Podsumowanie półfinału baraży Euro 2024: Polska pokonuje Estonię, a Ukraina późno wygrywa w Bośni | Wiadomości piłkarskie

• 21 marca, 2024
Podsumowanie półfinału baraży Euro 2024: Polska pokonuje Estonię, a Ukraina późno wygrywa w Bośni |  Wiadomości piłkarskie

Polska pokonuje Estonię 5:1 i gra w finale z Walią; Ukraina strzeliła dwa gole w końcówce i zapewniła sobie zwycięstwo 2:1 w Bośni i zmierzy się z Islandią po zwycięstwie 4:1 nad Izraelem; Grecja uderza w Kazachstan i dochodzi do ostatecznej rozgrywki z Gruzją, która wygrała 2:0 z Luksemburgiem; We wtorek rozegrane zostaną finały

22:33, Wielka Brytania, czwartek 21 marca 2024 r

Polska rozgromiła 10-osobową Estonię 5:1 i zapewniła sobie miejsce w finale barażowym Euro 2024, w którym zmierzy się z Walią po tym, jak drużyna Roba Page’a pokonała Finlandię.

Skrzydłowy Lens Przemysław Frankowski dał Polsce prowadzenie w Warszawie po 22 minutach, po czym estoński pomocnik Maksim Paskotsi został wyrzucony z boiska za drugie ostrzeżenie.

Zaraz po wznowieniu gry Piotr Zieliński zdobył kolejną bramkę, a Jakub Piotrowski zdobył trzecią bramkę po 70 minutach.

Samobójczy gol Karola Metsa dał wynik 4:0, a fatalny wieczór dla Estonii zakończył się, gdy Sebastian Szymański wbił piątą bramkę dla Polski, a Martin Vetkal trafił na pocieszenie w końcówce.

Walia pokonała Finlandię 4:1 na stadionie w Cardiff City, na którym we wtorek wieczorem odbędzie się także finał Path A.

Obraz:
Artem Dowbyk świętuje po zdobyciu wyrównującego gola dla Ukrainy

Na ścieżce B, Ukraina w ciągu ostatnich pięciu minut strzelił dwa gole, od tyłu i pokonał Bośnia 2-1 w Zenicy.

Warto przeczytać!  Polski żołnierz dźgnięty nożem na granicy z Białorusią umiera w wyniku odniesionych obrażeń w wyniku rosnącej presji ze strony migrantów

W 56 minucie strzał Amara Dedica z kątowego strzału odbił się od ukraińskiego obrońcy Mykoły Matwijenko i zdobył bramkę samobójczą.

Jednak Ukraina wyrównała w 85. minucie dzięki rezerwowemu Romanowi Yaremczukowi, po czym główka Artema Dowbyka zakończyła grę i wprawiła kibiców w osłupienie.

Islandia również zaszli od tyłu, gdy bili Izrael 4:1 w Budapeszcie, gdzie Albert Gudmundsson strzelił hat-tricka.

Izrael objął prowadzenie po rzucie karnym Erana Zahaviego, ale napastnik Genui Gudmundsson wyrównał po rzucie wolnym, po czym strzał Arnora Traustasona z rzutu rożnego zmienił losy meczu tuż przed przerwą.

Obraz:
Albert Gudmundsson (po lewej) świętuje po zdobyciu gola otwierającego Islandię

Na 15 minut przed końcem izraelski obrońca Roy Revivo został ukarany czerwoną kartką, po czym w 83. minucie Gudmundsson zdobył drugą kartkę i w końcowej fazie meczu skompletował hat-tricka.

Gruzja zakończył się Luksemburga ma nadzieję na awans do pierwszego dużego turnieju dzięki zwycięstwu 2:0 w Tbilisi, gdzie goście zakończyli grę w 10-osobowej lidze.

Giorgi Czakwatadze wyprowadził Gruzję na prowadzenie w 40. minucie, po czym nastąpił kontrowersyjny początek drugiej połowy. Wydawało się, że Gerson Rodrigues strzelił do wyrównującego gola, ale po długiej analizie VAR został wykluczony z powodu wcześniejszego faulu obrońcy Maxime’a Chanota, który został ukarany czerwoną kartką za podeptanie napastnika Gruzji Georgesa Mikautadze.

Obraz:
Napastnik Gruzji Budu Zivzivadze świętuje po zdobyciu pierwszego gola

Czakwetadze dobiegł do siatki sekundę po godzinie i wysłał Gruzję do finału Ścieżki C, gdzie spotkają się Grecjaktóry przemknął obok Kazachstan 5:0 w Atenach.

Warto przeczytać!  Holandia pokonuje Polskę, Anglia frustruje Serbię w EURO 2024-Xinhua

Anastasios Bakasetas zapewnił Grecji szybkie prowadzenie z rzutu karnego, a główką Dimitrisa Pelkasa wkrótce podwyższył wynik na 2:0.

Obraz:
Lewy obrońca Liverpoolu Kostas Tsimikas świętuje po wielkim zwycięstwie Grecji

Napastnicy Panathinaikosu Fotis Ioannidis i Dimitrios Kourbelis również strzelili gola, aby rozstrzygnąć remis przed przerwą, a Aleksandr Marochkin strzelił piątą bramkę w końcówce.