Novak Djokovic vs Francisco Cerundolo NA ŻYWO: Najnowsze wyniki i rezultaty tenisa French Open

• 3 czerwca, 2024
  • 6 min read

Miedwiediew mówi o Djokoviciu na glinie 16×9

Czwarta runda French Open trwa, a Novak Djokovic wraca do gry po zakończeniu rywalizacji o 3 nad ranem w sobotni wieczór.

37-letni Djokovic pokonał Lorenzo Musettiego w ostatnim finiszu w historii French Open, aby podtrzymać swoje nadzieje na zdobycie 25. tytułu Wielkiego Szlema. Numer 1 na świecie zmierzy się teraz z Argentyńczykiem Francisco Cerundolo po tym, jak inni gracze, w tym Coco Gauff i Iga Świątek, skrytykowali harmonogram turnieju i ostrzegli, że wieczorny epopeja Djokovica jest „niezdrowa”.

W innym miejscu dzisiaj Aryna Sabalenka i Elena Rybakina weszły do ​​ćwierćfinału po zwycięstwie w setach prostych. Rybakina najpierw pokonała Elinę Svitolinę w meczu otwarcia na Philippe-Chatrier, zanim Sabalanka zmiażdżyła Amerykankę Emmę Navarro.

Court Suzanne-Lenglen przeżył szok, gdy Alex de Minaur doszedł do siebie po porażce i pokonał piątego rozstawionego Daniila Miedwiediewa, docierając do swojego pierwszego ćwierćfinału French Open. Australijczyk zagra ze zwycięzcą nocnej sesji, której głównym bohaterem będzie spotkanie czwartego rozstawionego z Niemcem Alexandra Zvereva i 21-letniej gwiazdy Holgera Rune’a.

Śledź aktualizacje na żywo i najnowsze wyniki French Open poniżej

1717442794

Novak Djokovic doszedł do ćwierćfinału po najdłuższym meczu French Open w swojej karierze

Novak Djokovic bez trudu dotarł do ćwierćfinału French Open po pokonaniu kontuzji kolana i rozegraniu najdłuższego meczu Rolanda Garrosa w swojej karierze.

Obrońca tytułu pokonał Francisco Cerundolo – w kolejnym pięciosetowym meczu – 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3 w cztery godziny i 39 minut.

Sonię Twigg3 czerwca 2024 20:26

1717441021

Djokovic wygrywa mecz w pięciu setach.

Djokovic: „Chcę bardzo podziękować, ponieważ po raz kolejny, podobnie jak w ostatnim meczu, zwycięstwo jest dla ciebie i pomogłeś mi, ponieważ w ostatnim meczu przegrywałem dwa sety do jednego, a w czwartym secie 2:2 dałeś mi tyle energii, naprawdę dziękuję. Cóż mogę powiedzieć. Byłem może cztery punkty od przegranej w tym meczu, ale Fransisco grał z niesamowitą jakością, dobra robota.

„Z pewnością zasługuje na te brawa, słowa po dzisiejszym zwycięstwie, nie wiem, ale dziękuję za wsparcie”.

Sonię Twigg3 czerwca 2024 19:57

1717440662

French Open: Novak Djokovic 6-1 5-7 3-6 7-5 6-3 Francisco Cerundolo – Djokovic wygrywa mecz

Djokovic jest o krok bliżej wygrania meczu po świetnym powrocie Cerundolo. Jego drugi powrót trafia w siatkę, a numer jeden na świecie dzielą zaledwie dwa punkty od kolejnego ćwierćfinału.

Tym razem Cerundolo wyrównał Djoković, wykorzystał swoją okazję i wykonał podanie na 30-15.

Backhand trafia do siatki, a Djokovic traci tylko punkt. Używa rąk, aby postawić tłum na nogi i za sobą.

Djokovic wygrywa mecz po czterech godzinach i 39 minutach!

Sonię Twigg3 czerwca 2024 19:51

1717440397

French Open: Novak Djoković 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 5:3 Francisco Cerundolo

Djokovic mógł wygrać mecz przy tym serwisie.

Sonię Twigg3 czerwca 2024 19:46

1717440363

French Open: Novak Djokovic 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 5:3 Francisco Cerundolo – PRZERWA

Djokovic cofa się o punkt, trafiając prosto w linię. Cerundolo nie trafia w jednego, a Djokovic pokonuje niewiarygodną ilość terenu i jest 40-30.

Djokovic zdobywa kolejny punkt po drop shotie w odpowiednim momencie i to jest dwójka, a świetna odpowiedź Argentyńczyka daje mu przewagę.

Ale centymetrowy, perfekcyjny drop shot Djokovica sprawia, że ​​jest to druga dwójka. Cerundolo uderza z bekhendu szeroko, a Djokovic ma coś, co może być kluczowym break pointem.

Djokovic załamał się! Czy to może być ten mecz?

1717439834

French Open: Novak Djoković 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 4:3 Francisco Cerundolo

Strzał Cerundolo mija się z celem i Djokovic zdobywa pierwszy punkt w swoim czwartym gemie serwisowym w piątym secie.

Djokovic niemal robi szpagat, żeby oddać ten strzał. Wykonanie niskiego woleja wymagało niesamowitego wysiłku. Uśmiecha się, wstając po szybkim pływaniu mimem z brzuchem na glinie.

Oszałamiający forhend po linii i Djokovic podwyższa 40-0 i trzyma to w napięciu, co było pierwszym chwytem w tym secie.

Sonię Twigg3 czerwca 2024 19:37

1717439586

French Open: Novak Djoković 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 3:3 Francisco Cerundolo

Djokovic zdobywa pierwszy punkt, ale w następnym jest znowu wyrównany.

Cerundolo pilnuje Djokovica, słychać głośne chrząknięcie, bo nie może dojść do ani jednego, a jest 30-30.

Argentyńczyk musi wykorzystać drugi serwis, ale odbicie trwa długo i potrzebuje jeszcze tylko jednego, aby zwyciężyć.

Djokovic nie trafia w drop shot i znów jest na poziomie! To zamienia się w epicki konkurs.

Sonię Twigg3 czerwca 2024 19:33

1717439280

French Open: Novak Djoković 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 3:2 Francisco Cerundolo

Djokovic znów źle stąpa, trochę się ślizga, a potężny forhend Cerundolo wyprowadził go na prowadzenie 15-30. Ale jego następna próba zwycięstwa jest krnąbrna i wszystko jest jasne.

Serb wychodzi jednak na prowadzenie 40-30 i przejmuje grę po uderzeniu Cerundolo.

Sonię Twigg3 czerwca 2024 19:28

1717438979

French Open: Novak Djoković 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 2:2 Francisco Cerundolo

Djokovic wrócił i zdobywa pierwszy punkt w grze serwisowej Cerundolo. Jest 15-15, ale Djokovic leży na korcie na kolanach i wygląda na niewygodnego.

Jest cały ubrany w glinę, ale wygląda na to, że właśnie został złapany. I narzeka na sędziego, że jest ślisko.

Cerundolo dyktuje teraz przebieg gry i obejmuje prowadzenie 40-15, i utrzymuje!

Sonię Twigg3 czerwca 2024 19:22

1717438656

Djokovic wygląda teraz na zupełnie innego zawodnika po czterech godzinach gry i także zdobywa pierwszy punkt w tym meczu.

Na całym boisku gra z Cerundolo i wygląda na zawodnika, którym był kilka lat temu. Trudno uwierzyć, że zaledwie kilka dni temu jego mecz zakończył się o 3 w nocy.

W tej grze Cerundolo pokazuje, że jeszcze go tu nie ma, wracając przy stanie 30-30 i bierze to na siebie.

Cerundolo wypracowuje sobie break pointa. Czy to może być jego powrót do meczu? Bierze to, jest wielka pompka i to może być ogromne!

Sonię Twigg3 czerwca 2024 19:17