Olympiakos wygrywa Ligę Konferencyjną Europy z Fiorentiną, ku uciesze właściciela Premier League

• 29 maja, 2024
  • 3 min read

OLYMPIAKOS 1:0 FIORENTINA (po meczu): Główka Ayouda El Kaabiego w końcówce dogrywki oznacza, że ​​grecki klub po raz pierwszy w historii kraju zdobywa europejski tytuł, a jego włoscy odpowiednicy drugi rok z rzędu zajmują drugie miejsce

Gracze Olympiakosu świętują zwycięstwo w meczu z Fiorentiną(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Ayoub El Kaabi strzelił swojego 33. i najważniejszego gola w sezonie, a Olympiakos stał się pierwszą grecką drużyną, która zdobyła europejskie trofeum.

El Kaabi był anonimowy, zanim na cztery minuty przed końcem dogrywki zdobył Europejską Ligę Konferencyjną dla Olympiakosu, który w półfinale znokautował Aston Villę. Olympiakos przeszedł do historii na stadionie swojego zaciekłego rywala, AEK Ateny, i był to uroczy moment dla supremo Evangelosa Marinakisa, który jest także właścicielem Nottingham Forest.

Fiorentina miała więcej załamań sercowych i przegrała finał drugi rok z rzędu po porażce z West Hamem 12 miesięcy temu. Drużyna Serie A zmarnowała więcej niż wystarczające szanse na wygranie finału, tylko po to, by ją zawieść.

El Kaabi pokazał im, jak się to robi i pokazał świetną technikę, trafiając głową w bramkę.

Wypożyczony skrzydłowy Wolves, Daniel Podence, był bliski zdobycia bramki w pierwszych minutach meczu dla Olympiakosu, gdy bramkarz Fiorentiny Pietro Terracciano dobrze spisał się, uderzając lewą ręką z niskiej strony. Finał przygasł po dobrym początku, a Giacomo Bonaventura z Fiorentiny, który strzelił wyrównującego gola w finale poprzedniego sezonu przeciwko West Hamowi, słabo strzelił do bramkarza Olympiakosu Kostasa Tzolakisa.

Podence był jednym z jaśniejących światełek po lewej stronie dla Olympiakosu, a Terracciano obronił swój strzał główką z bliskiej odległości. Fiorentina stworzyła więcej, ale ich wykończenie zawiodło, a Nicolas Gonzalez nie trafił w strzał po świetnej okazji.

Główka Ayouda El Kaabiego w końcówce zapewniła Olympiakosowi bramkę w dogrywce(Obrazy Getty’ego)

Płodny El Kaabi był spokojny dla Olympiakosu i zderzył się z Terracciano podczas rzadkiego widoku bramki. Fiorentina kontynuowała marnotrawstwo, a Nikola Milenkovic głową strzelił obok bramki byłego pomocnika Liverpoolu Arthura z rzutu rożnego, po czym niecelny strzał Christiana Kouame został odbity przez Tzolakisa.

Olympiakos zachował spokój, ale prawie wywalczył bramkę na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy Vicente Iborra głową strzelił obok bramki z rzutu wolnego Andre Horty. Stevan Jovetic był bliski zdobycia trofeum w dogrywce dla Olympiakosu przeciwko swojemu byłemu zespołowi, gdy Terracciano dobrze się rozłożył, aby nie dopuścić do jego strzału.

Warto przeczytać!  Wynik na żywo LSG vs MI, IPL 2024: Lucknow wygrywa losowanie, decyduje się na grę w rzucie przeciwko Mumbai, Mayank Yadav powraca | Wiadomości krykieta