Nowa Zelandia mija Austrię, a gospodarze Polska wygrywają z Koreą

• 1 czerwca, 2024

Nowa Zelandia nadrobiła swoje niedociągnięcia od pierwszego meczu i po wygodnym zwycięstwie 3:0 nad Austrią zapewniła sobie udział w FIH Hockey Men’s Nations Cup Poland 2023/24.

W drugim meczu dnia Polska odniosła zacięte zwycięstwo 1:0 i zdobyła pierwsze punkty w meczu przeciwko pechowej drużynie koreańskiej.

Nowa Zelandia 3:0 Austria

Nowa Zelandia kontrolowała grę w początkowej fazie meczu, zamykając grę i utrzymując ją przy kilku dobrych wymianach. W połowie pierwszej kwarty odbiło się to na wyniku, gdy Isaac Houlbrooke bez problemu podał Jonty’emu Elmesowi prowadzenie. Słabe 30 sekund pod koniec pierwszej kwarty prawie ich kosztowało, ale Austrii nie udało się powtórzyć swojej formy z piątku.

Black Sticks dobrze rozpoczęli drugą kwartę i myśleli, że zabezpieczyli sobie karny rzut rożny na początku meczu, ale sędzia wideo stwierdził inaczej. Poza tym w pobliżu koła nie działo się zbyt wiele, mimo że Nowa Zelandia frustrowała Austriaków piłką.

Strategia siedzenia bezczynnie i uderzania w kontrę nie okazała się skuteczna dla Austrii, która energicznie rozpoczęła grę po pierwszej połowie. Udało im się uspokoić Nowozelandczyków, aż zabójcze 90 sekund zmieniło losy meczu. Elmes dostał drugą część dnia w czymś, co było niemal kopią jego pierwszego, karmionego przez Hugo Inglisa. Wisienką na torcie była zasługa młodego Josepha Morrisona, który niczym doświadczony zawodowiec strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji.

Warto przeczytać!  Prezydent Polski będzie kolejnym przywódcą, który odwiedzi Donalda Trumpa, w oczekiwaniu na jego powrót przez sojuszników

Hugo Inglis z Nowej Zelandii, który został uznany za gracza meczu, powiedział: „Dzisiaj podnieśliśmy poprzeczkę o krok. Wczorajszy mecz z Polską rozpoczął się powoli, ale miło było dzisiaj złapać lepszy rytm.

Korea 0-1 Polska

Korea pokazała intensywność od pierwszej minuty meczu i zasłużenie zdobyła karny rzut rożny w ciągu pięciu minut, ale nie udało jej się go wykorzystać. Polacy podarowali im jeszcze jednego po niechlujnej obronie i tym razem dobrze obronili. Na pięć minut przed końcem pierwszej kwarty gospodarzom nie udało się znaleźć drogi do siatki po kolejnym karnym rzucie rożnym.

W dobrze wyrównanej walce Polska w drugiej kwarcie wykazała się większą asertywnością i prawie zdobyła bramkę, gdy Koreańczycy wyłączyli grę, ale Gracjan Jarzyński o włos minął bramkę. Jednak nie przestawali pukać do drzwi i ostatecznie przełamali impas dzięki pięknemu finiszowi Mikołaja Głowackiego. Sensacyjna interwencja Macieja Pacanowskiego na cztery minuty przed przerwą pomogła Polsce utrzymać niewielkie prowadzenie. Choć obie drużyny szły żywiołowo do przodu, linia obrony była niepewna, co skutkowało karnymi rzutami rożnymi. Po raz kolejny nie przyniosło to skutku.

Warto przeczytać!  Wysokie stosy niesprzedanego zboża sprawiają, że polski rolnik stoi przed niepewną przyszłością w obliczu trwającej wojny na Ukrainie

W ostatniej kwarcie ruch był jednostronny, gdyż Koreańczycy nie mieli nic do stracenia i zdobyli kolejne dwa karne rzuty rożne, które zostały zmarnowane. To była komedia błędów obu drużyn w Gnieźnie w tej lidze, a Polska zrobiła wystarczająco dużo, aby zapewnić sobie trzy punkty.

Jacek Kurowski, zwycięzca meczu, powiedział: „Tak długo na to czekaliśmy i możemy być zadowoleni z włożonego wysiłku. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz hokej rozwijał się w Polsce. Bardzo trudno jest grać 15 minut bez jednego zawodnika. Jednak w ostatecznym rozrachunku musimy stworzyć więcej sytuacji. Mamy dwa dni wolnego i zobaczymy, jak uda nam się rozegrać resztę meczów.

Aby zobaczyć aktualne tabele w Pucharze Narodów FIH w hokeju na lodzie mężczyzn, Kliknij tutaj.

Puchar Narodów FIH w hokeju na lodzie mężczyzn – 31 maja 2024 r

Stadion Hokejowy – Gniezno, (POL)

Wynik: Mecz 5 (M)

Gracz meczu: Hugo Inglis (NZL)

Sędziowie: Federico Silva (ARG), Haroon Rashid (PAK), Michael Dutrieux (BEL-wideo)

Wynik: Mecz 6 (M)

Warto przeczytać!  Exit poll: konserwatywna opozycja przed partią premiera Tuska w wyborach samorządowych w Polsce

Gracz meczu: Jacek Kurowski (POL)

Sędziowie: Munashe Mashoko (ZIM), Paul Van Den Assum (NED), Harry Collinson (ENG-wideo)