Oceny Liverpoolu: Mac Allister to słabe 4/10 w Aston Villi

• 13 maja, 2024

Liverpool i Aston Villa podzieliły się łupami po zremisowanym 3:3 meczu z Premier League w poniedziałkowy wieczór, po dramatycznej porażce w końcówce meczu na Villa Park, w wyniku której The Reds stracili dwie bramki na pięć minut przed końcem spotkania.

Liverpool wyszedł na prowadzenie dopiero w drugiej minucie, kiedy bramkarz Emiliano Martínez zepsuł odbite dośrodkowanie Harveya Elliotta, ale złoczyńcy nie potrzebowali dużo czasu na wyrównanie, gdy 10 minut później Ollie Watkins strzelił Youri Tielemansowi.

Liverpool odzyskał prowadzenie dzięki Cody’emu Gakpo, który trafił do pustej bramki po tym, jak Martinezowi nie udało się uratować strzału Joe Gomeza, a The Reds wyszli na przerwę po chybieniu Diego Carlosa i strzale nad poprzeczką. z Moussa Diaby.

Liverpool zdobył trzecią bramkę wkrótce po przerwie, gdy rzut wolny Elliotta poprowadził Jarell Quansah. Jednak Villa szybko wróciła do gry po szybkiej bramce Jhona Durána, a drugi gol odbił się od piłki po podaniu, które przeleciało nad Alissonem.

Transmisja w ESPN+: Puchar Anglii, LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)
Przeczytaj w ESPN+: Jak Liverpool wybrał Arne Slota na miejsce Kloppa

Warto przeczytać!  Rafael Nadal twierdzi, że to może nie być jego ostatni turniej French Open

Pozytywy

Liverpool nie miał o co grać i podchodził dość spokojnie, wykorzystując kontrataki i nie wywierając zbyt intensywnego pressingu. Stworzyli mnóstwo okazji na Villa Park i być może mieli pecha, że ​​nie wyszli z trzema punktami.

Negatywy

Dobra passa Liverpoolu bez czystego konta w Premier League trwa w meczu, w którym czasami powinni byli lepiej się bronić.

Ocena menedżera (1-10; 10 = najlepszy)

Jurgen Klopp, 6 lat — Kloppowi brakowało jednej kartki od nieudanego pożegnania na Anfield i przez cały mecz, mimo szalonej końcówki, wyglądał na opanowanego. Niewiele mógł zmienić w przypadku żadnego z goli, a indywidualne błędy były kosztowne dla jego zespołu.

Oceny graczy

GK Alisson Becker, 5 — Niewiele mógł zrobić w sprawie strajku Tielemansa. Po restarcie dwukrotnie pokonany przez Jhona Durana, choć przy drugim miał pecha. Następnie wykonał ważną obronę przeciwko Diaby’emu.

Obrońca Virgila van Dijka, 6 – Opanowany w posiadaniu piłki, gdy posuwa się do przodu i niewzruszony w pojedynkach. Dobrze zorganizował linię, gdy łapał spalonego przeciwnika.

Obrońca Jarell Quansah, 7 — Częściowo winny zdobycia gola Aston Villi po tym, jak został pokonany przez Watkinsa, ale w drugiej połowie zadośćuczynił temu nie do zatrzymania głową obok Martineza.

Warto przeczytać!  Finisher, kotwica, akumulator: Jak Sanju Samson w końcu wyłamał drzwi Pucharu Świata | Wiadomości krykieta

DF Joe Gomez, 7 lat — Wyglądał na najbardziej czujnego w obronie Liverpoolu i często musiał dotrzymywać kroku Watkinsowi. Zaangażowany w zdobycie drugiego gola po tym, jak jego uderzenie zostało skierowane na ścieżkę Gakpo. Dobrze wykorzystał swoje tempo, aby powstrzymać ataki Aston Villi.

Obrońca Trenta Alexandra-Arnolda, 6 – Nie spieszył się z posiadaniem piłki i często podejmował właściwe decyzje, pomagając konsekwentnie atakować napastników Liverpoolu w niebezpiecznych obszarach.

MF Wataru Endo, 6 — Dobrze naciśnięty, aby zakłócić grę Aston Villi. Pewne i bezpieczne posiadanie. Solidny występ, po czym w 76. minucie został zmieniony.

MF Alexis Mac Allister, 4 – Oddał piłkę do kontrataku na bramkę Aston Villi i mógł być bliżej Tielemansa. Nie tak wpływowy jak zwykle i z winy Villi, która straciła koncentrację, zanim Duran minął Alissona.

MF Harvey Elliott, 7 lat — Odegrał rolę w pierwszym meczu Liverpoolu, gdy jego dośrodkowanie zostało odbite od Pau Torresa, a Martinez nie mógł utrzymać się na bramce. Zapewnił asystę po dokładnym podaniu piłki po rzucie wolnym po strzale Quansaha w drugiej połowie.

FW Cody Gakpo, 7 — Gakpo przejmował piłkę w środkowych obszarach, pomagając łączyć grę i po raz drugi w pierwszej połowie wyprowadził Liverpool na prowadzenie, trafiając w odpowiednie miejsce. Kolejny obiecujący występ napastnika, który ostatnio odnalazł formę.

Warto przeczytać!  Wściekły Ricky Ponting kłóci się z sędzią, zanim dołączy Sourav Ganguly, gdy podczas meczu RR vs DC IPL 2024 wybucha chaos | Krykiet

FW Luis Díaz, 6 — Reprezentant Kolumbii zajął kilka obiecujących pozycji, ale mógł być lepszy przy ostatnim kontakcie. Lekko spalony po podbiegu, po czym cofnął się po nieuznanym golu Elliotta.

FW Mohamed Salah, 7 lat — Stałe zagrożenie na prawym skrzydle Liverpoolu, gdzie często pokonywał swojego markera Lucasa Digne’a. Zajmował inteligentne pozycje, aby niepokoić obronę Aston Villi i był pod wrażeniem swojej gry łączonej.

Zmienniki (gracze wprowadzeni po 70 minutach = brak oceny)

Ryan Gravenberch (Elliott, 75 cali), N/R — Miał pomóc dograć mecz, ale wkrótce jego zespół stracił dwie bramki w krótkich odstępach czasu.

Darwin Núñez (Gakpo, 75″), N/R — Nie udało mu się uzyskać wystarczającego kontaktu z piłką z dystansu, z którym Martinez mógł sobie poradzić. Chwilę później piłka wpadła do siatki, ale był na spalonym.

Dominik Szoboszlai (Endo, 76″), N/R — Niemal natychmiast zaangażowane, z wzmożonym wysiłkiem, który wymagał od Martíneza dotyku.

Curtis Jones (Diaz, 76″), N/R — Brak zaangażowania, gdy został przedstawiony Aston Villi cieszącej się rozmachem.