Sport

Natychmiastowa reakcja: Real Sociedad 0:1 Real Madryt

• 26 kwietnia, 2024
  • 3 min read

Real Sociedad 0-1 Real Madryt (Güler). Ważne zwycięstwo na wyjeździe. Oto reakcja na mecz ligowy. Jeszcze przed nami: oceny graczy, cytaty z konferencji prasowych i podcast.

Właśnie wróciłem z wycieczki do Madrytu, podczas której byłem świadkiem, jak Real Madryt pokonał Barcelonę, a Real Sociedad przegrywał z Getafe – uznałem za stosowne, że obaj zmierzą się teraz w swoich kolejnych meczach. Przed półfinałowym starciem z Bayernem Monachium w przyszłym tygodniu Carlo Ancelotti zdecydował się na dużą rotację, aby dać odpocząć niektórym zawodnikom i dać szansę innym. Dla Kepy Arrizabalagi mógł to być początek podziękowania i pożegnania – dla innych, takich jak Joselu Mato, ten start z przodu nie będzie taką okazją. Arda Güler swój pierwszy ligowy mecz dla Los Blancos rozpoczął w środku pola, do którego dołączył Dani Ceballos. Wśród rezerwowych znaleźli się Fede Valverde i Toni Kroos. Sociedad, który uważam za czwartą najlepszą drużynę w Hiszpanii (z trzema najlepszymi menedżerami), w meczu z Getafe zabrakło kilku zawodników, a na to spotkanie do składu wrócili jedynie Martín Zubimendi i Brais Méndez. Takefusa Kubo rozpoczął mecz dla gospodarzy po utracie części dynamiki po świetnym początku sezonu. Nacho Fernández był kapitanem drużyny.

Warto przeczytać!  Shashank Singh i Ashutosh Sharma kradną show i kluczowe zwycięstwo PBKS na IPL 2024 | Krykiet

Madrytowi dzielą trzy zwycięstwa od tytułu La Liga, więc nastroje przed tym meczem były mieszane, co z pewnością było widać w pierwszych fazach. Ulewny deszcz nadał ton, a gospodarze mieli pierwszą przyzwoitą okazję na mecz, gdy strzał odbił się od krawędzi pola karnego i przeleciał nad poprzeczką. To spowodowało, że akcja rozpoczęła się, a Real Madryt objął prowadzenie dwie minuty później po niezłym strzale Ardy Gülera nogą bramkarza. Sociedad miał piłkę w siatce niemal natychmiast po tym, jak Takefusa Kubo dobrze spisał się, pokonując Nacho Fernándeza i trafiając do siatki. Bramka ta została później prawidłowo nieuznana z powodu faulu na Aurélienie Tchouaménim w fazie przygotowawczej. Do przerwy Madryt zdołał wejść na przerwę przy wyniku 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej, gdy Real Sociedad już po minucie prawie zdobył bramkę, a Kepa Arrizabalaga swój dobry występ uzupełnił niewielką interwencją obronną. Szanse ponownie się wyczerpały, a Madryt próbował utrzymać prowadzenie. Gospodarze ponownie mieli piłkę w siatce po strzale Mikela Oyarzabala, ale po raz kolejny bramka została skreślona z tablicy – ​​tym razem z powodu oczywistego spalonego. Oyarzabal odrzucił wówczas wielką szansę po tym, jak Kubo go pokonał. Następny w kolejce był Sheraldo Becker, który strzelił tuż nad bramką, ponieważ wydawało się, że wszystkie szanse w końcówkach dla drużyny przeciwnej były przesadzone. Mimo to Real Madryt podszedł do meczu z przewagą bramkową, potwierdzając ważne zwycięstwo w lidze i położył jedną rękę na trofeum. Myślisz o grze?

Warto przeczytać!  Genialny gest MS Dhoni dla załamanego serca Rohita Sharmy po meczu MI vs CSK