Polska

Pogoda na wtorek. Arktyczny chłód zstępuje nad Polskę. Będzie nawet -10 st. C

  • 20 listopada, 2023
  • 2 min read
Pogoda na wtorek. Arktyczny chłód zstępuje nad Polskę. Będzie nawet -10 st. C


Od rana Polska będzie podzielona. Na północy i północnym wschodzie prognozujemy przymrozki i czasami słaby śnieg albo marznący deszcz powodujący gołoledź. Nad resztą kraju oczekujemy wyższej temperatury i opadów samego deszczu.

Pogoda na wtorek. Deszcz zacznie przechodzić w śnieg. Temperatura szybko w dół

W dalszej części dnia w pasie od Podlasia po Pomorze prognozujemy rozpogodzenia. Poza tym utrzyma się spore zachmurzenie z opadami, ale niezbyt intensywnymi: na południu deszczu, a w pasie środkowym deszczu przechodzącego w śnieg. Lokalnie może przybyć do 1-3 cm białego puchu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tymczasem w nocy z wtorku na środę północna Polska nadal będzie najpogodniejsza. Jedynie nad morzem możliwe są przelotne opady mieszane. Poza tym niezmiennie przewidujemy dominację chmur. W centrum początkowo poprószy śnieg, natomiast na południu padać ma przez całą noc: najpierw deszcz, po godz. 2.00 już tylko śnieg. Gdzieniegdzie możliwy jest niewielki przyrost pokrywy śnieżnej o 1-3 cm.

Warto przeczytać!  Tygodnik "Do Rzeczy" wskazuje winnego porażki PiS

Deszcz (kolor niebieski) będzie stopniowo przechodził w śnieg (kolor fioletowy)

wxcharts.com


Deszcz (kolor niebieski) będzie stopniowo przechodził w śnieg (kolor fioletowy)

Zacznie robić się zimno. Wczesnym popołudniem termometry pokażą od -2/-1 st. C na Warmii, Mazurach, Podlasiu i północy Mazowsza, 2-4 st. C w centrum do 6-9 st. C na południu. Natomiast w nocy niemal wszędzie chwyci mróz: od -10/-6 st. C punktowo na północnym wschodzie, -5/-3 st. C w głębi kraju do -2/0 st. C na południu oraz Wybrzeżu.

Nad Polskę z północy zacznie nacierać bardzo zimne powietrze

wxcharts.com


Nad Polskę z północy zacznie nacierać bardzo zimne powietrze

Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, początkowo na południu z kierunków zachodnich. W całej Polsce będzie nam chłodno i zimno, a w nocy wręcz bardzo zimno. Biomet niestety niekorzystny.

Warto przeczytać!  Pogoda na zimę – kiedy spadnie pierwszy śnieg?

Chcesz być na bieżąco z informacjami pogodowymi? Zapisz się na powiadomienia Messenger w twoim telefonie

Źródło: Onet/IMGW/wxcharts.com


Źródło