Półfinały UEFA Euro 2024: drużyny, harmonogram meczów, godziny rozpoczęcia, miejsca, data | Wiadomości UEFA Euro 2024

• 7 lipca, 2024

Które drużyny grają w półfinałach Euro 2024? Kiedy mecze i kto jest faworytem? Wyjaśnia Al Jazeera.

Po emocjonującym ćwierćfinale, w którym gospodarze, Niemcy, i prowadzona przez Cristiano Ronaldo Portugalia odpadli, Euro 2024 wchodzi w fazę półfinałową, rozgrywając mecze we wtorek i środę.

Oto, co musisz wiedzieć o ostatnich czterech:

⚽ Które drużyny zakwalifikowały się do półfinałów?

⚽ Które drużyny warto obserwować w półfinałach?

• Spośród półfinalistów jedyną reprezentacją, która może pochwalić się stuprocentowym bilansem zwycięstw, jest Hiszpania. W pięciu meczach zdobyła 11 bramek.
  • Holandia jest drugą najlepszą drużyną w ataku, zdobywając dziewięć bramek w pięciu meczach.

⚽ Kiedy i gdzie odbędą się mecze półfinałowe Euro 2024?

• Hiszpania kontra Francja: wtorek, godz. 21:00 czasu lokalnego (19:00 GMT) na Munich Football Arena w Monachium
  • Holandia kontra Anglia: środa, godz. 21:00 czasu lokalnego (19:00 GMT) na stadionie BVB w Dortmundzie
Zdjęcie zewnętrzne stadionu piłkarskiego.
Na stadionie BVB, będącym siedzibą klubu Bundesligi Borussia Dortmund, odbędzie się półfinałowy mecz Holandia – Anglia [File: Martin Meissner/AP]

⚽ Kiedy jest finał?

Mecz odbędzie się 14 lipca na berlińskim Olympiastadion.

⚽ Co się stanie, jeśli mecz zakończy się remisem?

Jeśli mecz jest remisowy po zakończeniu normalnego czasu gry, zostanie rozegrany dogrywkowy czas dwóch tercji po 15 minut każda. Jeśli nadal będzie remis, mecz zostanie rozstrzygnięty w rzutach karnych.

Warto przeczytać!  IPL 2024: Punjab Kings V Sunrisers Hyderabad – zapowiedź, oczekiwane składy, darmowe zakłady i oferty dla PBKS V SRH

⚽ Jaka jest wysokość nagrody pieniężnej?

Europejska federacja piłkarska UEFA wypłaci łączną kwotę nagród pieniężnych dla 24 uczestników wynoszącą 331 milionów euro (360 milionów dolarów).

Maksymalna kwota, jaką może osiągnąć drużyna mistrzowska, jeśli wygra wszystkie trzy mecze grupowe, wynosi 28,25 mln euro (30,31 mln dolarów).

⚽ Kto strzelił najwięcej goli?

Czterech graczy jest ex aequo najlepszym strzelcem z trzema golami każdy – Georges Mikautadze (Gruzja), Jamal Musiala (Niemcy), Cody Gakpo (Holandia) i Ivan Schranz (Słowacja). Spośród nich tylko Gakpo zagra w półfinale.

Jedenastu graczy zajmuje drugie miejsce na liście z dwoma golami. Są to Anglicy Harry Kane i Jude Bellingham, Francuz Kylian Mbappe i Hiszpan Dani Olmo.

Piłkarz świętuje zwycięstwo.
Holenderski napastnik Cody Gakpo ma okazję powiększyć swój dorobek, gdy w środę w półfinale zmierzy się z Anglią [Annegret Hilse/Reuters]

⚽ Którym graczom zabraknie w półfinałach?

Hiszpański pomocnik Pedri nie wystąpi w pozostałej części turnieju z powodu kontuzji kolana, natomiast Dani Carvajal i Robin Le Normand zostali zawieszeni na półfinały.

⚽ Jakie są wyniki bezpośrednich pojedynków półfinalistów?

Bilans bezpośrednich pojedynków drużyn we wszystkich meczach międzynarodowych:

Hiszpania kontra Francja

Zwycięstwo Hiszpanii: 16

Francja wygrywa: 13

Warto przeczytać!  „Ajit Agarkar wykluczył Ishana Kishana i Shreyasa Iyera z kontraktów centralnych BCCI”: Jay Shah

• Zwycięstwo 5-3 po rzutach karnych nad Szwajcarią w ćwierćfinale w Dusseldorfie
Warto przeczytać!  Debiutanci IPL, na których warto zwrócić uwagę w sezonie 2024
Piłka nożna Piłka nożna - Euro 2024 - Ćwierćfinał - Anglia kontra Szwajcaria - Dusseldorf Arena, Dusseldorf, Niemcy - 6 lipca 2024 r. Bukayo Saka z Anglii strzela swojego pierwszego gola REUTERS/Piroschka Van De Wouw
Pomocnik reprezentacji Anglii Bukayo Saka odegrał kluczową rolę w ćwierćfinałowym zwycięstwie Trzech Lwów nad Szwajcarią, strzelając fenomenalnego gola w drugiej połowie i wykorzystując rzut karny w serii rzutów karnych [File: Piroschka Van De Wouw/Reuters]