Marketing

Podstawy rynku energii elektrycznej ERCOT w Teksasie: Zarejestruj się teraz na 2-dniowe seminarium branżowe (Houston, Stany Zjednoczone)

 • 14 listopada, 2023
 • 7 min read
Podstawy rynku energii elektrycznej ERCOT w Teksasie: Zarejestruj się teraz na 2-dniowe seminarium branżowe (Houston, Stany Zjednoczone)


Logo firmy

Logo firmy

Dublin, 14 listopada 2023 r. (GLOBE NEWSWIRE) — Dodano szkolenie „Podstawy rynku energii elektrycznej Texas ERCOT” ResearchAndMarkets.com oferując.

Ten nowy, dogłębny dwudniowy program zapewnia kompleksowe i jasne wyjaśnienie struktury, funkcji i bieżącego statusu Texas ERCOT ISO, w tym jego operacji, podstaw aukcji energii dnia następnego i aukcji energii w czasie rzeczywistym, LMP, CRR, rynki zdolności wytwórczych (wystarczalność zasobów) oraz nowe problemy operacyjne i ekonomiczne wynikające z integracji zasobów i energii z energii słonecznej, wiatrowej, generacji rozproszonej („DER”), reakcji popytu („DR”) oraz zarządzania popytem („DSM”) składowanie.

Zdobądź wiedzę na temat dynamicznych, konkurencyjnych rynków hurtowych i detalicznych w Teksasie oraz dowiedz się, w jaki sposób rynki te łączą się z aukcjami energii ERCOT ISO i operacjami ISO. Zrozumienie, pogłębienie i zastosowanie wiedzy na temat operacji na rynku węzłowym ERCOT w zakresie energii, usług pomocniczych, rozliczeń rynkowych, mocy wytwórczych, handlu detalicznego i odnawialnych źródeł energii.

Seminarium to będzie również poświęcone szybko rozwijającym się nowym możliwościom rynkowym w dziedzinie energii odnawialnej w Teksasie – energii wiatrowej, słonecznej itp., generacji rozproszonej („DER”), reagowaniu na popyt i zarządzaniu stroną popytową („DSM”), a także nowym możliwościom, które zostaną wynikające z obecnego przeprojektowania usług pomocniczych ERCOT, przyszłych inicjatyw w zakresie rynku pomocniczego i rynku zdolności wytwórczych oraz dalszego rozdziału usług ERCOT.

Kto powinien uczęszczać:

Specjaliści z branży gazu ziemnego i energii elektrycznej, rurociągów, prawnicy; rządowe organy regulacyjne, handlowcy i personel pomocniczy handlu, producenci i marketerzy energii, banki i fundusze hedgingowe, rządowe organy regulacyjne, nabywcy i operatorzy, księgowi i audytorzy, przemysłowe grupy handlowe, kierownicy transportu i ładunków, producenci i dostawcy sprzętu, ekolodzy i wszyscy, którzy potrzebują solidny przegląd i podstawy do zrozumienia, jak działa ERCOT i bieżących problemów.

Porządek obrad

 • Zrozumienie różnych typów graczy, interesariuszy oraz ich różnych ról i wielu funkcji.

 • Kluczowi interesariusze i uczestnicy rynku hurtowego i detalicznego oraz to, jak ich działania wpływają na działalność ERCOT.

 • Znaczenie roli QSE oraz tego, kto może w nich uczestniczyć w oparciu o kwalifikacje i cele.

 • Funkcjonowanie rynków aukcji dnia następnego, kwestie czasowe i rodzaje produktów.

 • Krytyczne funkcje i relacje rynków dnia następnego i czasu rzeczywistego oraz ich wzajemne oddziaływanie na rynkach hurtowych i detalicznych.

 • Lokalne ceny krańcowe (LMP) oraz dlaczego i w jaki sposób są wykorzystywane przy wyborze ofert i ustalaniu cen produktów.

 • W jaki sposób LMP jest obliczany i wykorzystywany do ustalania cen transakcyjnych w węzłach, strefach i koncentratorach.

 • Różne funkcje energii ERCOT, bilansowania lub „rynku kasowego” i usług rynku pomocniczego.

 • Co oznaczają rynki mocy DRUC, HRUC i powiązane rynki mocy i dlaczego te rozróżnienia są ważne.

 • Różnica między aukcyjnymi i dwustronnymi rynkami energii masowej oraz zalety i wady każdego z nich.

 • Jak działa proces „Rozliczenia Dwurynkowego” i najważniejsze czynności związane z rozliczeniami na rynku hurtowym.

 • Strefa obciążenia a rozliczenia w hubie i różnice w obliczeniach LMP.

 • Obawy i relacje pomiędzy marżami rezerwowymi, pułapami rynkowymi cen energii w czasie rzeczywistym a rynkami rezerw.

 • Wydarzenia związane z awarią w Teksasie w 2021 r., wnioski z tego wydarzenia i kroki podjęte przez ERCOT na przyszłość.

 • Nowe ramy usług pomocniczych ERCOT, zmiany w produktach i ich wymaganiach oraz ich wpływ na niezawodność systemu.

 • Plan działania ERCOT dotyczący magazynowania energii i prac prowadzonych przez grupę zadaniową ds. magazynowania energii akumulatorowej.

 • Nadchodzące zmiany rynkowe ERCOT i jakie będą implikacje nowego miksu energetycznego z odnawialnymi źródłami energii i magazynowaniem energii.

 • Problemy z niezawodnością systemu ERCOT latem i zimą oraz ograniczenia oferty dla całego systemu

 • Perspektywa ERCOT i branży energetycznej na rynki „mocy terminowej” i górne pułapy cenowe.

 • Wątpliwości i zależności pomiędzy marżami rezerwowymi a pułapami cen energii w czasie rzeczywistym.

 • Wytwarzanie, przesył i inne problemy związane z infrastrukturą, przed którymi stoi ERCOT obecnie i w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

 • „Inteligentna sieć” toczy się w ERCOT i omawiane są kluczowe kwestie oraz prawdopodobny rozwój inteligentnej sieci i jej wpływ na sygnały cenowe w handlu hurtowym i detalicznym.

 • Podsumowanie kluczowych zagadnień dnia dzisiejszego i kierunku, w jakim zmierza ERCOT, w tym omówienie inteligentnych sieci, energii odnawialnej i budowy nowych linii przesyłowych.

 • Główne wyzwania stojące przed energią wiatrową, słoneczną i innymi odnawialnymi źródłami energii oraz związek tych źródeł wytwarzania z proponowaną rozbudową szkieletowej sieci energetycznej.

 • Celem projektu ERCOT było wdrożenie odpowiedzi na zapotrzebowanie jako opłacalna alternatywa dla modernizacji infrastruktury przesyłowej i dystrybucyjnej w celu zapewnienia lokalnej niezawodności.

 • Role, jakie odgrywają różne rozproszone źródła energii w ukierunkowanym programie zarządzania popytem.

 • Czynniki rosnącego zainteresowania nieprzewodową generacją rozproszoną („DER”), odpowiedzią na zapotrzebowanie („DR”) i powiązanymi inicjatywami w zakresie zarządzania popytem („DSM”).

 • Obecna kolejka połączeń wzajemnych ERCOT, najnowsze zmiany w projektach dotyczących energii odnawialnej i magazynowania.

 • Model LTSA i IRP firmy ERCOT z prognozami miksu mocy i prognozami cen energii.

 • Geograficzne mapy cieplne potencjału magazynowania energii w Teksasie

 • Obecne i przyszłe problemy stojące przed ERCOT w zakresie alternatywnych rozwiązań DER, DR i DSM.

 • W jaki sposób użytkownicy końcowi kupują i zarządzają swoimi wyborami elektrycznymi i opcjami zakupów oraz jacy są dzisiaj i jakich oczekuje się w przyszłości.

Warto przeczytać!  Firma Century Real Estate rozpoczyna kampanię 360 stopni, skierowaną do nowych nabywców domów z pokolenia milenialsów

Głośniki:

Randella Johnsona
Dyrektor generalny
Acelerex

Dr Johnson jest dyrektorem generalnym firmy Acelerex i posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie wyceny, projektowania, zaopatrzenia i eksploatacji akumulatorów sieciowych. Dr Johnson brał udział w opracowywaniu planu działania dotyczącego magazynowania energii dla Malediwów, badaniu dotyczącym rozmiaru magazynów energii na Bermudach, New York Energy Mapa drogowa dotycząca magazynowania, badanie stanu naładowania Massachusetts, badanie MISO dotyczące magazynowania energii, badanie dotyczące magazynowania energii w Ontario i wiele innych badań dotyczących magazynowania energii.

Został wybrany przez Bank Światowy do badania sieci w 100% bezemisyjnych z magazynowaniem energii i oprogramowaniem Acelerex, a metody zostały wybrane przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej w celu zwiększenia penetracji odnawialnych źródeł energii w zakresie magazynowania energii. Dr Johnson wynalazł i opracował oprogramowanie do analizy baterii i kontroli baterii w czasie rzeczywistym.

Jest ekspertem w zakresie rynków energii i wyceny magazynów energii w celu maksymalizacji wykorzystania istniejących systemów przesyłowych oraz kooptymalizacji przesyłu i innych zasobów, a także kooptymalizacji energii i usług systemowych. Na potrzeby magazynowania energii napisano Harvard Business Case, które obejmuje metody zapoczątkowane przez dr Johnsona. Dr Johnson posiada tytuł doktora. Uzyskał tytuł magistra inżynierii energetycznej w Rensselaer Polytechnic Institute oraz tytuł magistra ekonomii w Cass Business School w Wielkiej Brytanii oraz certyfikat finansów przedsiębiorstw w zakresie mediów gazowych i elektrycznych uzyskany w UConn Business School.

Warto przeczytać!  Marketerzy skupią się na pokoleniu Z w 2023 r., przenosząc dolary na TikTok, surowe podejście do kreatywności

Dr Johnson ma doświadczenie w zakresie strategii, finansów regulacyjnych, optymalizacji ekonomicznych, finansów ilościowych, energii elektrycznej i rynków energii, polityki publicznej, projektowania sieci technicznych, optymalizacji w czasie rzeczywistym i obliczeń o wysokiej wydajności.

Więcej informacji na temat tego szkolenia można znaleźć na stronie https://www.researchandmarkets.com/r/rw7xa9

Informacje o ResearchAndMarkets.com
ResearchAndMarkets.com jest wiodącym na świecie źródłem raportów z międzynarodowych badań rynku i danych rynkowych. Dostarczamy Ci najświeższe dane dotyczące rynków międzynarodowych i regionalnych, kluczowych branż, czołowych firm, nowości produktowych i najnowszych trendów.

CONTACT: CONTACT: ResearchAndMarkets.com Laura Wood,Senior Press Manager press@researchandmarkets.com For E.S.T Office Hours Call 1-917-300-0470 For U.S./ CAN Toll Free Call 1-800-526-8630 For GMT Office Hours Call +353-1-416-8900


Źródło