Podopieczni Ralfa Rangnicka pokazują Man Utd, czego im brakuje, aby postawić Polaków na krawędzi eliminacji

• 21 czerwca, 2024

Polska ROBERTA LEWANDOWSKIEGO jest o krok od wyjścia z Euro po tym, jak sprzedał mu manekina przez innego weterana Marko Arnautovicia.

To sprytne wyprzedzenie byłego napastnika West Hamu Arnautovicia (35 l.) umożliwiło decydującemu trafieniu Christopha Baumgartnera zwycięstwo Austrii 2:1.

Austria pokonała Polską 3:1Źródło: AFP
Gernot Trauner strzelił pierwszego golaŹródło: Getty
Austria wykorzystała swoje szanse na przypieczętowanie zwycięstwa

Stało się to po tym, jak polski napastnik Krysztof Piątek odrzucił wczesną bramkę Gernota Traunera przed przerwą.

Następnie Arnautovic zakończył mecz na dobre, wykorzystując rzut karny w 78. minucie po tym, jak były wypożyczony Manchesteru United Marcel Sabitzer został poturbowany przez Wojciecha Szczęsnego.

Legenda Lewandowski, również 35-letni i na tyle sprawny, że można go było przedstawić dopiero o godzinie, obserwował, jak jego naród staje przed prawdopodobną perspektywą trzeciego wyjścia z fazy grupowej za cztery euro.

Tymczasem szef Austrii Ralf Rangnick spisał się fatalnie, dokonując dwóch z trzech zmian w porównaniu z pierwszą porażką z Francją, która strzeliła gole.

Trauner był jednym z dwóch środkowych obrońców, z których odpadł łamiący nos Kylian Mbappe Kevin Danso, a Arnautovic został powołany na górę.

Warto przeczytać!  Białoruś w centrum uwagi Biuro Informacyjne | Opuszczenie „żelaznej kurtyny”: Polska ogłasza plan „Tarczy Wschodu”.

To zupełnie zmieniło sytuację w porównaniu z ostatnim razem, gdy prowadził drużynę w czerwieni, po tym strasznym okresie, w którym pełnił funkcję tymczasowego trenera Manchesteru United.

DARMOWE ZAKŁADY I OFERTY NA EURO 2024

Krzysztof Piątek wyrównał w 30. minucieŹródło: EPA
W drugiej połowie Christoph Baumgartner przywrócił Austrię prowadzenieŹródło: EPA

Tutaj można było zobaczyć, dlaczego Bayern Monachium go chciał, zanim zwrócił uwagę na Vincenta Kompany’ego.

Jego przeciwnik, elegancki Michał Probierz, został uderzony wiadomościami o kondycji Lewandowskiego.

Moment, w którym ogromny rój PSZCZÓŁ wdziera się na stadion Euro 2024, zaledwie kilka godzin przed starciem Niemiec z Węgrami

Przynajmniej Probierz, ubrany w trzyczęściowy garnitur i beżową kamizelkę w stylu Gareth Southgate w 2018 roku, musiał czuć się, jakby miał przewagę własnego boiska na berlińskim Olympiastadion.

Wydawało się, że polscy kibice trzy do jednego przewyższyli liczebnie swoich austriackich odpowiedników i wystrzelili kilka racy podczas hymnów narodowych.

Na tym stadionie odbędzie się finał 14 lipca, co nie znaczy, że kibice Anglii będą się tutaj spodziewać oglądania swojej drużyny, biorąc pod uwagę opłakany stan, w jakim znajduje się drużyna Southgate.

Warto przeczytać!  Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni, Polska

Trauner zapewnił idealny początek, uderzając po super dośrodkowaniu Philippa Mwene’a w ciągu dziewięciu minut i posłał Armię Czerwoną na trybuny.

David Alaba, najlepszy zawodnik Austrii, który nie znalazł się w składzie z powodu kontuzji, przybił piątkę swojemu koledze z drużyny, który siedział na ławce rezerwowych w jego niezwykłej roli „niegrającego kapitana”.

Polska zmarnowała okazję do szybkiego kontrataku, gdy Nicola Zalewski mocno strzelił, a Probierz nie był szczęśliwym króliczkiem.

Łysy trener wkrótce znalazł się na granicy swojej strefy technicznej i zaczął atakować swoich zawodników.

Po pół godzinie miał już odpowiedź.

Wojciech Szczęsny podciął Marcela Sabitzera i podyktował Austrię rzut karnyŹródło: AFP
Marko Arnautovic strzelił z rzutu karnego i przypieczętował zwycięstwoŹródło: AFP

Piłka dośrodkowana w pole karne trafiła w pobliżu pola karnego do zawodnika Southampton, Jana Bednarka.

Jego początkowe uderzenie zostało dobrze zablokowane przez Traunera, ale odbicie padło na Piątka, który z bliskiej odległości skierował głowę w róg.

Padały strzały z bliskiej odległości, gdy Sabitzer strzelił blisko bramki z dystansu, po czym polski kapitan Piotr Zieliński obronił rzut wolny z rzutu wolnego.

Warto przeczytać!  Exit poll pokazuje zwycięstwo KO Tuska i trzecie miejsce skrajnej prawicy w polskich wyborach do Parlamentu Europejskiego

To był przypadek, gdy nadeszła ta godzina, przyszedł ten człowiek, gdy Lewandowski został wprowadzony w 60. minucie, zdobywając 151. miejsce w barwach drużyny.

Jego występ oznaczał, że dołączył do byłego napastnika Arsenalu Szczęsnego jako jedyny polski zawodnik, który kiedykolwiek wystąpił na sześciu głównych turniejach.

Napastnik Barcelony natychmiast otrzymał żółtą kartkę za złapanie austriackiego środkowego obrońcy Philippa Lienharta zabłąkanym łokciem podczas walki o wysoką piłkę.

Szczęsny wkrótce ponownie skierował piłkę do siatki po sprytnej sekundzie drużyny Rangnicka.

Sprytny manekin Arnautovica zwolnił miejsce dla gwiazdy RB Lipsk Baumgartnera, aby mógł wybrać swoje miejsce, co należycie zrobił, po czym mocno uściskał Rangnicka, aby świętować.

Na 12 minut przed końcem znakomity Sabitzer wbiegł za obronę i został wyeliminowany przez Szczęsnego, który otrzymał żółtą kartkę.

Arnautovic pewnie oddał celny strzał, pozostawiając Lewandowskiego i Co wpatrzonych w beczkę.

Jeśli Holendrom nie uda się dziś wieczorem pokonać Francji, Polska zostanie wyeliminowana z Euro.

EURO 2024 NA ŻYWO: BĄDŹ NA BIEŻĄCO WSZYSTKICH NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z NIEMIEC