Nastolatek z Brazylii Endrick wzruszony po historycznym golu na Wembley

• 24 marca, 2024
  • 3 min read

17-letni geniusz Brazylii Endrick przyznał, że niemal ogarnęły go emocje, gdy napastnik Realu Madryt został najmłodszym zawodnikiem drużyny męskiej, który strzelił gola w reprezentacji na Wembley.

Endrick, który pod koniec sezonu przeniesie się z Palmeiras do Madrytu, gdy skończy 18 lat, strzelił gola w 80. minucie, dziewięć minut po wejściu na boisko z ławki, zapewniając Brazylii zwycięstwo 1:0 nad Anglią w sobotnim towarzyskim meczu .

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, NWSL więcej (USA)

„Jest tu moja rodzina, moja dziewczyna, moi agenci. Nie płaczę zbytnio, trzymam się, ale to coś wyjątkowego i jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział.

Biorąc pod uwagę jego epizod w drugiej połowie, Madryt zabezpieczył sobie kolejny ważny talent na przyszłość.

W 71. minucie Endrick wszedł na boisko za Rodrygo i nie tracił czasu, aby trafić w pustą siatkę po tym, jak Vinícius Júnior został odrzucony przez angielskiego bramkarza Jordana Pickforda.

Endrick nie mógł ukryć radości, gdy pobiegł radośnie i padł na kolana, mimo że musiał poczekać, aż VAR potwierdzi bramkę po sprawdzeniu spalonego.

Warto przeczytać!  Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę i zdobyła tytuł Italian Open

Według statystyk Opty był to jego pierwszy gol w seniorskiej reprezentacji Brazylii, a osiągnięcie go w wieku 17 lat i 246 dni stanowiło rekord w międzynarodowym meczu na Wembley.

Mógł strzelić jeszcze jednego gola, ale nie był w stanie pokonać Pickforda dobrą szansą w końcówce.

„Wszystko to trochę wpłynęło na mnie pod koniec, na szansę, jaką miałem na końcu. Nie będę kłamać” – powiedział Endrick. „Myślałem tylko o strzeleniu gola. Mogłem myśleć tylko o tym. Nie mogłem już myśleć o meczu”.

Trener Brazylii Dorival Junior, który po raz pierwszy objął stanowisko trenera reprezentacji narodowej, powiedział, że Endrick ma wszelkie narzędzia, aby stać się światową gwiazdą.

„Jeśli utrzyma taką postawę, jaką prezentował do tej pory, będzie bardzo ważnym nazwiskiem w brazylijskiej i światowej piłce nożnej” – powiedział Dorival.

Powiedział, że zdecydował się sprowadzić Endricka z ławki rezerwowych, a nie bardziej doświadczonego Richarlisona, ponieważ zawodnik Tottenhamu Hotspur wciąż wracał do formy po kontuzji.

Jeden gol Endricka wystarczył, aby wygrać mecz i zakończyć passę Anglii od 21 meczów bez porażki na stadionie narodowym.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024 – Kanada daje Pendżabczykom z Indii i Pakistanu drugą szansę zabłyśnięcia

„Wiemy, że to niebezpieczny zawodnik. Udało mu się zdobyć bramkę” – powiedział menadżer reprezentacji Anglii Gareth Southgate. „Powinniśmy bronić bramki lepiej niż to zrobiliśmy. To dla niego wspaniały moment.

Madryt podpisał kontrakt z Endrickiem w grudniu 2022 roku, gdy miał zaledwie 16 lat, ale już typowano, że będzie jedną z kolejnych gwiazd Brazylii. Brazylijskie media podały, że wartość transferu wynosiła prawie 60 milionów euro (64 miliony dolarów).

W lipcu skończy 18 lat.

W zeszłym roku pomógł Palmeiras wygrać ligę brazylijską, mając w pewnym momencie 12 punktów straty do Botafogo.

Dołączy do innych brazylijskich gwiazd w Madrycie, takich jak Vinícius Júnior i Rodrygo

Następny sprawdzian dla Brazylii nastąpi we wtorek, kiedy w Madrycie zmierzy się z Hiszpanią.

Do powstania tego raportu przyczyniły się informacje pochodzące z agencji Associated Press i Reuters.