Podróże

Pastor przywiezie lekcje z podróży po Europie do zgromadzenia w Salem

  • 20 listopada, 2023
  • 5 min read
Pastor przywiezie lekcje z podróży po Europie do zgromadzenia w Salem


Pastor Rob Toornstra powiedział rodzinie, aby nie robiła sobie nadziei w związku z dotacją w ramach programu odnowy duchowieństwa – konkurencyjnym programem krajowym, do którego ponownie złożył wniosek w tym roku po odrzuceniu go w 2017 r.

Ale mimo to sen utkwił im w głowach – wyobrażał sobie podróż do Europy, gdzie mogliby zobaczyć miejsca ważne dla ich wiary i historii rodziny.

„Wcześniej odrzucono mnie, więc pomyślałem, że spotkam się z odmową ponownie” – powiedział. „Pod koniec sierpnia dowiedziałem się, że moje stypendium zostało zatwierdzone. Kiedy zobaczyłem tego e-maila, przygotowałem się na list odmowny. Ale otworzyłem go i byłem po prostu zdumiony, że został zatwierdzony. ”

Krajowy program odnowy duchowieństwa Lilly Endowment zapewnia zborom aż do 60 000 dolarów, aby pastorzy mogli wziąć czas wolny i zastanowić się, a jednocześnie nawiązać głębsze więzi ze swoją wiarą poprzez takie rzeczy, jak podróże lub badania. Toornstra powiedział, że pomoże mu to zapobiec wypaleniu, dzięki czemu będzie mógł pozostać w zawodzie na dłuższą metę.

W tym roku do programu wybrano 207 zborów z całego kraju, w tym dwa z Salem. Wybrano Toornstra, który jest pastorem Chrześcijańskiego Kościoła Reformowanego w Sunnyslope w południowo-wschodnim Salem, podobnie jak wielebny Christopher Bechtel z Evergreen Presbyterian Church.

Warto przeczytać!  Wokalista Psychedelic Porn Crumpets opowiada o swoim życiu, nadchodzącym albumie

Toornstra wykorzysta swój urlop naukowy na wycieczkę do Arizony i trzech miejsc w Europie, każde powiązane z historią jego rodziny. Wycieczka będzie czasem, w którym można naładować akumulatory i przetworzyć zdobytą wiedzę bez presji terminu napisania kazania.

„Uwielbiam być pastorem, ale są chwile, kiedy po prostu nie masz czasu na naukę tyle, ile chcesz, ponieważ zawsze są ludzie do odwiedzenia lub zawsze są kazania do napisania” – powiedział.

Tematem wycieczki jest „chodzenie śladami wiary”. Toornstra powiedział, że jego wniosek był silniejszy w tej próbie ze względu na jego główny temat. W tym roku przeszedł w Salem ponad 600 mil, co uwzględnił w swojej propozycji dotacji.

„Powiedziałem, że chcę chodzić po tych wszystkich miejscach, które ukształtowały mnie i mój Kościół” – powiedział.

Trzymiesięczny urlop naukowy rozpocznie się w czerwcu tygodniowymi rekolekcjami z żoną do Prescott w Arizonie, gdzie zrelaksują się i odnowią kontakt.

W lipcu on, jego żona i dzieci wyruszają w trzytygodniową podróż po Europie, która rozpocznie się w Holandii, gdzie dorastali jego dziadkowie.

„Nigdy nie poświęciłem czasu, aby dowiedzieć się zbyt wiele na ten temat. Nie mogę się zatem doczekać, aż dowiem się, skąd pochodzili moi dziadkowie i jaka była ich historia. Obu nie ma już od wielu lat” – powiedział.

Warto przeczytać!  5 najbezpieczniejszych krajów, w których kobiety mogą podróżować samotnie w 2023 r

Następny będzie tydzień w Szwajcarii, spacerujący tymi samymi ulicami, którymi w XVI wieku przechadzał się myśliciel reformacji Jan Kalwin.

„Jego sposób myślenia w ogromnym stopniu ukształtował to, kim jesteśmy dzisiaj. Myślę, że reformacja wywarła wpływ na wielu ludzi, nawet jeśli nie byli ludźmi wiary, ponieważ reformacja protestancka miała tak szeroko zakrojony wpływ na kulturę” – powiedział.

Ostatnią częścią wycieczki będzie podróż po Grecji, do Salonik, Koryntu, Aten i Filippi, aby zobaczyć, gdzie powstał wczesny kościół. Zanim wypłyną, będzie brał udział w zajęciach, aby studiować historię greckiego kościoła.

Około sześć lat temu wykładał za granicą w Rumunii i odbył jednodniową wycieczkę do Aten.

„Nawet wtedy byłem zdumiony, jak wiele się nauczyłem. Są fragmenty Biblii, które teraz rozumiem lepiej, ponieważ byłem w Koryncie i stałem w miejscu, gdzie Paweł głosił w Atenach. Takie rzeczy naprawdę mnie trzymają.”

Toornstra wykorzysta swoje doświadczenie do opracowania nowego programu nauczania dla swojego zboru w Salem. Planuje prowadzić zajęcia z historii Ziemi Świętej i regionu Morza Śródziemnego.

Planuje także wirtualnie zapraszać swoich wiernych do tych miejsc za pośrednictwem kościelnego kanału YouTube.

„Zdecydowanie nie jestem takim fajnym blogerem, jakiego lubią śledzić moje dzieci” – powiedział ze śmiechem. „Nie jestem zbyt formalny, ale nie należę też do tych nadętych YouTuberów jak Mr. Beast. To nie ja. Mam nadzieję, że będzie wciągający, a treść będzie interesująca i pouczająca”.

Warto przeczytać!  Biden spotyka króla Karola III po raz pierwszy od koronacji

Skontaktuj się z reporterką Abbey McDonald: [email protected] lub 503-704-0355.

WSPIERAJ NASZĄ PRACĘ – Polegamy na subskrybentach, jeśli chodzi o zasoby, dzięki którym będziemy mogli szczegółowo, rzetelnie i rzetelnie informować o Salem. Zapisz się już dziś, aby otrzymywać nasze codzienne biuletyny i nie tylko. Kliknij Chcę subskrybować!Zdjęcie awatara

Abbey McDonald dołączyła do Salem Reporter w 2022 r. Wcześniej pracowała jako reporter biznesowy w The Astorian, gdzie zajmowała się kwestiami pracy, opieki zdrowotnej i usług socjalnych. Jest absolwentką Uniwersytetu w Oregonie, pisała także reportaże dla „Malheur Enterprise”, „The News-Review” i „Wilamette Week”.


Źródło