Oceny Liverpoolu: 10/10 Znakomity Mac Allister w meczu z Sheffield

• 4 kwietnia, 2024

W czwartkowy wieczór Liverpool powrócił na szczyt tabeli Premier League, pokonując na Anfield Sheffield United 3:1.

Bramkarz Caoimhín Kelleher zapobiegł koszmarnemu rozpoczęciu meczu i był potrzebny już na początku meczu, gdy odbił piłkę od Jamesa McAtee, a Liverpool otrzymał sygnał ostrzegawczy już w pierwszej minucie. Podopieczni Jurgena Kloppa szybko przejęli kontrolę nad meczem i wkrótce impas został przełamany, gdy w 17. minucie bramkarz Sheffield United Ivo Grbic wręczył Darwinowi Núñezowi prezent, po czym posłał do niego piłkę, która odbiła się z powrotem do siatki.

Na początku drugiej połowy goście cieszyli się większą przestrzenią w ataku i zapewnili sobie wyrównanie, gdy Conor Bradley odbił uderzenie po dośrodkowaniu obok Kellehera. Dopiero dzięki światowej klasy wysiłkom Alexisa Mac Allistera Liverpool wrócił na prowadzenie, kończąc instrumentalny występ 25-letniego reprezentanta Argentyny.

W 90. minucie doszło do połączenia dwóch zmienników, gdy Andy Robertson znalazł Cody’ego Gakpo, który mocnym uderzeniem głową minął bramkarza i zapewnił sobie dwubramkową przewagę oraz wszystkie trzy punkty.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Pozytywy

Liverpool z pełną impetem wraca na szczyt tabeli Premier League przed niedzielnym starciem z Manchesterem United na Old Trafford. Ważny gol Cody’ego Gakpo, który chce wrócić do formy, i kolejny znakomity występ Alexisa Mac Allistera, który wydaje się być ich podpisem sezonu.

Warto przeczytać!  Analiza wzlotów i upadków porażki Barcelony 2:3 z Realem Madryt

Negatywy

Liverpool stracił zbyt wiele szans w meczu, który powinien być łatwiejszy w porównaniu z drużyną z dołu tabeli Premier League.

Ocena menedżera (na 10)

Jürgen Klopp, 8 lat — Zmiany taktyczne i zmiany Jurgena Kloppa odegrały kluczową rolę, pomagając Liverpoolowi wywrzeć maksymalną presję, gdy mecz się wyrównał, a wszyscy zmienniki grali mocno po wprowadzeniu, a dwóch zawodników łącznie zdobyło bramkę, a Robertson znalazł Gakpo w 90. minucie.

Oceny graczy (1-10; 10 = najlepszy)

GK Caoimhin Kelleher, 7 — Ważna interwencja z bliskiej odległości uniemożliwiła Jamesowi McAtee w pierwszej minucie. Niewiele mógł zrobić w sprawie straconego gola po odbiciu.

Obrońca Joe Gomez, 7 — Gomez wyglądał na pewnego siebie w posiadaniu piłki, jadąc z piłką przez obszary pomocy, a w defensywie był równie imponujący, szybko odbierając piłkę, gdy Liverpool ją stracił.

Obrońca Virgila van Dijka, 6 – Kapitan Liverpoolu dobrze prezentował się na obronie i uspokajał swoją drużynę, gdy po przerwie gra stawała się nieco nerwowa. Blisko zdobycia bramki po strzale z rzutu rożnego.

DF Ibrahima Konaté, 7 — Reprezentant Francji był zadowolony ze swojej walki z Benem Breretonem Díazem z Sheffield United i szybko zamykał go w trudnych sytuacjach. W drugiej połowie przerwał kontratak, pokonując go w odpowiednim momencie.

Obrońca Conor Bradley, 6 — Bradley, który regularnie trafiał na prawą flankę, uwalniał przestrzeń w środku pola, wymierzając czas swoim podbiegom i dośrodkowując w pole karne. Pech, gdy odbił powalenie obok własnego bramkarza.

Warto przeczytać!  Wyniki na żywo z Bangladeszu - Kobiety - Indie: To jest czwórka. Indie Kobiety na 47/2 po 5,4 overach

MF Ryan Gravenberch, 6 lat — Ważne minuty dla Ryana Gravenbercha, który dziś wieczorem wrócił do gry na swój pierwszy mecz od czasu kontuzji w finale Pucharu Ligi. Zwykle zajmował się piłką i przenosił ją poprzez kozłowanie i podania, ale powinien był lepiej wykorzystać swoją szansę tuż przed przerwą, gdy wślizgnął się, gdy uderzył piłkę w stronę bramki.

MF Dominik Szoboszlai, lat 6 — Szoboszlai mądrze wbiegał w przestrzeń, co przyniosło mu przyjęcie piłki w niebezpiecznych miejscach, choć jego skuteczność mogła być lepsza. Nieostrożny w akcjach, które czasami powodowały utratę posiadania piłki, zanim w końcu został zastąpiony.

MF Alexis Mac Allister, 10 lat — Mac Allister błyszczał przez cały wieczór w głębszej roli, ale dopiero w ostatniej tercji zrobił różnicę, wykonując sensacyjny strzał, który pozostawił bramkarza bez szans. To był jeden z goli sezonu, a jego instrumentalny występ zapewnił mu tytuł zawodnika meczu tego wieczoru.

FW Luis Díaz, 7 — Dynamiczny występ reprezentanta Kolumbii sprawił, że zawsze chciał rzucić wyzwanie swojemu rozgrywającemu swoją umiejętnością dryblingu, wywierając ciągłą presję na obrońców, którzy nie potrafili sobie z nim poradzić nawet przy podwajaniu.

Warto przeczytać!  Zwycięskie trafienia Dinesha Karthika w ostatniej rundzie meczu RCB vs PBKS IPL sprawiają, że Virat Kohli wyskakuje z siedzenia | Krykiet

FW Darwin Núñez, 7 — Nunez odebrał maksymalną nagrodę za zamknięcie boiska i przekierowanie wybicia bramkarza z powrotem do bramki, co dało The Reds prowadzenie 1:0. Stracił piłkę w przygotowaniu do bramki Sheffield United, choć mógł szybciej ją wypuścić.

FW Mohamed Salah, 6 –– Spokojny wieczór Salaha, który nie sprawiał kłopotów bramkarzowi swoimi dwoma znakomitymi strzałami na bramkę. Zamieniony po godzinie gry z myślą o niedzielnym starciu na Old Trafford.

Zamienniki

Harvey Elliott (Salah, 60 minut) 7 — Zawsze chciałem, żeby coś się wydarzyło i prawie połączyłem siły z Robertsonem, po świetnym dośrodkowaniu w tylny słupek. Dostarczył bardzo potrzebnej energii i podejmowania zdecydowanych decyzji w środku pola.

Andy Robertson (Gravenberch, 60′) 8 — Bezlitośnie atakował lewym skrzydłem i był pewny przy piłce. Był bliski zdobycia bramki, po czym ostatecznie zakończył swój występ asystą przy bramce Gakpo.

Curtis Jones (Szoboszlai, 72′) 7 — Powrót po kontuzji na kluczowe minuty przed walką o tytuł z obiecującym występem. Pod presją wyglądał spokojnie i dobrze trzymał piłkę, pozwalając swoim kolegom z drużyny wydostać się w przestrzeń.

Cody Gakpo (Gomez, 72 minuty) 7 — Był bliski zdobycia bramki dzięki szybkim nogom i mocnemu uderzeniu na bramkę, ale ostatecznie wyprowadził Liverpool na 3:1 po celnej główce obok Grbica. Gol, który zadecydował o uspokojeniu nerwów na stadionie i który powinien dodać mu pewności siebie.