Nuggets wyrównali serię przeciwko Timberwolves i odnieśli drugie zwycięstwo na wyjeździe

• 13 maja, 2024

MINNEAPOLIS – Nikola Jokic zdobył 16 ze swoich 35 punktów w czwartej kwarcie, a Aaron Gordon zdobył 27 punktów, strzelając 11 z 12, co zapewniło Denver Nuggets serii zwycięstw 115:107 nad Minnesota Timberwolves w niedzielny wieczór w czwartym meczu półfinału Konferencji Zachodniej.

Jamal Murray zdobył 12 ze swoich 19 punktów dla Nuggets w trzeciej kwarcie, po czym w drugiej kwarcie przeniósł impet po swoim bijącym sygnałem zza linii połowy kortu, a w drugiej kwarcie Wilki zmniejszyły deficyt poniżej dwucyfrowego poziomu. połowa na krótkie odcinki.

Anthony Edwards zdobył 44 punkty w kolejnym spektakularnym występie dla Minnesoty, trafiając 16 z 25 z podłogi. Jednak pomimo przewagi 42-31 zbiórek, Wilki po raz drugi z rzędu zostały pokonane na własnym boisku przez obrońców tytułu mistrza NBA, którzy byli podekscytowani po przegraniu dwóch pierwszych meczów serii na własnym boisku.

„Drugi mecz zdecydowanie nas obudził” – powiedział Murray. „Zdaliśmy sobie sprawę, że nie możemy się powstrzymać”.

Seria wraca do Denver na piąty mecz we wtorek wieczorem.

Mike Conley zdobył 15 punktów, Karl-Anthony Towns trafił zaledwie 5 z 18 punktów, zdobywając 13 punktów i 12 zbiórek, a Rudy Gobert ożył późno i zdobył 11 punktów i zebrał 14 zbiórek. Mimo to Wilki deptały im po piętach u siebie po raz drugi z rzędu.

Warto przeczytać!  Kandydaci 2024 R6: Gukesh przeciwstawia się Nakamurze i utrzymuje prowadzenie dzięki Nepomniachtchi

Gordon nie spudłował, aż do końca meczu była 15:39. Nuggets zdobyli osiem punktów w 20 sekund i zamknęli pierwszą połowę, co podkreślił nieprawdopodobny skok Murraya.

„Oddawanie strzałów, rozgrywanie akcji, fizyczność, obrona dwóch zawodników All-Star – tak wiele się od niego teraz wymaga” – powiedział trener Mike Malone. „To, co kochasz w Aaronie Gordonie od pierwszego dnia, kiedy założył mundur Nuggets, to zawsze na pierwszym miejscu stawiali Nuggets. Jest naprawdę bezinteresowny”.

Trzy dni przerwy pomiędzy drugim i trzecim meczem nie przyniosły Wolves nic dobrego, przynosząc 27-punktową porażkę, po której trener Chris Finch stwierdził, że czują się „grubi i leniwi” po tym wszystkim wychwalaniu ich występu w Denver z bliska i daleka. Wilki musiały od razu w czwartym meczu ponownie zaprezentować swoją przewagę, aby publiczność nieprzerwanie grzała, a Edwards sumiennie poprowadził tę reakcję.

Osoba wybrana z numerem 1 w drafcie na rok 2020 zdobyła dziewięć punktów w ciągu pierwszych czterech minut w niedzielny wieczór, zanim Murray w ogóle dotknął piłki, a Gordon i Jokic dzielili się obowiązkami rozgrywającego, aby odciążyć Murraya i jego napięte mięśnie lewej łydki.

Warto przeczytać!  Najnowsze popularne wiadomości, aktualizacje na żywo Dzisiaj 21 czerwca 2024 r.: Tylko osoby z wysokim IQ mogą zobaczyć ukryte liczby w tej łamigłówki udostępnionej na Instagramie. Czy możesz?

Po spokojnym trzecim meczu Edwards miał misję poprowadzenia Minnesoty do zwycięstwa, czego w pełni oczekiwali Nuggets. Ich atakowanie na linii nie wystarczyło, ponieważ uderzał z każdego miejsca na korcie.

Jednak reszta Wilków często nie płaciła Denver za pozostawienie ich otwartych. Brakowało im przechwytów na obręczy, a nie tylko trójek zakrętów. Towns nie trafił w swoje pierwsze siedem strzałów i chociaż jego wysiłek i obrona nigdy nie ucierpiały, podczas prób skierowania piłki do kosza był beznadziejny, rzadko rysując faule, o które się starał.

Wilki pokazały najlepszą w lidze obronę i godną pozazdroszczenia głębię w pierwszych dwóch meczach, ale Nuggets skopiowali i wkleili tę formułę na wyjeździe. Kiedy drugorzędni strzelcy i gracze na ławce rezerwowych drużyny Nuggets uderzają w swoich skoczków, są niezwykle trudni do pokonania.

Gordon, Justin Holiday (10 punktów), Christian Braun (11 punktów) i Reggie Jackson (6 punktów) zdobyli łącznie 8 z 11 punktów z zakresu 3 punktów. Podsycili serię 26-4, która pogodziła pierwszą i drugą kwartę, a wszystkie punkty z wyjątkiem pięciu zdobyły, gdy czterokrotny Defensywny Gracz Roku NBA Gobert odpoczywał na ławce rezerwowych.

Warto przeczytać!  wstęp Charlesa Leclerca do Carlosa Sainza; Ferrari walczy z Red Bullem w „prawdziwym tempie”: PlanetF1