Oceny Liverpoolu: Salah w eliminacjach do Atalanty otrzymuje 6/10

• 18 kwietnia, 2024

Liverpool został wyeliminowany z ćwierćfinału Ligi Europy przez Atalantę w czwartkowy wieczór po zwycięstwie 1:0 w rewanżu i przegraniu w dwumeczu 3:1 na stadionie Gewiss.

Zaczęli znakomicie, gdy Mohamed Salah strzelił gola z rzutu karnego po tym, jak The Reds otrzymali rzut karny za zagranie ręką, zmniejszając deficyt do dwóch.

Znacznie lepsza gra drużyny Jürgena Kloppa w pierwszych 45 minutach zapewniła im kontrolę nad pierwszą połową i powinni prowadzić dwa razy, gdy Salah strzelał na bramkę przed przerwą, a on tylko po to, by piłka minęła bramkę.

Liverpool nie miał jednak tyle radości w drugiej połowie, gdyż w ataku nie było możliwości stwarzania okazji, a wiele podań nad głową kończyło się bezpośrednio na bramce. La Dea bramkarz Juan Musso.

To oznaczało, że z biegiem czasu nadzieja zaczęła słabnąć. Podobnie było nawet po tym, jak Klopp wprowadził Darwina Núñeza, Diogo Jotę i Harveya Elliotta w ramach zmiany wysokich tonów. The Reds po prostu nie potrafili rozpalić ataku i w końcówce meczu grali powoli, co doprowadziło do dość komfortowego wieczoru dla gospodarzy.

Transmisja w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i więcej (USA)

Pozytywy

Występ Trenta Alexandra-Arnolda był obiecujący dla Liverpoolu, który będzie potrzebował takiego występu, jaki zapewnił sobie w meczu z Atalantą w Premier League. Czyste konto to także podstawa, na której można budować, gdyż najlepsza czwórka obrońców Liverpoolu i sprawność pleców bramkarza.

Warto przeczytać!  „Słyszałem niewiele rozmów w indyjskiej szatni, dotyczyły one igrzysk olimpijskich”: Dravid popiera debiut krykieta w Los Angeles w 2028 r. | Igrzyska olimpijskie

Negatywy

Atak Liverpoolu zakończył się fiaskiem w drugiej połowie, podczas występu, w którym po prostu nie stwarzali wystarczającego zagrożenia. The Reds mają teraz przed sobą jedynie Premier League.

Ocena menedżera (na 10)

Jürgen Klopp, 6 lat — Liverpool był znacznie lepszym zespołem, a Klopp nakazał swoim napastnikom częstsze zmiany, aby zakłócić rygorystyczny system stawiania zawodników Atalanty między zawodnikami, a także byli znacznie lepiej zorganizowani w defensywie. Jego zmiany nastąpiły w odpowiednim momencie, ale ostatecznie nie przyniosły skutku.

Oceny graczy (1-10; 10 = najlepszy)

GK Alisson, 7 — Pewna siebie postać między słupkami, która czasami przyspieszała, aby budować ataki, gdy Atalanta była ustawiona głębiej.

Obrońca Andy Robertson, 7 — Robertson niestrudzenie znajdował się przy piłce, próbując wspiąć się wysoko na lewą flankę i stworzyć piłkę autową dla swoich kolegów z drużyny. Jego ruchy sprawiały również, że czasami wybierał opcję w środkowych napastnikach.

Obrońca Virgila van Dijka, 7 – Dobrze dowodził obroną, gdy Atalanta chciała grać bezpośrednio, łapał ich na spalonym, gdy w pierwszej połowie Teun Koopmeiners miał piłkę w siatce. Dominujący, gdy walczy o piłkę.

Warto przeczytać!  Internet uwielbia widzieć, jak Aryan Khan w końcu śmieje się z meczu KKR i zabawną reakcję mamy Gauri Khan na ten mecz | Bollywood

DF Ibrahima Konaté, 7 — Reprezentant Francji był pewny swoich pojedynków i cieszył się z wyzwania rzuconego napastnikom Atalanty. Pewny występ 24-latka.

Obrońca Trenta Alexandra-Arnolda, 8 — Instrumentalny występ Alexandra-Arnolda sprawił, że znalazł się w centrum wielu najlepszych fragmentów ofensywnej gry Liverpoolu podczas meczu, w którym pokazał całą swoją zdolność podań do tworzenia okazji. Zmiana w drugiej połowie po 72 minutach, co pozytywnie wpłynie na jego formę.

MF Alexis Mac Allister, 6 lat — Dobrze napierał na środek pola i był agresywny w odzyskiwaniu piłki, ale mógł być lepszy w przypadku podań, które nie były na normalnym poziomie.

MF Curtis Jones, 6 lat — Pewny siebie, gdy jest przy piłce, w chwilach, gdy ma czas, aby bezpośrednio dobiec do obrony. Agresywnie wywierany nacisk ze środka pola w połączeniu z Macem Allisterem. Spudłował Dominik Szoboszlai, który po dobrym biegu w 63. minucie wyleciał w kosmos.

MF Dominik Szoboszlai, lat 6 — Szoboszlai stworzył przestrzeń, wykonując kilka obiecujących wbiegów w przestrzeń, aby zakłócić system bezpośrednich spotkań Atalanty i zawsze starał się grać do przodu, choć czasami mógł być nieco dokładniejszy.

FW Luis Díaz, 6 — Ciężki występ Díáza sprawił, że przeciągnął grę na lewym skrzydle, gdzie Alexander-Arnold wybrał go, zanim Liverpool zdobył rzut karny. Pewną grą, dryblingiem z piłką, wyprowadził znacznik z niewłaściwej pozycji.

Warto przeczytać!  Bayern Monachium 3-0 WSG Tirol: Wstępne reakcje i obserwacje

FW Cody Gakpo, 7 — Reprezentant Holandii kontynuował swoją niedawną dobrą passę i dobrze kombinował w grze, dzięki czemu Salah stał się najlepszą szansą Liverpoolu w otwartej grze w pierwszej połowie. Jego ruch spowodował także kłopoty w obronie Atalanty.

FW Mohamed Salah, 6 — Salah klinicznie wykorzystał rzut karny, ale tak naprawdę powinien był mieć dwie bramki po strzale jeden na jednego, które trafiło obok bramki.

Zamienniki

Darwin Núñez (Salah, 67 stóp) 5 — Oddawał piłkę zbyt wiele razy w krótkich odstępach czasu i było już za późno, gdy Liverpool zaczął grać bardziej bezpośrednio w jego stronę.

Diogo Jota (Diaz, 67 stóp) 5 — Kiedy został wprowadzony, starał się wywrzeć wpływ na grę, a Atalanta agresywnie go naciskała.

Harvey Elliott (Szoboszlai, 67′) 6 — Elliott ciężko pracował, aby przedostać się w wolne miejsce ze środkowych obszarów boiska, ale Liverpoolowi nie udało się zapewnić mu wystarczającego przyjęcia piłki.

Joe Gomez (Aleksander-Arnold, 72 minuty) 6 — W miejsce Alexandra-Arnolda, który właśnie wrócił po kontuzji.

Jayden Danns (Robertson, 79 stóp) Nie dotyczy — Debiut absolwenta akademii Liverpoolu w Lidze Europy.