Prawdopodobne składy Man City i Arsenalu na kluczowe starcie o tytuł Premier League

• 31 marca, 2024

Arsenal uda się na stadion Etihad w niedzielne popołudnie na mecz, który może mieć ogromny wpływ na wyścig o tytuł Premier League, ale obaj menedżerowie będą musieli radzić sobie bez kluczowych zawodników

W niedzielę Pep Guardiola i Mikel Arteta zmierzą się ze sobą(Obrazy Getty’ego)

Ani Mikelowi Artecie, ani Pepowi Guardioli nie trzeba mówić, jak ważne może być niedzielne starcie z Etihad.

Czołowy Arsenal uda się do Manchesteru City na mecz, który może zadecydować o wyścigu o koronę Premier League. Obecnie Kanonierzy mają jeden punkt przewagi nad posiadaczami tytułu.

Choć każda ze stron zrobi wszystko, co w ich mocy, aby wypracować sobie zwycięstwo, Liverpool będzie uważnie śledził wynik, ponieważ oni również będą próbowali wykorzystać przewagę. W przypadku gry o tak wysoką stawkę zarówno Guardiola, jak i Arteta mają mnóstwo do przemyślenia.

Obie drużyny doświadczyły jednak problemów z kontuzjami podczas przerwy międzynarodowej. Mając to na uwadze, Lustrzany futbol przygląda się każdej drużynie, która mogłaby wyjść na boisko:

Miasto facetów

Man City otrzymało poważny cios przed przerwą reprezentacyjną, gdy brazylijski bramkarz Ederson schodził z boiska w zremisowanym 1:1 meczu z Liverpoolem. Powinien być na tyle zdrowy, aby powrócić przeciwko Arsenalowi.

Jest więcej dobrych wiadomości, jeśli chodzi o Manuela Akanjiego. Guardiola stwierdził, że szwajcarski obrońca napotkał problem podczas przerwy międzynarodowej, ale według Guardioli wszystko powinno być w porządku.

Warto przeczytać!  Reprezentant Anglii Bellingham pokazuje, że może nagiąć Euro 2024 do swojej woli

Z nieco bardziej niepokojących wiadomości wynika, że ​​John Stones i Kyle Walker zostają wykluczeni z kadry po tym, jak doświadczyli problemów podczas międzynarodowych obowiązków w reprezentacji Anglii. Tego ostatniego najprawdopodobniej zastąpi Rico Lewis, podczas gdy w pierwszym zobaczymy Rubena Diasa. Obronę City najprawdopodobniej uzupełni Nathan Ake.

Kyle Walker został wykluczony z weekendowego meczu(Obrazy Getty’ego)

Kto wygra Premier League? Podziel się swoimi przewidywaniami w komentarzach poniżej