Rozrywka

Nowy film rejestruje odgłosy rzekomej strzelaniny

  • 20 listopada, 2023
  • 8 min read
Nowy film rejestruje odgłosy rzekomej strzelaniny


W poniedziałek A$AP Rocky siedział spokojnie przy stole obrony, gdy prokuratorzy odsłonili więcej nagrań z monitoringu z nocy, w której raper „Praise The Lord” rzekomo oddał strzały do ​​swojego byłego przyjaciela A$AP Rellego w Los Angeles.

Nowe wideo opiera się na materiale odtworzonym w sądzie dwa tygodnie temu, podczas pierwszej połowy wstępnego przesłuchania Rocky’ego. Chociaż ziarnisty materiał filmowy z rzekomej strzelaniny ujawniony dwa tygodnie temu był bezdźwięczny i trudny do rozpoznania, w jednym z nowych klipów z budynku za rogiem uchwycono dwa głośne trzaski ze znacznikiem czasu odpowiadającym rzekomej strzelaninie. Nowy film z dźwiękiem pokazywał widok na sąsiednie budynki. Kilka sekund po rzekomej strzelaninie mężczyzna zidentyfikowany przez prokuratorów jako A$AP Rocky wychodzi zza rogu miejsca bójki i zwalnia do marszu.

Detektyw LAPD Frank Flores zeznawał w poniedziałek i potwierdził autentyczność filmów wideo przedstawiających rzekomą „walkę” na rogu Selma Ave. i Vista Del Mar Ave. w dniu 6 listopada 2021 r. Zeznał, że materiał z monitoringu zarejestrowany z kolejnej kamery na parkingu w garażu na Argyle Ave. pojawił się pistolet w rękach Rocky’ego.

W trakcie przesłuchania przez prawnika rapera zajmującego się buldogami, Joe Tacopinę, Det. Flores przyznał, że rzekomej broni nigdy nie odnaleziono. Detektyw przyznał również, że ziarnisty film nagrany w miejscu rzekomej strzelaniny nie jest ostateczny. „(Nie) nic wyraźnie na to nie wskazuje” – zeznał Flores, odnosząc się do rzekomej strzelaniny. Detektyw próbował dodać, że wszystkie nagrane „wspólnie” filmy opowiadają wiarygodną historię, ale Tacopina go uciszyła. „Nie proszę o opinię” – przerwała Tacopina, ponownie pytając, czy niewyraźne wideo rzekomego wystrzału wyraźnie pokazuje strzelaninę. „Nic nie wskazuje na to ostatecznie” – odpowiedział detektyw. Śledczy stwierdził, że na dwóch łuskach po nabojach rzekomo znalezionych na miejscu zdarzenia przez Relli i przekazanych policji 8 listopada 2021 r. nie znaleziono odcisków palców.

Rocky, urodzony jako Rakim Mayers, walczy z twierdzeniami, że spotkał się z Rellim, urodzonym jako Terell Ephron, przed hotelem W w Hollywood, który wdał się w słowną konfrontację i otworzył ogień. Mayers nie przyznał się do dwóch zarzutów napaści z użyciem broni półautomatycznej złożonych przez prokuratora okręgowego hrabstwa Los Angeles w zeszłym roku. Pozostaje na wolności za kaucją w wysokości 550 000 dolarów, a jeśli zostanie skazany za postawione mu zarzuty, grozi mu do dziewięciu lat więzienia.

Warto przeczytać!  Nominacje do Razzie Award 2023: Jared Leto, Tom Hanks i „Blondynka”

W pierwszej połowie przesłuchania wstępnego, które odbyło się 8 listopada, Tacopina – znana z reprezentowania znanych klientów, w tym Meek Mill, YG i Donald Trump – jako pierwsza przedstawiła podczas przesłuchania ziarnisty film przedstawiający rzekomą strzelaninę.

Film przedstawiający grupę czterech mężczyzn biorących udział w bójce może okazać się kluczowy, jeśli sprawa trafi do sądu. Mężczyźni to maleńkie postacie pojawiające się przeważnie w małym rogu ekranu. Film, zarejestrowany kamerą po drugiej stronie ulicy od miejsca zdarzenia i po drugiej stronie parkingu, zakończył się ucieczką jednego członka grupy, a reszta rozproszyła się. „To trochę niewyraźne, ale wszystkich widać” – zeznał Ephron 8 listopada.

Podczas składania zeznań przez cały dzień Ephron twierdził, że padł ofiarą zbrojnej zasadzki zorganizowanej przez nominowanego do nagrody Grammy rapera. Ephron powiedział, że 28 października 2021 r. wysłał Mayersowi zgorzkniałego SMS-a, ponieważ uważał, że Mayers stał się „wielkogłowy” i nie dotrzymał obietnicy pokrycia kosztów pogrzebu jednego ze swoich przyjaciół.

„Jesteś tak cholernie fałszywy, że to smutne” – głosił tekst wyświetlony na ekranie w sądzie dwa tygodnie temu. Zeznał, że Mayers nigdy nie odpowiedział. (Podczas przesłuchania Ephron powiedział, że w końcu dowiedział się, że Mayers zapłacił za cały pogrzeb.)

„Nigdy nie zapominaj, kto wprowadził cię do tego życia” – napisał Ephron w innym tekście. Zeznał przed sądem, że to on sprowadził Mayersa do składu A$AP, gdy byli uczniami szkoły średniej w Nowym Jorku, i nie był zastraszony jego sukcesem.

Po tym, jak jego SMS-y pozostały bez odpowiedzi, Ephron powiedział, że jechał samochodem z A$AP Bari, którego prawdziwe nazwisko brzmi Jabari Shelton, kiedy rzekomo podsłuchał rozmowę telefoniczną Mayersa o nim. „Powiedział, że mnie pobije, że jestem emocjonalny” – zeznał Ephron. Według Ephrona Mayers w końcu skontaktował się z nim bezpośrednio wieczorem 6 listopada 2021 r., dzwoniąc i wysyłając SMS-y z pytaniami, gdzie Ephron przebywa podczas podróży do Los Angeles. Zgodzili się porozmawiać twarzą w twarz, a Mayers rzekomo pojawił się na ich spotkaniu w towarzystwie Illijaha Ulangera, znanego również jako A$AP Illz i Jamela Phillipsa, znanego również jako A$AP Twelvyy.

Warto przeczytać!  Scheana Shay ujawnia, czy weźmie udział w zjeździe „Pump Rules”.

Ephron zeznał, że 35-letni Mayers wyciągnął broń palną podczas ich pierwszej konfrontacji twarzą w twarz na parkingu i zagroził: „Zaraz cię zabiję”. Ephron powiedział, że namówił Mayersa, aby go zastrzelił. „Zastrzel to gówno. Po co wziąłeś broń, skoro nie zamierzasz jej użyć? Nie strasz mnie” – rzekomo powiedział Mayersowi. Ephron zeznał, że w pobliżu hotelu W w Hollywood przechadzali się ludzie, więc Mayers rzekomo włożył broń za pasek i zaczął odchodzić. Ephron powiedział sądowi, że Phillips najwyraźniej ukrywał nóż.

„Gadałem bzdury” – powiedział Ephron. „Dałem znać (Mayersowi), jak bardzo wszystkich zawiódł, ponieważ nikt inny nie był na tyle odważny, aby powiedzieć, co czuje do tego człowieka”. Ephron powiedział, że powiedział Mayersowi, że jeden z ich przyjaciół cierpiał na uzależnienie od cracku, podczas gdy inny mieszkał w tych projektach. „Fizycznie nic nie robiłem. Byłem po prostu bardzo wściekły. Nie podobało mi się to i chciałam, żeby wysłuchał mojej strony. Wiedziałem, że nigdy więcej nie zobaczę tego człowieka” – zeznał Ephron. Twierdził, że Mayers w końcu się odwrócił i oddał pierwszy strzał, który „dotknął” jego lewej ręki. Twierdził, że rzucił się, by chwycić Ulangera i wykorzystać go „jako tarczę”. Powiedział, że Mayers strzelił jeszcze dwa lub trzy razy, zanim wszyscy uciekli z miejsca zdarzenia. Powiedział, że wrócił później tej nocy i znalazł dwie łuski po nabojach kal. 9 mm, które sfotografował i przekazał policji.

Warto przeczytać!  Kolizja narciarska Gwyneth Paltrow: Kiedy dwóch narciarzy zderza się, kto ponosi winę?

Mayers – która ma dwójkę dzieci z Rihanną – również walczy w procesie wniesionym przez Ephron w oparciu o napaść, pobicie, zaniedbanie i umyślne spowodowanie stresu emocjonalnego. Po raz pierwszy zgłoszone przez Rolling Stone’aprzebojowa skarga cywilna złożona w sierpniu 2022 r. zdemaskowała Ephrona jako rzekomą ofiarę w śledztwie dotyczącym strzelaniny, które doprowadziło do aresztowania Mayersa w kwietniu 2022 r.

Ephron, były członek mafii A$AP, twierdził, że Mayers „zwabił” go w mało znane miejsce w Hollywood, aby omówić nieporozumienie, a następnie bez ostrzeżenia oddał kilka strzałów, rzekomo uderzając go „pociskiem/odłamkami kuli” w lewej ręce.

Tacopina później twierdziła Rolling Stone’a że jego klient do nikogo nie strzelał i był ofiarą nieudanej próby próbnej na spotkaniu 6 listopada 2021 r. „Rocky w żadnym wypadku do niego nie strzelił” – stwierdziła Tacopina, nazywając zarzut napaści „fałszywym scenariuszem”. w sercu „prostej i rażącej klasycznej próby wymuszenia”. Prawnik powiedział, że Ephron nękał Mayersa w celu wyłudzenia pieniędzy i zainicjował fizyczną sprzeczkę podczas bezpośredniego spotkania.

Trendy

„To nieudany współpracownik – były współpracownik – Rocky’ego i jest zazdrosny” – Tacopina powiedziała o Ephronie. „Próbował wyciągnąć pieniądze od Rocky’ego. Chciał, żeby Rocky go wspierał. Wyjaśnił to. Wielokrotnie próbował poprosić o pieniądze, zamiast sprawiać Rocky’emu problemy. To właśnie powiedział. Upamiętniamy to wszystko w wiadomościach tekstowych i nie tylko, więc jest to wymuszenie”.

Mówili o tym byli prawnicy cywilni Ephrona, Jamal Tooson i Brian Hurwitz Rolling Stone’a że „zasada” sprawy przeciwko Mayersowi została „dokładnie zbadana zarówno przez organy ścigania, jak i prokuratora okręgowego w Los Angeles przed podjęciem decyzji o nie tylko aresztowaniu A$AP Rocky’ego, ale także postawieniu mu zarzutów”. Nowym prawnikiem Ephrona w sprawie cywilnej jest Camille Vasquez, prawniczka, która reprezentowała Johnny’ego Deppa w jego procesie o zniesławienie przeciwko byłej żonie Amber Heard. We wrześniu Vasquez i Ephron złożyli drugą skargę cywilną przeciwko Mayersowi, zarzucając mu i Tacopinie zniesławienie Ephrona zarzutem wymuszenia.


Źródło