Napastnicy Polski Lewandowski i Świderski doznali kontuzji podczas ostatniej rozgrzewki przed Euro

• 10 czerwca, 2024
  • 3 min read

WARSZAWA, Polska: Napastnicy Robert Lewandowski i Karol Świderski mieli wątpliwości co do tytułu mistrza Europy po tym, jak doznali kontuzji, gdy w poniedziałek na rozgrzewce Polska pokonała Turcję 2:1.

Już w 12. minucie Lewandowski wyprowadził Świderskiego na pierwszą bramkę.

Ale zaraz potem Świderski zszedł z boiska. Lewandowski, czołowy strzelec wszechczasów Polski, przetrwał do 32. meczu, kiedy doznał kontuzji i został zmieniony.

Obaj zawodnicy mają czas do niedzieli, aby dojść do siebie, kiedy Polska rozpocznie w Hamburgu mecz na Euro z Holandią.

Turcja zagroziła wyrównaniu w drugiej połowie. Arda Güler i Orkun Köktoçü zostali uratowani, ale bramkarz Wojciech Szczęsny był bezradny, gdy strzał zmiennika w przerwie Barisa Alpera Yilmaza odbił się od krawędzi pola karnego.

Po tym, jak turecki Kerem Akturkoglu trafił w poprzeczkę z dużej odległości, Polska zwyciężyła w 90. minucie dzięki pięknej Nicoli Zalewskiej, która minęła dwóch obrońców w polu karnym i strzeliła swojego pierwszego gola w międzynarodowym meczu.

We wtorek w Dortmundzie Turcja zmierzy się z Gruzją w pierwszym meczu, a Polska będzie kibicować swoim napastnikom.

W holenderskim ataku nie było nic złego. Rozgrzewkę rozpoczęli od zwycięstw z rzędu 4:0.

Warto przeczytać!  2 przetrzymywany w Polsce w związku z atakiem na adiutanta Nawalnego – DW – 19.04.2024

Islandia została powalona w Rotterdamie po golach Virgila van Dijka i Wouta Weghorsta, podobnie jak to zrobili w zeszły czwartek przeciwko Kanadzie na stadionie De Kuip.

Pierwszy gol Xaviego Simonsa dla Holandii został zdobyty po główce Denzela Dumfriesa w pierwszej połowie, a następnie główka Nathana Ake dała Van Dijkowi.

Rezerwowy Donyell Malen strzelił gola dzięki Memphisowi Depayowi, ale Depayowi zabrakło chwilę później, gdy VAR wykluczył jego bramkę z powodu wcześniejszego zagrania ręką ręką.

Jednak VAR uchylił kolejną decyzję na boisku, która pozwoliła Weghorstowi na zdobycie bramki w doliczonym czasie gry.

Czechy z trudem pokonały Macedonię Północną 2:1 i potrzebowały dwóch rzutów karnych w drugiej połowie w Hradcu Králové.

Po tym, jak w zeszły piątek Malta uległa zniszczeniu 7:1, Czesi dokonali dziewięciu zmian, aby zapewnić swojemu prawdopodobnemu składowi na Euro przed tygodniowym meczem z Portugalią w Lipsku.

Nikt jednak nie zdobył bramki aż do 60. sekundy, kiedy Patrik Shick wykorzystał rzut karny za faul na Tomasa Soucka.

Zaledwie pięć minut później Macedonia Północna wyrównała po strzale Isnika Alimiego, który odbił się od prawego słupka Aleksandara Trajkowskiego.

Warto przeczytać!  Opinia: Czy niczego się nie nauczyliśmy? Szyderstwo protestującego: „Wracajcie do Polski” jest groteskowe

Czesi potrzebowali wszystkich siedmiu minut doliczonego czasu gry, aby wyłonić zwycięzcę po rzucie punktowym Antonina Baraka.

W weekend ponieśli porażkę, gdy pomocnik Michał Sadilek, który był kapitanem drużyny przeciwko Malcie, wycofał się z kadry na Euro 2024 po kontuzji nogi spowodowanej upadkiem z roweru.

najlepsze filmy

Pokaż wszystkie

• Indie lekceważą Yashasvi Jaiswal przeciwko Bangladeszowi; Czy Virat Kohli otworzy mecz z Rohitem Sharmą?