Oceny zawodników: Messi niebezpieczny, gdy Argentyna wyprzedza Chile

• 26 czerwca, 2024

EAST RUTHERFORD, New Jersey – Rezerwowy Lautaro Martínez strzelił gola w końcówce, gdy Argentyna pokonała Chile 1:0 na stadionie MetLife w meczu Copa América Group A we wtorkowy wieczór, z łatwością zapewniając obecnym mistrzom awans do ćwierćfinału.

Argentyna dominowała przez większą część meczu, ale nie potrafiła zamienić tej przewagi na bramki. Julián Álvarez nie wykorzystał pierwszej szansy, a jego miękki strzał obronił bramkarz Chile Claudio Bravo. Lionel Messi przetrwał strach przed kontuzją i dwukrotnie był blisko – w tym trafiając w słupek – gdy panujący mistrzowie weszli do gry w przerwie, ale nie znaleźli się na tablicy wyników.

Po przerwie Argentyna miała więcej okazji. Bravo odmówił Nahuelowi Molinie, Alexis Mac Allister nie trafił w piłkę z rzutu wolnego Messiego, a Bravo przechylił strzał Nico Gonzaleza w poprzeczkę.

Na drugim końcu, Albiceleste bramkarz Emiliano Martínez został w końcu wezwany do akcji, dwukrotnie obronił Rodrigo Echeverrię, po czym Martinez przełamał impas w 88. minucie i zapewnił Argentynie dwa zwycięstwa z dwóch na turnieju.

Warto przeczytać!  Debata między klubem IPL Mustafizura Rahmana a reprezentacją kraju przed Pucharem Świata T20

Ocena menedżera (skala 1-10)

Lionel Scaloni, 8 lat — Dokonał trzech zmian w drużynie, która pokonała Kanadę, wchodząc do składu Nicolás Tagliafico, Enzo Fernández i Nicolas Gonzalez. Gonzalez okazał się szczególnie słusznym wyborem. Scaloni był proaktywny, dokonując pięciu zmian, gdy Argentyna goniła za golem, a Martinez wykonał zadanie.

Oceny graczy (1-10; 10 = najlepszy, gracze wprowadzeni po 70 minutach nie otrzymują żadnej oceny)

GK Emiliano Martinez, 7 — Pierwszą połowę miał bardzo spokojną, nie oddał ani jednego strzału, ale w drugiej wykonał dwa ważne zatrzymania od Echeverrii.

DF Nahuel Molina, 7 — W pierwszej połowie oddał niebezpieczne dośrodkowanie z prawej strony i mógł zdobyć bramkę po przerwie.

Obrońca Cristian Romero, 7 — Szczęście, że nie stracił rzutu karnego na początku meczu po faulu na Víctorze Dávili, ale poza tym spisał się dobrze i miał swój udział w zdobyciu bramki.

DF Lisandro Martínez, 6 — Miałem spokojny wieczór, a Chile nie oferowało prawie niczego w ataku.

DF Nicolas Tagliafico, 6 — Dobrze wyglądał w ataku na skrzydle, ale miał niewiele do roboty w obronie.

MF Enzo Fernandez, 6 – Zastąpił Leandro Paredesa w drużynie, ale był pierwszym zawodnikiem zmienionym, gdy Argentyna szukała bramki.

MF Alexis Mac Allister, 7 lat — W drugiej połowie z łatwością mógł zdobyć bramkę, ale piłka Messiego w pole karne była tuż poza zasięgiem.

MF Rodrigo De Paul, 6 lat — Wnosi energię do środka pola, nawet jeśli jego produkt końcowy często frustruje. Mógł zostać ukarany za wyzywanie Gabriela Suazo.

MF Nicolas Gonzalez, 7 lat — Wyglądał na ożywionego, starając się utrzymać miejsce w wyjściowej jedenastce. W drugiej połowie zatrzęsło słupkami boiska potężnym strzałem.

FW Lionel Messi, 8 — Złapany w udo przez Suazo w pierwszej połowie, wymaga długotrwałego leczenia. Trzykrotnie był blisko zdobycia dwóch goli, w tym trafiając w słupek.

FW Julian Alvarez, 6 — Miał dwie doskonałe okazje w pierwszej połowie, zwłaszcza pierwszą, kiedy strzelił do Bravo, gdy został pozostawiony w polu karnym.

Warto przeczytać!  Marcus Stoinis wścieka się; krzyczy na Arjuna Tendulkara za okazanie agresji podczas meczu MI vs LSG

Zamienniki

MF Giovani Lo Celso, 6 — Pierwsza zmiana Scaloniego nie wyróżniała się.

MF Angel Di Maria, Karolina Północna — Raz powalony, gdy zbliżał się do pola karnego, i był bardzo blisko zdobycia drugiego gola.

FW Lautaro Martinez, Karolina Północna — Zdobył najważniejszą bramkę, a mógł strzelić kolejną w doliczonym czasie gry.

DF Marcos Acuña, Karolina Północna — Założone, aby zapewnić drużynie większą szerokość.

DF Gonzalo Montiel, Karolina Północna — Nie miałem czasu na wiele rzeczy.