Oceny zawodników: Real Madryt 2 – 1 Bayern Monachium; Półfinał Ligi Mistrzów UEFA 2024

• 9 maja, 2024
Oceny zawodników: Real Madryt 2 – 1 Bayern Monachium;  Półfinał Ligi Mistrzów UEFA 2024

Poniżej pełna ocena zawodników z meczu:

Andrij Łunin — 7: Zrobił tego wieczoru wszystko, co musiał zrobić – cztery interwencje, dwie interwencje z pola karnego i skuteczne zdobycie bramki w końcówce meczu, które zapewniło zwycięstwo.

Dani Carvajal – 7,5: Perspektywa akademii Realu Madryt będzie przygotowywać się do swojego szóstego finału Ligi Mistrzów! Dobrze bronił się przed Gnarbym, Musialą i Daviesem.

Rudiger-8,5: Kolejny murowany występ w defensywie środkowego obrońcy Madrytu. Walczy o każdą piłkę, jakby to była jego ostatnia. Asystował zwycięzcy meczu Joselu, znalazł się w polu karnym i dośrodkował lewą nogą w pobliżu bramki Bayernu.

Nacho — 7,5: Prawie nie pomyliłem stopy przez cały mecz. Wyprzedził Sane po przełamaniu Bayernu w pierwszej połowie i utrzymał wynik. Ustaw zwycięskiego gola, karmiąc Rudigera, który następnie znalazł Joselu.

Ferland Mendy — 7: Leroy Sane był największym zagrożeniem dla Bayernu w dwóch meczach, a Francuz poradził sobie w rewanżu. To Ferland Mendy był samotnym obrońcą w sytuacji 3 na 1 w końcówce meczu, a jego obrona w tej sekwencji utrzymała Madryt w meczu.

Tchouameni-6: Gdy Bayern próbował kontratakować, musiał kryć się za dużą powierzchnią. Nie był to najlepszy mecz pomocnika, ale pozwolił drużynie utrzymać kontrolę nad piłką i pomógł Realowi utrzymać kontrolę przez większą część meczu.

Warto przeczytać!  Uber Cup: Nie Sindhu, nie ma problemu, ponieważ Anmol Kharb i Isharani Baruah pomagają Indiom pokonać Singapur i wejść do ćwierćfinału | Wiadomości o badmintonie

Fede Valverde – 6: Podobnie jak Tchouameni, nie był na swoim najlepszym poziomie, ale starał się wykorzystać swój atletyzm w pojedynku z Pavloviciem.

Toni Kroos — 9: Kolejny mistrzowski wykład Toniego Kroosa w jednym z najważniejszych meczów sezonu. Liczba kluczowych podań w meczu, 112 dotknięć, 95/101 ukończonych podań, 18/20 długich piłek i niezliczona ilość kluczowych uderzeń palcami lub przechwytów w defensywie. Wszystko przeszło przez stopy Toniego Kroosa – serce tej madryckiej drużyny.

Jude Bellingham – 6,5: Jego wieczór zostanie zapamiętany bardziej ze względu na pracę w defensywie i nieustające tempo pracy niż wkład w ofensywę. Podejmij kilka wyzwań w odpowiednim momencie tuż przed polem karnym Madrytu, aby pozbawić Bayern szansy na zdobycie bramki.

Rodrygo-5: Ciężka noc dla Brazylijczyka, który zmarnował dwie świetne okazje, każdą stworzoną przez jego rodaka, Viniego JR.

Winicjusz Junior — 9: Człowiek meczu. Najlepszy zawodnik na boisku obok Toniego Kroosa. Brazylijczyk był nieustępliwy. Wykonał 7 dryblingów, z czego większość przeciwko Kimmichowi i De Ligtowi. Zrobił wszystko, co w jego mocy, aby doprowadzić swój ukochany Madryt do finału. Sam strzeliłby kilka goli, gdyby Neuer nie wykonał kilku bohaterskich obron. To była jedna z takich interwencji po strzale Viniciusa, który minął i doprowadził do wyrównania Joselu. Na największej scenie i podczas największych wieczorów Brazylijczyk zawsze występuje.

Warto przeczytać!  Pierwszy test Ban vs SL – Kamindu Mendis zdobywa punkty w swoim pierwszym stuleciu testowym – „Pracowałem niestrudzenie, aby dojść do tego punktu”

Zastąpienia:

Luka Modrić – 7,5: Wniósł niezbędną energię, zastępując Kroosa, podniósł tempo gry i poprawił rytm gry Madrytu pod koniec drugiej połowy, odwracając losy spotkania. W ostatnich minutach meczu rozerwał płuco, aby wrócić i wyrzucić Bayern po kontrataku 3 na 1.

Eduardo Camavinga – 6,5: Podwójna zmiana u boku Modricia, aby odświeżyć środek pola Madrytu i spróbować odwrócić losy meczu.

Joselu — 9: Jedna z najwspanialszych nocy w życiu Joselu. Noc, której nigdy nie zapomni. Bramka w 88. minucie wyrównująca i dwie minuty później gol w doliczonym czasie gry, dzięki któremu Madryt zagra na Wembley po raz 15. w finale Pucharu Europy. Historyczny.

Brahim Diaz — nie dotyczy: Wchodził na boisko z Joselu przez ostatnie 10 minut meczu.

Eder Militao — nie dotyczy: Wszedł w setnej minucie, aby dodać warstwę defensywną i spalić trochę czasu.