Plan gry PSG nabiera ostrości po zwycięstwie Barcelony nad Kadyksem

• 14 kwietnia, 2024

Misja wykonana dla Xaviego i jego zespołu w ramach przygotowań do rewanżowego meczu ćwierćfinałowego PSG we wtorek.

Odnieśli zwycięstwo nad Kadyksem, podczas gdy Real Madryt żałośnie przecisnął się obok Mallorki, utrzymując presję na hiszpańskich rywalach na szczycie krajowej tabeli, a drugie El Clasico w sezonie pozostało zaledwie tydzień.

Jednak oczy wszystkich zwrócone są teraz na Ligę Mistrzów.

Wielu zawodników, którzy w środku tygodnia będą odgrywać drugorzędną rolę, wzmocniło się i wykonało swoją pracę w weekend.

Cadiz CF – FC Barcelona – LaLiga EA Sports

Nawet Oscar Hernandez, brat i niezwykły asystent trenera, który po prostu nie potrafi przegrywać, zmienił zdanie, co Xavi obserwował z trybun.

Było co analizować na boisku, nawet jeśli w meczu z Paryżem zespół będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Najbardziej obiecującym znakiem ze wszystkich była ciągła pewność siebie. Duch, który budował się miesiącami, jest zarazą, która dotyka nawet mniej wykorzystywanych zawodników wchodzących na ławkę rezerwowych.

Cadiz miał swoje szanse, ale dla mnie, mimo wyniku 1:0, zwycięstwo nigdy nie wydawało się wątpić. Przypomnijmy sobie, że na początku sezonu każdy mecz wydawał się być przegraną Barcy. Nawet na tle dolnej części tabeli hiszpańskich drużyn.

Obrona po raz kolejny wzmocniła się. Nawet gdy do akcji wkroczą Marcos Alonso i Hector Fort, a Andreas Christensen po raz pierwszy od dłuższego czasu przesunie się na linię obrony.

Szkoda, że ​​Sergi Roberto zostaje zawieszony we wtorek. Naprawdę gra swój najlepszy futbol w koszulce Barcelony i wygląda jak lider na boisku, nawet jeśli nie zgadzam się z przydzieleniem mu funkcji kapitana.

To dwukrotnie więcej w przypadku Andreasa Christensena, który od momentu przybycia do klubu był znakomitym nabytkiem. Tak wszechstronny i niezawodny.

W tym przypadku zawodnikiem meczu był Joao Felix, właściwie jedyna iskra twórcza. Nie zagra w meczu przeciwko PSG, ale być może będzie najważniejszym zawodnikiem wchodzącym z ławki rezerwowych. Ostatnio przyjął tę rolę i dzięki niej Barcelona stała się jeszcze lepsza.

Jeśli jednak po pierwszym meczu pojawiały się jakiekolwiek pytania, dotyczyło to tego, co zrobić z trio pomocników.

Zawieszenia Roberto i Christsensena sprawiły, że rachunek stał się nieco prostszy.

Po sobotnim starcie Fermina Lopeza wydaje się jasne, że Xavi pojedzie z talentem Ilkaya Gundogana, Frenkie de Jonga i Pedriego.

Na papierze wydaje się to oczywiste, jednak w praktyce może to być ryzykowne.

Ta noga może pójść do dogrywki. Pojawia się więc pytanie, ile minut mogą dać ci Frenkie i Pedri?

A jeśli istnieją jakieś ograniczenia, szczególnie w przypadku Pedriego, czy rozsądniej jest dać mu początek, czy wprowadzić go na boisko w drugiej połowie?

Zastanawiałem się i nadal się zastanawiam, czy na Fermina będzie można liczyć, gdy we wtorek zostaną ogłoszone składy.

Poza tym jednak cele przeciwko Cadiz były proste.

Daj odpocząć bywalcom.

Robert Lewandowski, Raphinha i Lamine Yamal z pewnością poprowadzą grę i odetchną z ulgą, której potrzebowali, aby być w pełni sił, aby dać z siebie tyle minut, ile potrzeba.

Linia obrony również jest pewna, ponieważ Jules Kounde, obecnie według menadżera jeden z najlepszych obrońców na świecie, dołącza do niego dwóch innych najlepszych obecnie na świecie: Pau Cubarsi i Ronald Araujo.

Dziką kartą w meczu przeciwko PSG będzie Joao Cancelo, który bez wątpienia zagra i bez wątpienia również będzie celem.

Paris Saint-Germain kontra Barcelona.  Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA.

Pytaniem będzie, czy skuteczność Portugalczyka w ataku przeważy nad słabościami defensywy. Bez wątpienia Ousmane Dembele i spółka dostaną zielone światło na wykorzystanie lewej strony obrony Barcelony.

Teraz dalej.

Jestem pewien, że Xavi ma całkowite zaufanie do swoich zawodników, którzy od miesięcy tryskają energią i rosną w siłę.

Po raz kolejny wykonali swoją robotę przeciwko Cadiz i będą się spieszyć, aby pokonać PSG u siebie, a następnie pomaszerować do półfinału, gdzie czeka ich korzystny pojedynek z Atletico Madryt lub Dortmundem.

Cadiz Cf V Fc Barcelona – La Liga Ea Sports

To złota szansa.

Nabierzmy energii i cieszmy się tygodniem.

Visca Barca. Chwała jest do wzięcia.

Warto przeczytać!  Hansi Flick rozmawia z Olmo, Pedrim, de Jongiem, Yamalem i Fati przed meczem Valencia vs Barcelona