Polska

Pokazał, co w Rosji piszą o Polakach. „Są zszokowani” – o2

  • 20 listopada, 2023
  • 4 min read
Pokazał, co w Rosji piszą o Polakach. „Są zszokowani” – o2


Wiaczesław Zarucki to youtuber pochodzący z Rosji, który wyjechał z państwa Władimira Putina, aby móc opowiadać o swojej ojczyźnie. Mężczyzna początkowo mieszkał w Gdańsku, jednak później przeniósł się do Warszawy.

W Polsce tworzy filmy, w których otwarcie i szczerze opisuje życie w Rosji, którego sam doświadczył. Służył tam m.in. w wojsku i poznał jego realia (na długo przed wybuchem wojny w Ukrainie).

W swoim najnowszym filmie mężczyzna czyta i komentuje artykuł opublikowany na jednej z rosyjskich stron. Autor materiału pisze, o tym co zadziwia Rosjan, jeśli chodzi o Polaków. Absurdów nie brakuje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TYLKO U NAS! Amelia z „Top Model” o dramach z Martą i „obgadywaniu” Julii Wieniawy! „Nie jest dla mnie wzorem”

Polska w oczach Rosjan. Czym są zaszokowani?

W pierwszej części artykułu wskazano, że Polacy dumni są z tego, że praktycznie w każdym mieście znajduje się budynek lub zamek z wielowiekową historią. Podkreślono, że staramy się takie obiekty odnawiać w taki sposób, aby nawiązywały do staroeuropejskiego stylu.

Bardzo duży plus za to, że wszyscy mówią o tym, aby chronić faunę i florę, bo w Rosji to nie działa – wtrącił Wiaczesław Zarucki.

Czytaj także: Pokazał warunki życia na rosyjskiej wsi. Szokujące, że w XXI wieku ktoś jeszcze tak mieszka

Na tym jednak koniec zachwytów ze strony twórcy artykułu. W kolejnej części wskazał, że w Polsce bardzo ciężko jest uzyskać pozwolenie na polowanie, choćby nawet na małego zająca. Zaznaczył przy tym, że jest to bardzo drogie i odbiera chęci do tego typu aktywności.

Przez to lasy obfitują w zwierzęta, które nie boja się ludzi i często wychodzą do miejskich parków. Tego przykładem są lisy, które są w Polsce, jak nasze koty na ulicach – głosi artykuł.

Youtuber od razu pokreślił, że to kłamstwo.

Czytaj więcej: Rosjanka wyszła za mąż za Polaka. Sytuacja kobiet w naszym kraju ją wkurza

Na tym nie koniec „rewelacji” Rosjan o naszym kraju. Materiał zawiera także, wątek „zamiłowania Polaków do picia alkoholu, a zwłaszcza wódki czy likieru”.

Kolejnym wątpliwym powodem do dumy, który nas osobiście bardzo zaskoczył, jest polskie przekonanie, że wódka to polski trunek. Kto by pomyślał o byciu dumnym z tego, że kraj dużo pije, (…) a także tak gorliwie broni prawa do miana wynalazcy wódki – czytamy w artykule.

Jak zauważył Wiaczesław Zarucki, „to wszystko można powiedzieć o Rosji i Rosjanach”.

Czytaj również: Czy Rosjanie chcą powrotu ZSRR? Sprawdził opinie młodszych i starszych

Zobacz także: Rosjanie są zszokowani tym, z CZEGO dumni są Polacy!
Źródło