Technologia

Najważniejsze wyzwania w rozwoju procesu oczyszczania rekombinowanego białka

  • 16 listopada, 2023
  • 6 min read
Najważniejsze wyzwania w rozwoju procesu oczyszczania rekombinowanego białka


Żywica Cytiva Protein Select została zaprojektowana, aby stawić czoła niektórym z tych wyzwań. Więcej informacji na https://cytiva.link/34wja

Transkrypcja

Jeanne Linke Northrop: Witam, nazywam się Jeanne Linke Northrop z BioPharm International i dołączyła do mnie dzisiaj Emma Lind, globalna menedżerka produktu ds. żywic i technologii w firmie Cytiva. Emmo, witaj.

Emma Linda: Dziękuję. Dziękuje za gościnę.

Jeanne Linke Northrop: Och, absolutnie. Dziękuję bardzo za umożliwienie mi siedzenia z Tobą. Naprawdę nie mogę się doczekać dzisiejszej dyskusji na temat rozwoju procesu oczyszczania białek rekombinowanych.

W branży częściej spotykamy białka rekombinowane, prawda? Oczywiście widzimy, że pojawiają się pewne wspólne wyzwania, jeśli chodzi o badanie bardziej innowacyjnych i potencjalnie ratujących życie metod, które zaczynają zmieniać świat medycyny. Wiem, że są wykorzystywane i badane pod kątem różnych chorób. Dlatego nie mogę się doczekać, aż będę mógł więcej omówić metody, które można zastosować w poruszaniu się po tej złożonej dziedzinie, a także rozwiać niektóre z obaw podnoszonych przez naukowców. Chciałbym przekazać głos Tobie, Emmo, i poprosić o pewien wgląd w tę kwestię. Po pierwsze, dlaczego rozwój procesu może być znacznie bardziej złożony w przypadku białek rekombinowanych w porównaniu z tradycyjnymi przeciwciałami monoklonalnymi?

Emma Linda: Tak. Cóż, w przypadku białek rekombinowanych często nie ma roztworu powinowactwa, roztworu do chromatografii powinowactwa, który można zastosować, który bardzo różni się od mAb, które mają świetny roztwór powinowactwa, który można zastosować w białku A, takim jak Cytiva MabWybierz PryzmatA. Ale można też zastosować dobre podejście platformowe. Zatem po etapie powinowactwa można zastosować kombinację wymieniaczy jonowych, a przeciwciała monoklonalne będą za każdym razem reagować podobnie, można zatem zastosować podejście platformowe. Podczas gdy w przypadku białek rekombinowanych obserwujemy duże wykorzystanie pojawiających się różnych rodzajów białek rekombinowanych. A każde z tych białek ma inną właściwość, nawet białko, białko rekombinowane, które jest do siebie bardzo podobne, będzie zachowywało się inaczej i będzie wymagało innego rozwiązania. Istnieje także szeroka gama różnego rodzaju rekombinowanych białek oczyszczanych z enzymów i peptydów. Sporo różnych rodzajów białek rusztowania i innych rodzajów białek rekombinowanych, które będą wymagały różnych rozwiązań. Nie można więc stosować tego podejścia platformowego podczas ich oczyszczania.

Warto przeczytać!  Kiedy The Last of Us Part 1 pojawi się na PC?

Jeanne Linke Northrop: Dziękuję, Emmo. Mówienie o potrzebie nie tylko różnych rozwiązań, ale naprawdę, naprawdę podkreśla, jak wyjątkowe są białka rekombinowane, ponieważ wszystkie się różnią. To bardzo trudne. Oprócz tego, ponieważ moim zdaniem byłoby to głównym wyzwaniem w opracowywaniu procesów, może mógłbyś wskazać inne wyzwania zgłaszane przez naukowców?

Emma Linda: Absolutnie. Zatem w przypadku tych rekombinowanych białek widzimy kilka różnych wyzwań stojących przed twórcami procesów. Największym wyzwaniem, przed którym stoją, jest to, że nie są w stanie uzyskać dobrej czystości na pierwszym etapie. Gdyby mogli zastosować roztwór powinowactwa, mogliby uzyskać czystość przekraczającą 95% już na pierwszym etapie. Jednak dla tych rekombinowanych białek nie istnieje rozwiązanie do chromatografii powinowactwa, które działałoby w przypadku wszystkich rekombinowanych białek. Muszą więc zastosować kombinację różnych technik, a zwłaszcza na tym pierwszym etapie nie osiągną czystości na tym poziomie.

Kolejnym wyzwaniem, przed którym stoją, jest powolny czas rozwoju, który może trwać nawet miesiące, a ponieważ muszą stosować inną kombinację metodologii, takich jak HIC i wymiana jonowa, każdy z tych różnych procesów wymaga innej optymalizacji, którą należy przeprowadzić dla każdego procesu . Nawet sami widzimy, że różne kombinacje procesów mogą powodować różne kwestie, które należy wziąć pod uwagę. Czasami trzeba, jeśli w pierwszym kroku znajdziesz dobre rozwiązanie, w kolejnym kroku musisz zmienić procedurę, aby zadziałała. Istnieje zatem wiele różnych aspektów związanych z czasem opracowywania procesu, które należy wziąć pod uwagę. Widzimy, że twórcy procesów, gdy widzą cząsteczkę, która wygląda na zbyt skomplikowaną, aby ją przyjąć, odkładają ją na półkę i nawet nie biorą pod uwagę podczas opracowywania procesu.

Warto przeczytać!  5 najszybszych samolotów do kupienia w GTA Online przed aktualizacją San Andreas Mercenaries

Kolejną rzeczą stanowiącą wyzwanie dla twórców procesów jest to, że sam proces oczyszczania może być dość długi. Jak wspomniałem, muszą wykonać kombinację różnych etapów, takich jak wymiana jonowa i HIC, ale być może będą musieli dodać metody inne niż chromatograficzne, takie jak wytrącanie kwasem, filtracja i inne rodzaje rzeczy, które należy wziąć pod uwagę i poświęć trochę czasu na sam proces. I oczywiście tym razem faktyczne oczyszczanie cząsteczki zwiększa koszty. Zatem mogą one stanowić dość duże wyzwanie dla twórców procesów podczas ustalania procedury oczyszczania.

Jeanne Linke Northrop: Dziękuję. Jednak pomimo wszystkich tych wyzwań wiemy, że są one potencjalnie bezpieczne i mają duży potencjał w branży. To prowadzi mnie do następnego pytania, Emmo. W jaki sposób Cytiva pomaga programistom procesów stawić czoła obecnym wyzwaniom, o których wspomniałeś? Ponieważ, ponownie, szybkość i koszt to obecnie główne wymagania branży zajmującej się opracowywaniem leków.

Emma Linda: Cóż, w Cytiva przyglądamy się różnym technologiom, które mogą pomóc w opracowaniu rozwiązania w zakresie chromatografii powinowactwa dla cząsteczek, dla których obecnie nie ma rozwiązania. Jednym z przykładów jest technologia, którą niedawno zaprezentowałem na PepTalk i PEGS, czyli w rzeczywistości rozwiązanie polegające na powinowactwie znaczników, które pozwoli klientom używać tego produktu, ale bez pozostawiania żadnych aminokwasów po oczyszczeniu, co jest zupełnie inne niż jakiekolwiek inne tag na rynku dzisiaj. Powodem, dla którego twórcy procesów i producenci leków nie używają tego dzisiaj, jest to, że tradycyjne znaczniki pozostawiają aminokwasy na białku i mogą wykorzystywać pewne chemikalia do odszczepienia znacznika od cząsteczki, które nie przewodzą oczyszczania na dużą skalę. Ale jest to rozwiązanie, które chcemy zapewnić, które rozwiązuje te przeszkody poprzez posiadanie znacznika, którego można użyć w sposób nie pozostawiający żadnych aminokwasów na białku, a także bez użycia żadnych specjalnych odczynników za rozbicie tego.

Warto przeczytać!  „Technologia wspomagająca zachowanie zdrowia”

Jeanne Linke Northrop: Dziękuję. Bardzo interesujące. Na krótko natknąłem się na informacje na ten temat na stronie internetowej i znalazłem także wiele pomocnych zasobów, szczególnie na temat badań białek rekombinowanych. Emma, ​​jeszcze raz dziękuję bardzo za dzisiejszą wiedzę. Doceniam, że znalazłeś chwilę w swoim bardzo pracowitym dniu, aby się ze mną spotkać i naprawdę doceniam rozmowę z Tobą.

Emma Linda: Dziękuje za gościnę.


Źródło