„Neeraj Chopra był kontuzjowany. Dziś był dzień Pakistanu”: rodzice mistrza świata po tym, jak Indie zdobyły pierwsze srebro w Paryżu | Olimpiada

• 9 sierpnia, 2024

Good nie był w domu. Więc Neeraj Chopra zadowolił się czymś lepszym na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Poprawiając swój najlepszy wynik sezonu w starciu na szczycie męskiego rzutu oszczepem na kultowym Stade de France w czwartek, mistrz świata Neeraj zdobył pierwszy srebrny medal Indii w edycji Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024. Kilka minut po tym, jak indyjski „Złoty Chłopiec” napisał historię na największej scenie, matka Chopry, Saroj Devi, ujawniła, że ​​jej syn odważył się znieść kontuzję, aby zapewnić sobie miejsce na podium w Paryżu.

Pakistańczyk Arshad Nadeem zdobył złoto w finale rzutu oszczepem na igrzyskach olimpijskich, a obrońca tytułu Neeraj Chopra wywalczył srebro. (PTI)

Złoty medalista olimpijski z Tokio i aktualny mistrz świata był na finiszu fazy kwalifikacyjnej igrzysk olimpijskich w Paryżu. Pierwszy rzut Neeraja (89,34 m) na igrzyskach olimpijskich w Paryżu zapewnił mu ostatnie miejsce i pierwsze miejsce dla Indii w rundzie kwalifikacyjnej męskiego rzutu oszczepem. Dwa dni po tym, jak był gwiazdą fazy grupowej, Neeraj przybył do finału rzutu oszczepem jako obrońca tytułu. Neeraj wykonał tylko jeden czysty rzut (89,45 m), ponieważ 26-latek był na finiszu równy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024, najważniejsze momenty finału rzutu oszczepem: Srebro dla „Złotego Chłopca” Neeraja Chopry; Arshad na szczycie podium z rekordem olimpijskim

Warto przeczytać!  Ogromne ryzyko transferowe „przeraża” dziennikarza, a Romano wyjaśnia, dlaczego Barcelona zignorowała gwiazdę

„Srebro jest również równe złotu. Arshad jest również jak nasz syn”

Jedyny udany rzut Neeraja w finale Igrzysk Olimpijskich w Paryżu przyniósł Indiom czwarty medal. Chociaż Neeraj wygrał swój rzut kwalifikacyjny, obrońca tytułu został przyćmiony przez Arshada Nadeema z Pakistanu w finale. W rozmowie z agencją prasową ANIEmatka Neeraja powiedziała, że ​​ugotuje ulubione danie Neeraja po przybyciu gwiazdy rzutu oszczepem z Olimpiady. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Dla nas srebro jest również równe złotu. Ten, który zdobył złoto, jest również jak nasz syn. Był kontuzjowany, więc jesteśmy zadowoleni z jego występu. Ugotuję jego ulubione jedzenie” – powiedziała.

„Neeraj dał z siebie wszystko”

Dziadek Neeraja, Dharm Singh Chopra, powiedział, że jego wnuk dał z siebie wszystko, aby powiększyć liczbę medali Indii na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Rodzina Chopra rozdawała słodycze po tym, jak Neeraj przypieczętował srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. „Dał z siebie wszystko i zdobył srebro, dodając krajowi kolejny medal” — zauważył dziadek Neeraja.

Neeraj dołącza do PV Sindhu w ekskluzywnym klubie

Samotna, prawidłowa próba Neeraja w finale w Paryżu była drugim najlepszym rzutem w jego imponującej karierze. Mimo że Neeraj zdobył srebro, supergwiazda rzutu oszczepem ustanowiła złoty standard dla indyjskiego sportu. Chopra jest pierwszym Hindusem w lekkoatletyce, który zdobył dwa kolejne medale indywidualne na igrzyskach olimpijskich. Neeraj dołączył do byłego zapaśnika Sushila Kumara (2008 i 2012) i asa wahadłowca PV Sindhu (2016 i 2021) w klubie Hindusów z kolejnymi medalami Letnich Igrzysk.

Warto przeczytać!  Gautam Gambhir formułuje swoje oczekiwania bezpośrednio na podstawie zakupu Mitchella Starca za 24,75 crore INR: „Powiedziałem na aukcji...” | Krykiet

„Dzisiaj był dzień Pakistanu”

Ojciec Neeraja, Satish Kumar, twierdził, że jego syn doznał kontuzji, która przyczyniła się do jego drugiego najlepszego wyniku na olimpiadzie. „Każdy ma swój dzień. Dzisiaj był dzień Pakistanu. Ale zdobyliśmy srebro i jesteśmy z tego dumni. Myślę, że jego kontuzja pachwiny miała wpływ na jego występ. Zdobył srebro dla kraju. Jesteśmy szczęśliwi i dumni. Wszyscy młodzi będą się nim inspirować” – podsumował ojciec Neeraja.

Nadeem z Pakistanu pobił rekord olimpijski

Nadeem z Pakistanu przewyższył Neeraja, zdobywając historyczny złoty medal dla swojego kraju na igrzyskach w Paryżu. Nadeem wykonał rekordowy rzut na odległość 92,97 m, stając na najwyższym stopniu podium w finale rzutu oszczepem mężczyzn. Nadeem pobił rekord olimpijski Andreasa Thorkildsena (90,57 m), który ustanowił na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 r. Podczas gdy Nadeem zdobył pierwszy medal olimpijski Pakistanu w lekkoatletyce, Anderson Peters z Grenady zdobył brązowy medal rzutem na odległość 88,54.