Rozrywka

Nintendo i Sony łączą siły, aby stworzyć film akcji na żywo Legend of Zelda

  • 8 listopada, 2023
  • 3 min read


Po latach nadziei i miesiącach plotek Nintendo w końcu tworzy aktorski film Legend of Zelda.

Wiadomość została dzisiaj udostępniona w oficjalnym poście skierowanym do inwestorów Nintendo, z kilkoma szczegółami. Producentami filmu są Shigeru Miyamoto i Avi Arad, prezes Arad Productions oraz były założyciel i dyrektor generalny Marvel Studios.

Przez lata Arad był producentem wielu udanych filmów, ostatnio takich jak Spider-Man: Across the Spider-Verse, Into the Spider-Verse, No Way Home, Far From Home i Homecoming. Pracował także nad nadchodzącymi filmami, w tym nad filmem Kraven the Hunter i Borderlands.

Reżyserem filmu będzie Wes Ball, reżyser Więźnia labiryntu, a dystrybucją kinową zajmie się Sony Pictures Entertainment, a także współfinansowanie filmu przez Nintendo. Tymczasem Deadline Hollywood donosi, że scenariusz pisze scenarzysta Jurassic World Derek Connolly.

Chociaż komunikat prasowy wskazuje, że prace nad projektem dopiero się rozpoczynają, w dzisiejszym poście na Twitterze/X Miyamoto poinformował, że prace nad projektem w jakiejś formie trwają „od wielu lat”.

Film aktorski Zelda wreszcie stał się rzeczywistością

Na początku tego roku krążyły pogłoski, że trwają prace nad aktorskim filmem Legend of Zelda, ale na ulicy Hyrule krążyły plotki, że w projekt zaangażowany jest Universal, a może Illumination, a nie Sony. Plotki podsycili sami twórcy Tears of the Kingdom, którzy wyrazili, że są „zainteresowani” nakręceniem filmu Zelda po sukcesie filmu The Super Mario Bros. na początku tego roku. Jednak, jak powiedział wówczas Eiji Aonuma, „niestety nie tylko ja jestem zainteresowany czymś, co sprawia, że ​​coś się dzieje”. Według doniesień, serial Netflixa został anulowany po wycieku do Internetu.

Jednak w przeciwieństwie do filmu Mario, film Zelda jest akcją na żywo, co oznacza, że ​​obsadzanie takich postaci jak Link, Zelda, Ganon i innych nabierze zupełnie nowego wymiaru. Film Super Mario Bros., choć dobrze przyjęty, spotkał się z krytyką przed premierą w związku z decyzją o obsadzeniu Chrisa Pratta w roli Mario. Film Zelda prawdopodobnie zostałby poddany podobnej ocenie fanów – nawet jeśli Link pozostałby cichym bohaterem, jak w grach.

Warto przeczytać!  Marilyn Manson i Esme Bianco rozstrzygnęli pozew o napaść na tle seksualnym – Rolling Stone

Nie jest jasne, jaką historię Zeldy przedstawi ten film

Fani spekulują na temat możliwości nakręcenia filmu Zelda od wielu lat, w którym więcej niż kilka kostiumów pozwoli stworzyć własne zwiastuny. Już w 2008 roku stworzyliśmy własną wizję aktorskiej Legend of Zelda. Wtedy był to tylko żart primaaprilisowy, ale teraz proroctwo najwyraźniej się spełniło.

Nie jest jasne, która historia Zeldy zostanie omówiona w tej filmowej adaptacji ani czy zamiast tego zostanie opowiedziana nowa historia Zeldy. Możliwe, że Nintendo zdecyduje się zapoznać z najnowszymi i odnoszącymi sukcesy wpisami w serii, opowiadając historię Breath of the Wild, zwłaszcza jeśli otworzyłoby to drzwi do kontynuacji Tears of the Kingdom. Tak czy inaczej, będziemy musieli poczekać na aktualizacje od Nintendo, aby dowiedzieć się, co nas czeka.

Rebekah Valentine jest starszą reporterką IGN. Masz wskazówkę dotyczącą historii? Wyślij go na adres rvalentine@ign.com.
Źródło