Oceny Liverpoolu: Van Dijk otrzymuje 3/10, a Atalanta ogłusza Reds

• 11 kwietnia, 2024

Słaby zespół Liverpoolu słabo rozpoczął ćwierćfinał Ligi Europy, przegrywając 3:0 z Atalantą w pierwszym meczu na Anfield.

Goście prawie wyszli na prowadzenie już na początku, gdy w polu karnym znaleźli Mario Pašalicia, ale przeszkodził im głowa nacierającego Caoimhína Kellehera.

Darwin Núñez powinien był wyprzedzić The Reds, kiedy Curtis Jones wypuścił go w przestrzeń kosmiczną, ale reprezentant Urugwaju źle strzelił do mety, niecelnie uderzając.

La Dea System punktowania w dalszym ciągu sprawiał Liverpoolowi problemy, a w końcu otrzymali nagrodę w 38. minucie, kiedy dośrodkowanie Davide Zappacosta trafiło Gianlucę Scamaccę, którego strzał nie trafił w ręce Kellehera. Bramkarz Liverpoolu zrehabilitował się chwilę później, dzięki czemu jego zespół nie przegrał do przerwy 2:0.

Gospodarze okazali oznaki życia w drugiej połowie, gdy Mohamed Salah, wprowadzony w ramach potrójnej zmiany, wymusił zatrzymanie bramkarza Atalanty Juana Musso, po czym Núñez nie mógł odkupić swojego wcześniejszego spudłowania, gdy ponownie trafił w bramkę.

Jednak Jurgen Klopp wkrótce zobaczył, jak jego zespół przegrywa 2:0, gdy Scamacca spokojnie umieścił piłkę obok Kellehera, aby zarejestrować bramkę, gdy wokół niego nie było obrońcy. Salah był na lekkim spalonym, co wykluczyło jego strzał, a sytuacja Liverpoolu pogorszyła się jeszcze bardziej, gdy Pašalić zapewnił Atalancie trzybramkową przewagę przed rewanżem.

Transmisja w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i więcej (USA)

Pozytywy

Jedynym pozytywnym występem Liverpoolu był Cody Gakpo, który zaliczył jeden ze swoich najlepszych występów w ostatnich tygodniach. The Reds powitali także ponownie Diogo Jotę, który będzie kluczowy w przyszłości.

Warto przeczytać!  „Rishabh Pant dostanie 20 punktów z czterech ostatnich”: Ricky Ponting ujawnia czat z gwiazdami DC po zwycięstwie nad GT | Krykiet

Negatywy

Liverpool ma teraz górę do zdobycia w rewanżu. To był jeden z najgorszych występów w sezonie podczas wyjazdu na Anfield dla Atalanty, który okazał się spacerkiem. Zespół Serie A był wart zwycięstwa, biorąc pod uwagę liczbę stworzonych okazji.

Ocena menedżera (na 10)

Jürgen Klopp, 6 lat — Jurgen Klopp nie był zadowolony z występu swojego zespołu w pierwszej połowie i nie tracił czasu na wprowadzanie zmian, dokonując potrójnej zmiany w przerwie. Po jego zmianach powstało więcej okazji, ale ogólnie zawiódł go słaby występ.

Oceny graczy (1-10; 10 = najlepszy)

GK Caoimhin Kelleher, 5 — Reprezentant Irlandii był zawiedziony swoją obroną. Choć przy pierwszym golu, który strzelił, mógł spisać się lepiej, bez niego wynik mógł być gorszy.

DF Kostas Tsimikas, 4 — Tsimikas był często łapany zbyt wysoko na boisku i to właśnie przy jego boku Atalanta stworzyła dwie duże okazje, a jedną z nich zdobyła. W przerwie zmieniony przez Andy’ego Robertsona.

DF Ibrahima Konaté, 3 — Czasami miał trudności z przeniesieniem piłki do pola ataku, gdy Liverpool w dalszym ciągu tracił posiadanie piłki przeciwko rygorystycznemu systemowi punktowania zawodników Atalanty. Nie mogłem trzymać się blisko Scamacca.

Warto przeczytać!  MI vs CSK – IPL 2024 – Pathirana stanowi różnicę w stosunku do Mumbaju z Malingi

Obrońca Virgila van Dijka, 3 — Odsunął się od Zappacosta, co pozwoliło mu wprowadzić piłkę do Scamacca na otwarcie, i wyglądał na zawodnika, który wypuścił go na spalonego przy drugim golu. Obrona Liverpoolu musiała być tego wieczoru lepsza ze względu na organizację.

Obrońca Joe Gomez, 3 — Czasami wydawało się, że zarówno Gomez, jak i Konaté nie dogadują się ze sobą, a do drugiej bramki Atalanty pozostała duża przewaga. 26-latek został zmuszony do ataku, aby pomóc w kontynuowaniu gry, ale jego wysiłki były jedynie marnotrawne z dystansu.

MF Wataru Endo, 5 — Miał trudności z przerwaniem gry i przejęciem kontroli, ale mógł być lepszy w przenoszeniu piłki do przodu.

MF Alexis Mac Allister, 5 lat — Mac Allister zachował prostotę gry w środku pola przeciwko trudnemu ustawieniu Atalanty, ale nie miał tak dużego wpływu jak w ostatnich tygodniach.

MF Curtis Jones, 6 lat — Kolejne ważne 45 minut dla Jonesa, który wraca po kontuzji i miał pecha, że ​​nie zaliczył asysty po tym, jak Núñez nie dokończył swojego dokładnego podania.

FW Cody Gakpo, 8 — Reprezentant Holandii był jedną z wyróżniających się postaci Liverpoolu w ataku i świetnie radził sobie, biegając bezpośrednio z piłką po wdarciu się do środka z lewej flanki. Inteligentna gra w drugiej połowie pozwoliła mu w ciągu dwóch minut ustawić Salaha, a następnie Núñeza. Zakończył mecz pięcioma kluczowymi podaniami.

Warto przeczytać!  Virat Kohli sfrustrowany melonikiem rezerwowym; Indie wspominają o występie Kuldeep Yadav w meczu Super 8 Pucharu Świata T20 z Afganistanem

FW Darwin Núñez, 4 — Tego wieczoru napastnik Liverpoolu nie układał się najlepiej, a rozpoczął się, gdy zmarnował swoją pierwszą szansę w meczu. W drugiej połowie miał okazję odrobić straty, ale znowu nie trafił w bramkę.

FW Harvey Elliott, 6 –– Pech chciał, że w pierwszej połowie jego mocny strzał trafił pod poprzeczkę, a następnie w słupek. Zdjęty w przerwie, gdy Klopp przedstawił Salaha.

Zamienniki

Andy Robertson (Tsimikas, 46 stóp) 6 — Reprezentant Szkocji wywarł wpływ na lewicę i brał udział w pozytywnej grze, a także zaliczył kilka wyróżniających się meczów z Gakpo.

Mohamed Salah (Elliott, 46 stóp) 6 — Wymuszone mocne zatrzymanie bramkarza Atalanty Musso w 55. minucie tuż obok słupka. Marginalny spalony wykluczył jego strzał po podaniu Robertsona.

Dominik Szoboszlai (Jones, 46′) 5 — Szoboszlai pomagał naciągać grę, biegając bezpośrednio za obronę, ale nie miał zbyt wielu szans na przejęcie piłki w niebezpiecznych miejscach.

Luis Díaz (Núñez, 59 stóp) 5 — Ruszył do przodu z piłką ze środkowych obszarów, ale został zawiedziony ostatnią piłką.

Diogo Jota (Endo, 76 stóp) N/R – Prawie zdobył rzut karny w ciągu kilku sekund od wprowadzenia. Wyglądał na jedynego gracza, który w późnych momentach wyłapywał inteligentne obszary w polu karnym.