Oceny zawodników: Real Madryt 3-0 Real Valladolid; La Liga 2024

• 25 sierpnia, 2024
  • 4 min read

Pełne oceny zawodników w meczu:

Thibaut Courtois—7: Spokojny wieczór w biurze dla wielkiego Belga, który tej nocy musiał wykonać tylko dwie obrony.

Dani Carvajal—7: Nigdy nie testował defensywnie i bezpiecznie w posiadaniu. Zakończył grę z 4 szarżami i 3 wybiciami.

Rudiger—7: Znalazł Mbappe z podaniem ponad górą, które Francuz złapał i oddał wolejem. Środkowy obrońca był fantastyczny w przejściu i nigdy nie był testowany przez Andre ani Meseguera.

Militão—8: Łatwo wygrał pojedynek z Marcosem Andre. Trzy gry w sezonie i wydaje się, że wrócił do swojej absolutnie najlepszej formy.

Fran Garcia—6: Dobrze radził sobie w momentach przejściowych i pokazał, jak szybko wraca do gry, ale w ostatniej tercji boiska pokazał niewiele, poza jednym niskim dośrodkowaniem do Ardy.

Tchouameni—5,5: Grał zbyt bezpiecznie w posiadaniu piłki w pierwszej połowie. Poprawił się w drugiej połowie, zwiększając tempo i próbując grać bardziej pionowo.

Fede Valverde—7,5: Zdobył decydującego gola na początku drugiej połowy z rzutu wolnego, który Urugwajczyk strzelił z 25 metrów. Fantastyczny w defensywnych przejściach i zajmowaniu właściwych miejsc w „obronie odpoczynku”. Zarówno on, jak i Tchouameni mieli problemy w pierwszej połowie z tak dużym posiadaniem piłki i żaden z nich nie był w stanie wykonać tego podania „oczko w głowie” między liniami.

Warto przeczytać!  Warriors lobbują za powrotem Klaya Thompsona po przegranej w fazie play-in

Arda Guler—6,5: Zmieniał się między pozycją nr 10 a prawym skrzydłem, ale jego koledzy z drużyny mieli problemy ze znalezieniem go między liniami w pierwszej połowie. Gra otworzyła się w drugiej połowie po golu Valverde’a, a Arda miał dwie dobre okazje do zdobycia gola. W 63. minucie miał kolejną próbę woleja w polu karnym. Turek był widocznie sfrustrowany swoim brakiem skuteczności w tym dniu. Zakończył mecz z czterema celnymi strzałami.

Rodrygo—6,5: Wykonał genialny solowy bieg w pierwszej połowie, który zasługiwał na lepsze zakończenie gry. Był atakującym z największym rytmem i najlepszą formą na początku sezonu. Jego drybling był jedwabiście gładki i wyglądał na połączony z szybkimi dwójkami przy każdej nadarzającej się okazji. Miał doskonałą okazję, aby zdobyć gola lub zaserwować Viniciusa prostym dotknięciem, ale zmarnował okazję, nietrafionym podaniem.

Winicjusz Junior—6,5: Znalazł Ardę Gulera dwa razy w drugiej połowie z dojrzałym podejmowaniem decyzji. Zagrał idealnie poza podaniem buta do Mbappe, ale Francuz nie potrafił wykonać właściwego połączenia. Znacznie poprawił się w drugiej połowie w porównaniu z pierwszą połową, podobnie jak większość drużyny.

Warto przeczytać!  Starsi gracze Mumbai Indians niezadowoleni ze stylu bycia kapitanem Hardika Pandyi: raport | Wiadomości krykieta

Kylian Mbappé—5: Na początku gry wykonał kilka szybkich biegów za defensywą, a Rudiger znalazł go w jednej z takich akcji. Jego ruchy bez piłki nie zawsze są widoczne dla jego kolegów z drużyny, ponieważ chemia wciąż się rozwija. Rozczarowujące wykończenie po tym, jak został znaleziony w polu karnym przez Viniciusa Juniora. Jego ostatnią akcją w grze był 1 na 1 po wykorzystaniu swojej szybkości w przejściu, a jego toe-poke ponownie nie trafił do siatki.

Zastępstwa:

Brahim Diaz—9: Dobrze współpracował z kolegami z drużyny na boisku i zmieniał się między prawą a lewą stroną, grając głównie jako lewy pomocnik w ustawieniu 4-4-2. Zdobył drugiego gola w 88. minucie, przerzucając piłkę na bramkarza. Przyczynił się również asystą do Endricka w 96. minucie, co przesądziło o wyniku meczu.

Luka Modrić—7: W swojej nowej roli konsekwentnie wprowadza spokój i płynność do meczu w ostatnich 30 minutach.

Dani Ceballos—7: Zapewnił dodatkowego pomocnika, aby dokończyć grę. Dobrze radził sobie w trudnych sytuacjach i zawsze był opcją w posiadaniu piłki.

Endryk—8: 86. minuta zmiana Kyliana Mbappe na pozycji środkowego napastnika. Zacięte wejście, natychmiastowe wejście i wślizg na przeciwnika. Valverde próbował znaleźć Brazylijczyka niskim podaniem na dalszy słupek, ale obrona Valladolid zdołała wybić piłkę. W tym, co wydawało się przeznaczeniem, 18-latek zdobył wspaniałego gola w 96. minucie po podaniu Brahima Diaza.

Warto przeczytać!  Talent Shubmana Gilla jest nie z tego świata… Autentyczny facet ze świetnym mózgiem do krykieta: Kane Williamson | Ekskluzywny