Nuggets wykorzystują wściekłą passę w pierwszej połowie, aby wyrównać serię z Wilkami

• 13 maja, 2024

MINNEAPOLIS — Nikola Jokic spalił podwójną drużynę, znajdując Kentaviousa Caldwell-Pope otwartego na 3, następnie przechwycił i trafił Michaela Portera Jr., wykonując szybki wsad, po czym Jamal Murray zebrał kolejny przechwyt i posłał z odległości 55 stóp krzycz na brzęczyk.

W ciągu 20 zawrotnych sekund Denver Nuggets zdobyli osiem punktów i do przerwy niedzielnego meczu nr 4 awansowali na 15. Fala wprawiła Minnesota Timberwolves i kibiców Target Center w oszołomienie, zapewniając Denver zwycięstwo 115-107, a nawet wyrównanie Seria półfinałów Konferencji Zachodniej z wynikiem 2-2.

Nuggets opuścili Denver w czwartek przegrywając 2:0 i mając wrażenie, że wielu ich wyliczyło w meczu z początkującym Timberwolves. Wracają do Kolorado po odzyskaniu tytułu mistrzowskiego i przewadze własnego boiska w kieszeni.

Zapytany, co jego zespół zastał w Minneapolis podczas tych dwóch meczów wyjazdowych, trener Denver Michael Malone zacytował byłego trenera Houston Rockets Rudy’ego Tomjanovicha.

Warto przeczytać!  Jaiswal dziękuje Rohitowi, Viratowi po stuleciu przeciwko MI; Sandeep ujawnia plan zwolnienia Suryakumara | Krykiet

„Odkryłem, że Rudy T ma rację, stary” – powiedział Malone. „Nigdy nie lekceważ serca mistrza”. Szybko nas spisali na straty, ale ci goście zdobyli mistrzostwo rok temu. Pojechaliśmy do Miami [in the NBA Finals]i wygrał dwa mecze z rzędu. Ten zespół był wielokrotnie poddawany testom i znaleźliśmy sposób, aby rozwiązać wszystkie problemy, jakie nam rzucano.

„Ta seria jeszcze daleka jest od zakończenia. Nie świętujemy. Jest 2-2. … Ale w naszej grupie odkryłem, że naprawdę wierzą w siebie. A co ważniejsze, wierzą w następnego mężczyznę do nich. Mamy grupę, która zachowuje się tak, jak można by oczekiwać, że zachowa się zespół mistrzowski.

W przeciwieństwie do porażki w drugim meczu, kiedy obrona Minnesoty zdusiła ich 106:80, Nuggets nie tylko znali odpowiedź na wszystko, co rzucili im w niedzielę przeciwnicy, ale także przekazali ją Timberwolves.

Pomimo 44 punktów Anthony’ego Edwardsa z Minnesoty, Nuggets wyprzedzili Karla-Anthony’ego Towns 5 z 18 celnych strzałów. Aaron Gordon, który przewodził Denver dzięki swojej wszechstronności, przełączał się między pilnowaniem 7-metrowych Towns i 6-metrowych Edwards.

Warto przeczytać!  Spokój Carlo Ancelottiego w chaosie Clasico: moment weekendu

W ataku Gordon oddał pierwsze 10 strzałów z gry, po czym zdobył 11 z 12 punktów z 27 punktami, 7 zbiórkami i 6 asystami. Zrobił to wszystko, łącznie z przeniesieniem piłki do parkietu i byciem rozgrywającym dla Nuggets.

„Był dziś naszym najlepszym zawodnikiem” – powiedział Jokic. „Robił wszystko”.

To był wielki pochwała ze strony Jokica, który trzykrotnie zdobył tytuł MVP, zdobywając 35 punktów, 7 zbiórek, 7 asyst i 3 przechwyty. Murray dodał 19 punktów, 8 asyst i 5 zbiórek po strzale, który rozwalił wiernych z Minnesoty.

„To było chore” – Gordon powiedział o szybkim ataku i zdobyciu ośmiu punktów na zakończenie drugiej kwarty. „To znaczy, to było szalone, stary. Murray trzy czwarte kortu 3… taki chory”.

Timberwolves mieli kontrolę nad tą serią tylko po to, by ją stracić podczas weekendu, który miał być świętowaniem przed szaloną publicznością.

Przed oszałamiającym zakończeniem pierwszej połowy przez Nuggets, Timberwolves właśnie zmniejszyli 16-punktową przewagę do siedmiu na 48,3 sekundy przed końcem drugiej kwarty.

„Tak, to bolało” – powiedział Towns. Wykonaliśmy dobrą passę, aby wrócić do gry, nabraliśmy trochę rozpędu, nabraliśmy trochę energii, a potem zrobili to, co robią obrońcy tytułu.

Warto przeczytać!  Quinton de Kock z LSG dołącza do AB de Villiers w ekskluzywnym klubie po fenomenalnym meczu z RCB po 81 runach na IPL 2024 | Krykiet

„To zdecydowanie spowodowało, że do przerwy schodziliśmy ze złym smakiem w ustach. Następnym razem musimy być lepsi”.

Gordon uderza niemal wszystko, co postawił, a Jokic odpiera niemal każdą serię Timberwolves mocnym strzałem lub podaniem, więc Nuggets mogą teraz przejąć dowodzenie w serii u siebie w piątym meczu we wtorek.

Gordon powiedział, że wiedział, że Nuggets zareagują w ten weekend.

„Uwielbiam, gdy ludzie nas wykluczają” – powiedział Gordon. „Wielu z tych gości zostało już wcześniej wykluczonych w swojej karierze. Byli już słabszymi lub czarnymi końmi w swojej karierze. Działali już wcześniej w tej przestrzeni, stojąc plecami do ściany i myśląc, że zostaną wyliczeni. .

„Więc nie sądzę, że było to coś nowego dla poszczególnych osób. Było to nowe dla naszego kolektywu. Podobało mi się jednak to wyzwanie i cieszę się, że je zaakceptowaliśmy i zapewniliśmy sobie dobrą pozycję przed gospodarzami”.

Dave McMenamin z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.