Podsumowanie Euro: Les Bleus sfrustrowani Polską

• 25 czerwca, 2024

Les Bleus zremisowali z Polską (1:1) po tym, jak rzut karny Roberta Lewandowskiego anulował z rzutu karnego pierwszą bramkę Kyliana Mbappé po jego powrocie do gry w reprezentacji Francji. Po niespodziewanym zwycięstwie Austrii 3:2 nad Holandią, Les Bleus w 1/8 finału muszą się zmierzyć z trudniejszym przeciwnikiem

Francja spadła na drugie miejsce w grupie D po frustrującym remisie z Polską w ostatnim meczu grupowym na UEFA Euro 2024, po powtórzonym rzucie karnym Roberta Lewandowskiego i anulowaniu wcześniejszego rzutu karnego Kyliana Mbappé po jego powrocie do gry w reprezentacji Francji.

Po rozczarowaniu słabym występem w ataku przeciwko Holandii Didier Deschamps chciał dokonać zmian w meczu z polską drużyną, która już odpadła z turnieju. Do zespołu dołączył Bradley Barcola, a kapitan Kylian Mbappé powrócił do gry Antoine’a Griezmanna i Marcusa Thurama w wyjściowej jedenastce meczu Les Bleus przeciwko Polsce.

Podczas Les Bleus W początkowej fazie meczu starał się grać wysoko i utrzymać piłkę. To Polak Zieliński jako pierwszy oddał strzał na bramkę po świetnej akcji Roberta Lewandowskiego, a uderzenie pomocnika z dystansu obronił Mike Maignan.

Warto przeczytać!  529. CSSB przejmuje odpowiedzialność za misję podtrzymania w Polsce > Gwardia Narodowa Wirginii > Aktualności

Następnie tuż przed 20. minutą meczu Polacy rozpoczęli fazę pozytywnej gry, gdy ich prasa zaczęła niepokoić podopiecznych Didiera Deschampsa. Kontratak posłałby Francję do przodu i miał okazję do sytuacji cztery na dwóch, ale zakończył się tym, że Ousmane Dembélé zdecydował się na strzał, ale Skorupski fantastycznie mu odmówił. Polacy dostali kolejną wielką szansę, gdy Lewandowski po raz pierwszy ujawnił swoją ofensywną postawę niebezpiecznym uderzeniem głową, które wylądowało tuż obok słupka.

Les Bleus zwiększyli intensywność po przerwie wodnej w pierwszej połowie, Barcola i Mbappé dobrze połączyli siły w polu karnym, a uderzenie tego ostatniego w stronę bramki minęło tuż obok prawego słupka. Nieco pozytywne zakończenie kiepskiej połowy drużyny Didiera Deschampsa…

Les Bleus od razu znalazł więcej wolnych przestrzeni po lewej stronie, aby stworzyć sobie kilka okazji na początku drugiej połowy. Podkręcony strzał Kyliana Mbappé został precyzyjnie obroniony, po czym jego kolejny strzał minął słupek. Jednak wahadło przechyliło się na korzyść Francji po tym, jak Ousmane Dembélé zdobył rzut karny w polu karnym Polski po kilku sztuczkach poza polem karnym. Nikt inny jak zamaskowany kapitan reprezentacji Francji, Kylian Mbappé, podszedł do ataku i pewnie wykorzystał rzut karny (56 stóp). 48 goli w wieku 25 lat, nieźle…

Warto przeczytać!  Polska i Korea zacieśniają współpracę finansową. Cele obronne i nuklearne

To był ważny moment w meczu, który zaowocował potrójną zmianą na boisku Didiera Deschampsa, który wprowadził na boisko Antoine’a Griezmanna, Oliviera Girouda i Edouardo Camavingę, a Les Bleus po objęciu prowadzenia grali z większą swobodą. Powrót do bardziej znanego ułożenia 4-3-3 z „Grizou” grającym wolną rolę z pewnością dodał drużynie więcej równowagi.

Lewandowski kontratakuje dla Polski

Świderski został powalony w polu karnym, co wywołało wrzawę ze strony polskich kibiców, a sędzia został wysłany na ekran: za faul Upamecano zostanie przyznany rzut karny. Maignan myślał, że jest bohaterem, gdy obronił strzał Lewandowskiego prawym skrzydłem, jednak sędzia wymusił powtórzenie po tym, jak uznano, że bramkarz nie trzymał się swojej linii. Lewandowski po raz drugi wkroczył na boisko i zdecydowanie zdecydował się na wyrównanie przebiegu meczu na stadionie SIgnal Iduna Park.

Rywalizacja nagle się ożywiła, gdy Francja próbowała poradzić sobie z ciosem, jakim było zdobycie wyrównującego gola. Antoine Griezmann był bliski zdobycia bramki, ale Skorupski wyszedł i pewnie przejął piłkę. Les Bleus próbowali stworzyć kilka okazji przed zakończeniem zaciętego spotkania, ale gdy słońce na stadionie BVB osłabło, szanse Francji na awans na pierwsze miejsce zmalały. Zwycięstwo Austrii 3:2 z Holandią byłoby potępieniem Les Bleus na drugie miejsce w grupie D i trudniejszy mecz w 1/8 finału, który najprawdopodobniej zostanie rozegrany w przyszłym tygodniu w Dusseldorfie.

Warto przeczytać!  Czterech nowych ministrów powołanych w wyniku pierwszych zmian w polskim rządzie Tuska