Technologia

Nic nie przenosi iMessage na telefon z Androidem

  • 14 listopada, 2023
  • 3 min read
Nic nie przenosi iMessage na telefon z Androidem


Właściciele Nothing Phone 2 otrzymują teraz niebieskie bąbelki. Firma poinformowała, że ​​dodała iMessage do swojego najnowszego telefonu za pośrednictwem nowej aplikacji „Nothing Chats” obsługiwanej przez platformę komunikacyjną Sunbird. Funkcja będzie dostępna dla użytkowników w Ameryce Północnej, UE i innych krajach europejskich od piątku, 17 listopada.

Na jej stronie nic nie jest napisane, że robi to, ponieważ „usługi przesyłania wiadomości dzielą użytkowników telefonów”, a firma chce „przełamać te bariery”. Ale zrobienie tego tutaj wymaga zaufania do Sunbirda. W dziale FAQ Nothing znajduje się informacja, że ​​„architektura Sunbirda zapewnia system dostarczania wiadomości od jednego użytkownika do drugiego, bez konieczności przechowywania jej na jakimkolwiek etapie podróży” oraz że wiadomości nie są przechowywane na serwerach tej firmy.

Marques Brownlee miał także zapowiedź Nothing Chats. Potwierdził w Nothing, że podobnie jak inne usługi mostu iMessage-Android działały wcześniej: „…to dosłownie logowanie się na jakimś Macu Mini gdzieś w farmie serwerów i że Mac Mini zajmie się następnie całym routingiem abyś to zrealizował.”

Oznacza to, że zasadniczo dajesz im dostęp do swojego konta iCloud, aby to działało, a jak wszyscy nauczyliśmy się przez lata, firmy nie zawsze robią to, co obiecują. Warto przynajmniej zapoznać się z polityką prywatności Sunbirda i podejść do niej bardzo sceptycznie.

Warto przeczytać!  32-calowy telewizor Smart TV: najnowsze opcje zapewniające nieprzerwaną rozrywkę |

The Poczta Waszyngtońska muszę wypróbować tę funkcję i pisze, że Czaty Nic nie działają „w większości”, ale przegapisz niektóre z bardziej wyszukanych funkcji iMessage, takie jak możliwość edytowania wiadomości i reakcje Tapback „nie w pełni działają już.” Czaty grupowe najwyraźniej również są wyłączone, jeśli ktoś w grupie nie korzysta z iMessage, a Post czasami zdarza się, że wiadomości muszą zostać wysłane wiele razy, zanim faktycznie zostaną przesłane.

Nic nie mówi, że użytkownicy po drugiej stronie będą widzieć, kiedy piszesz, tak jak w natywnym iMessage, i możesz udostępniać nieskompresowane multimedia. (T Post stwierdził, że udostępnianie zdjęć w pełnej jakości „ogólnie nie stanowi problemu”). Potwierdzenia odczytu i reakcje na wiadomości są planowane na przyszłość.

Zwykle, aby uzyskać dostęp do Sunbirda, musisz znaleźć się na liście oczekujących, ale Post pisze, że dyrektor generalny Sunbird, Danny Mizrahi, powiedział, że „w ciągu najbliższych kilku miesięcy jedynym sposobem na zdobycie Sunbirda będzie posiadanie telefonu Nothing Phone 2”. Beeper, kolejna usługa zapewniająca dostęp do iMessage na urządzeniach z Androidem i Windows, również ma sześciocyfrową listę oczekujących.

Warto przeczytać!  Microsoft naprawia dzień zerowy EoP w styczniową poprawkę we wtorek

Godne uwagi jest również to, że Nothing zadebiutuje z tą funkcją dopiero w piątek, co może dać Apple czas na powstrzymanie jej za pomocą gróźb prawnych lub środków technicznych (choć jedno i drugie może być na tyle trudne, że funkcja zostanie udostępniona, zanim będzie to możliwe Więc). Carl Pei, dyrektor generalny Nothing, jest cytowany w: Post na przykład stwierdzenie, że aplikacja „nie zmieni świata”, ale jego zdaniem „zainicjuje rozmowę”. UE bada obecnie, czy iMessage należy uznać za „podstawową usługę platformy Apple”.

Skontaktowaliśmy się z firmą Apple w celu uzyskania komentarza na temat planów Nothing i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli Apple skomentuje tę sprawę.

Aktualizacja z 14 listopada 2023 r., godz. 11:35 ET: Dodano szczegóły z MKHD.


Źródło