Pięć najważniejszych wniosków dla The Blues po zwycięstwie w Molineux

• 26 sierpnia, 2024

Chelsea zapewniła sobie pierwsze zwycięstwo w Premier League w tym sezonie w zdecydowany sposób, triumfując 6-2 w emocjonującym spotkaniu z ośmioma bramkami. Zwycięstwo nie tylko oznaczało decydujący występ na wyjeździe, ale także sprawiło, że Chelsea FC wyrównała swój rekord największej liczby bramek strzelonych w meczu wyjazdowym. Hat trick Noni Madueke, trzy asysty i gol Cole’a Palmera oraz bramki Nicolasa Jacksona i Joao Felixa dopełniły imponującego występu na Molineux Stadium. Oto pięć najważniejszych wniosków z wybitnego występu The Blues.

Noni Madueke był w centrum uwagi zarówno na boisku, jak i poza nim. 22-latek spotkał się z krytyką i buczeniem tłumu z powodu kontrowersyjnego posta na Instagramie przed meczem, ale uciszył swoich krytyków sensacyjnym hat-trickiem w 14 minut. Madueke pokazał swoje wyjątkowe umiejętności dryblingu, wielokrotnie podejmując obrońców i pokonując ich, a także dodał dwa spektakularne wykończenia słabszą nogą. Spokojny i opanowany przed bramką, Madueke nadal robi wrażenie w tym sezonie i zdecydowanie ugruntował swoją pozycję preferowanego wyboru Chelsea na prawym skrzydle. Jego występy jasno pokazują, że CFC nie powinno rozważać jego sprzedaży.

Warto przeczytać!  Osman Samiuddin o sztuce niewidocznej szóstki w T20

Cole Palmer pokazał, dlaczego jego najlepszą pozycją jest środek boiska. Po mniej efektownym występie na prawym skrzydle przeciwko Manchesterowi City, Palmer rozkwitł w roli centralnej w meczu z Wolves. Strzelił oszałamiającego gola, delikatnie przebijając Jose Sa na drugiego gola dla Chelsea i zapewnił hat-tricka asyst, przygotowując wszystkie trzy gole Madueke. Pomimo powolnego startu, 22-latek wszedł w grę, pokazując swoją klasę i umiejętności rozgrywania. Ten mecz pokazał, że Palmer jest najskuteczniejszy, grając centralnie, a nie na skrzydle.

Nowi portugalscy nabytki Chelsea, Pedro Neto i Joao Felix, połączyli siły znakomicie, strzelając szóstego gola. Neto, wchodzący z ławki rezerwowych, nawiedził swój były klub asystą dla Felixa, który zaliczył swój pierwszy występ od czasu ponownego podpisania kontraktu z Chelsea, wbijając potężny strzał. Wizja Neto, aby wyłapać bieg Felixa, była wyraźną poprawą po lewej stronie, gdzie Mykhailo Mudryk miał problemy. Wydaje się prawdopodobne, że Neto przejmie lewe skrzydło, podczas gdy Felix może być kluczowym graczem w drużynie, gdy Chelsea rozwiąże problemy z rozgrywającym w pomocy.

Joao Felix, Noni Madueke, Malo Gusto, Pedro Neto

Pomoc Chelsea nie miała fizyczności pod nieobecność Romeo Lavii, który opuścił mecz z powodu kontuzji ścięgna udowego. Moises Caicedo i Enzo Fernandez mieli problemy z zapewnieniem niezbędnej fizycznej obecności, pozwalając Wolverhampton Wanderers zbyt łatwo ominąć pomoc. Brak wślizgów, presji i intensywności ułatwiał Wolves wygrywanie pojedynków i szybkie przechodzenie z obrony do ataku. Ten problem był również widoczny w meczu z Manchesterem City, gdy Lavia został zmieniony. Menedżer Enzo Maresca będzie musiał zająć się tą słabością w przyszłości.

Warto przeczytać!  Chelsea 2-2 Burnley, Premier League: Reakcja po meczu, oceny

Taktyczny spryt Enzo Maresci był w pełni widoczny, gdy wprowadzał skuteczne zmiany, aby poprawić wyniki Chelsea. Zdając sobie sprawę, że Mudryk nie wnosił wystarczająco dużo na lewym skrzydle, Maresca wprowadził Neto w przerwie, co natychmiast uczyniło Chelsea bardziej groźną. Felix został również wprowadzony na boisko na swój debiut i szybko wywarł wpływ, strzelając gola. Maresca odniósł się również do tendencji zespołu do taniego tracenia posiadania piłki w pierwszej połowie, co doprowadziło do kontrataków i stałych fragmentów gry dla przeciwnika.

Rozmyślanie o meczuMaresca stwierdziła:

„Powiedziałem delikatnie, że musimy być bardziej precyzyjni. Pierwsze 15 minut zaczęliśmy bardzo dobrze. Strzeliliśmy gola i mieliśmy jeszcze dwie lub trzy okazje. Potem zaczęliśmy tracić łatwe piłki, a kiedy tracisz łatwe piłki, tracisz kontrataki i stałe fragmenty gry, i tracisz pewność siebie.

To wydarzyło się ostatnio przeciwko Servette. Powiedziałem, żebyśmy grali tak, jak chcemy grać, musimy być trochę bardziej precyzyjni. Możemy stracić piłkę, jeśli będą nas bardzo intensywnie naciskać, ale nie możemy stracić piłki, oddając ją innym, podejmując złą decyzję. Różnica między pierwszą a drugą połową polegała na większej precyzji.

Chwała Maresce za zidentyfikowanie problemów i szybkie wprowadzenie zmian w celu ich rozwiązania. Chelsea teraz skupia się na rewanżowym meczu eliminacji Ligi Konferencyjnej UEFA, ponieważ jedzie do Genewy, aby zmierzyć się z Servette FC, mając na celu zapewnienie sobie miejsca w rozgrywkach po zwycięstwie 2-0 na Stamford Bridge w pierwszym meczu.

Warto przeczytać!  Declan Rice optymistycznie nastawiony do szans Arsenalu na tytuł Premier League po pokazie gwiazd – „Cuda się zdarzają”