, ale Paolini dobrze spisał się, kradnąc mecz.

• 18:47 (czasu wschodniego)

French Open, finał gry pojedynczej kobiet na żywo: Świątek utrzymuje serwis

Iga Świątek utrzymała serwis i wygrała pierwszy gem. Paolini spóźnił się na powrót, gdy Świątek przypieczętowała mecz na jej korzyść.

• 18:36 (IST)

French Open, finał gry pojedynczej kobiet na żywo: minuty do rozpoczęcia!

Na kort weszły zarówno Iga Świątek, jak i Jasmine Paolini. Niedługo zaczniemy. Przygotujcie się, chłopaki!

• 18:00 (czasu wschodniego)

Witamy ludzi!

Iga Świątek zmierzy się z Jasmine Paolini w finale gry pojedynczej kobiet podczas French Open 2024. Bądź na bieżąco, aby otrzymywać wszystkie wyniki na żywo i aktualizacje.