Oceny zawodników Argentyny: 8/10 Messi prowadzi w meczu z Kanadą

• 21 czerwca, 2024

Argentyna zwyciężyła 2:0 nad Kanadą w inauguracyjnym meczu Copa América 2024 na stadionie Mercedes-Benz w Atlancie w stanie Georgia, a gole Lautaro Martíneza i Juliána Álvareza zapewniły obecnym mistrzom pierwsze miejsce w grupie A.

Albiceleste mecz rozpoczął się mocno, poddając testowi kanadyjskiego bramkarza Maxime’a Crépeau już na początku, aby sprawić, że mieszkańcy Ameryki Północnej poczują się niekomfortowo. Podopieczni trenera Kanady Jessego Marscha nie poddali się jednak i oddali kilka strzałów, dzięki czemu Argentyna czuła się niekomfortowo aż do gwizdka kończącego pierwszą połowę.

Po drugim gwizdku Argentyna znalazła energię, która doprowadziła ją do zdobycia tytułu Copa América 2021 i Pucharu Świata 2022. Kluczowe podanie Lionela Messiego do Alexisa Mac Allistera w 49. minucie zainspirowało grę do zdobycia pierwszego gola, dzięki czemu piłkarz Liverpoolu połączył się z Álvarezem i objął prowadzenie.

Kanada próbowała się odbić, ale rezerwowy Martínez wszedł do gry z niezbędną energią, aby jako pierwszy znaleźć się w siatce i podwoić wynik.

Warto przeczytać!  „It Was Attitude”: „Gość specjalny” wręcza medal „Najlepszemu polowemu” drużynie Star India Pacer. Oglądać

Argentyna pod wodzą Lionela Scaloniego będzie teraz przygotowywać się do meczu z Chile we wtorek wieczorem na stadionie MetLife w New Jersey do drugiego meczu fazy grupowej turnieju.

Ocena menedżera (skala 1-10)

Lionel Scaloni, 8 lat — Menedżer wystawił mocne 11 na początek, ale jego inteligencja pokazała się podczas dokonywania bardzo potrzebnych zmian w drugiej połowie. Choć Álvarez mógł pozostać na boisku, zejście Martíneza okazało się kluczowym czynnikiem zwycięstwa. Dobry trener nie tylko zna swoich najsilniejszych zawodników, ale także zwraca uwagę na atuty na ławce rezerwowych.

Oceny graczy (1-10; 10 = najlepszy)

GK Emiliano Martínez, 7 — Po dość komfortowej pierwszej połowie bramkarz Aston Villi stał się kluczowy w drugich 45 minutach, aby zachować czyste konto.

DF Nahuel Molina, 6 — Walczył na prawej stronie z Alphonso Daviesem, ale przegrał z zawodnikiem Bayernu Monachium.

Obrońca Cristian Romero, 7 — Dobrze współpracował z Martinezem, zachowując tak potrzebne czyste konto.

DF Lisandro Martínez, 7 — Dwa wybicia i zapewnił obronie niezbędną siłę w meczu z trudną Kanadą.

Warto przeczytać!  Vincent Kompany rozpoczyna zaciętą obronę „jednego z najlepszych na świecie” Erika ten Haga

DF Marcos Acuña, 6 — Solidny w defensywie, ale brakowało mu siły w ataku.

MF Alexis Mac Allister 8 — Niesamowicie kreatywny w ataku, konsekwentnie zagrażający kanadyjskim zawodnikom, zanim w końcu przełamał się, zdobywając pierwszego gola. Doskonały kontakt z Messim, który zainspirował do zdobycia gola.

MF Leandro Paredes 7 — Solidny występ w defensywie z dwoma niezbędnymi przechwytami i dwoma zablokowanymi próbami. Niezbędna postać w środku pola.

MF Rodrigo De Paul 7 — Solidny w defensywie i konstrukcji, miał kilka dobrych momentów w ataku, ale jego długie podania wymagają dopracowania.

MF Ángel Di María 7 — Doprowadził do kilku kluczowych ucieczek, ale brakowało mu precyzji w ataku. Innego wieczoru zmarnowałby taką okazję w pierwszej połowie.

FW Lionel Messi 8 — Jego wyjątkowa wizja gry zainspirowała kluczowe podanie do Maca Allistera podczas przygotowań do zdobycia pierwszego gola. W przeciwnym razie przetestowałem Crépeau, ale pechowo nie trafiłem do siatki w meczu 1 na 1. sytuacje.

FW Julián Álvarez 8 — Pomimo słabej pierwszej połowy, zrehabilitował się, zdobywając bramkę otwierającą mecz.

Zmienniki (zawodnicy wprowadzeni po 80 minutach = brak oceny)

MF Giovani Lo Celso 7 (Di Maria, 68′) — Trochę przytłumiony przy piłce, trudno ocenić jego wpływ, gdy Martínez przyćmił zmienników.

Warto przeczytać!  Ostatnia kontuzja Liverpoolu, gdy Jürgen Klopp oczekuje wzmocnień Andy'ego Robertsona i Curtisa Jonesa

FW Lautaro Martínez 9 (Álvarez, 76′) — Zawodnikowi nie trzeba było długo czekać, aby wejść do gry, urozmaicić sytuację i strzelić gola.

MF Nicolás Otamendi 7 (Paredes, 77 min) — Przyzwoity występ w krótkim czasie, ale ponownie przyćmiony przez Martineza.