Oceny zawodników: Borussia Dortmund 0 – 2 Real Madryt; Finał Ligi Mistrzów UEFA 2024

• 1 czerwca, 2024
  • 3 min read
Oceny zawodników: Borussia Dortmund 0 – 2 Real Madryt;  Finał Ligi Mistrzów UEFA 2024

Poniżej pełna ocena zawodników z meczu:

Thibaut Courtois – 7,5: Trzy interwencje w meczu, w tym dwie zza pola karnego. W pierwszej połowie Dortmund wielokrotnie pukał do drzwi, ale wielki Belg od czasu powrotu po kontuzji zdołał zachować czyste konto.

Dani Carvajal — 9: Najlepszy prawy obrońca w historii Realu Madryt strzelił gola, na jaki zasługiwał w swojej karierze. Strzelił gola po dobiegu do najbliższego słupka po rzucie rożnym. Real Madryt ćwiczył tę grę i strzelił ją na początku sezonu. Miał jeszcze dwie inne świetne okazje: jedną po strzale głową tuż obok słupka, która zapowiadała to, co miało nadejść, a drugą po woleju po dośrodkowaniu Viniciusa w tylny słupek. Równie ważny jak gol był jego ostatni wślizg na Adeyemiego, który w pierwszej połowie odrzucił skrzydłowego. Wszechstronna, doskonała gra z legendy.

Rudiger-7: Wykonał kilka ważnych wlotów i wyciął niebezpieczne dośrodkowania z Dortmundu. Jego długie ukośne podania do Viniciusa spowodowały problemy Dortmundu w drugiej połowie.

Nacho-7: Kapitan nie popełnił żadnego błędu podczas swojego pierwszego startu w Lidze Mistrzów. Meczu, który zakończy jego karierę w Realu Madryt i meczu, na który zasłużył swoją służbą dla klubu.

Warto przeczytać!  Lista Orange Cap zaktualizowana po meczu RCB vs GT IPL 2024: Virat Kohli detronizuje Ruturaja Gaikwada

Ferland Mendy — 8: Kamień z tyłu – jeden z niewielu jasnych punktów w pierwszej połowie. Był spokojny i opanowany, podczas gdy wielu jego kolegów z drużyny było szalonych i zdenerwowanych. Miał kilka mocnych wślizgów, które nadały ton i nigdy nie pozwoliły Jadonowi Sancho pokonać go.

Eduardo Camavinga — 7: W pierwszej połowie grał ze strachem, ale w drugiej połowie znacznie się poprawił. Carlo zmienił pozycję z Fede i pozwolił Camavingi na wyższy pressing. Jego interwencje na górze boiska pomogły zmienić dynamikę na korzyść Madrytu.

Toni Kroos — 8: Idealne pożegnanie. Dziękuję, Toni, za wszystko. Przejął obowiązki, gdy w pierwszej połowie sytuacja stawała się coraz trudniejsza. Nigdy nie ukrywałem się przed wzięciem odpowiedzialności. To prawda w odniesieniu do tej gry i jego kariery. Zarzucił 4 kluczowe podania i miał 97% celności podań z 94 podań w typowym finale UCL dla Niemca.

Fede Valverde – 8,5: Dokładnie obok Carvajala jako kandydata na zawodnika meczu. W drugiej połowie przeniósł się do głębszych kieszeni defensywy i pozbawił Dortmund jakiejkolwiek szansy na kontratak. Zostawił duszę na boisku i zdobył swój drugi tytuł UCL.

Warto przeczytać!  Jasprit Bumrah vs Virat Kohli: Od debiutu do ostatnich 5 na koncie, spojrzenie na pięciokrotną gwiazdę MI, która pozbyła się supergwiazdy RCB | Wiadomości IPL

Jude Bellingham – 6: Nie był to jego najlepszy mecz w sezonie, ale miał momenty, aby go wygrać: główka w polu karnym, która wyglądała na szerszą, i uderzenie Camavingi, które Kobel zdołał obronić.

Winicjusz Junior — 8: Kolejny gol w finale UCL. Zakończył mecz z 8 ukończonymi dryblingami. Położył się na samym szczycie płaszcza Złotej Piłki.

Rodrygo-5: Nieistniejąca pierwsza połowa, ale poprawiona w drugiej, dryfując szeroko prawym skrzydłem i biegnąc na Maatsena.

Zastąpienia:

Luka Modrić — 7: Zastąpił Toni Kroos po zapewnieniu prowadzenia 2:0. Brał udział w kontrataku, który prawie stworzył kolejną szansę dla Vini Jr.

Eder Militao — 7: Późna zmiana w doliczonym czasie gry, aby rozegrać mecz w defensywie. Miał kluczowe uderzenie głową i pokonał Malena w wyścigu pieszym.

Joselu — nie dotyczy: Późna zmiana, prawdopodobnie nagroda za jego bohaterstwo w półfinale.

Lucas Vazquez — nie dotyczy: Kolejna późna zmiana, nagrodzona za doskonały sezon i karierę w Realu Madryt.