Marketing

„Próba kilku rzędów żółtej hiszpańskiej cukinii stała się uprawą komercyjną”

  • 20 listopada, 2023
  • 4 min read
„Próba kilku rzędów żółtej hiszpańskiej cukinii stała się uprawą komercyjną”


Początek hiszpańskiego sezonu warzyw szklarniowych był w przeszłości czasami mniej obiecujący. „Biorąc pod uwagę, powiedzmy, paprykę, biorąc pod uwagę Holandię był na rynku jeszcze dwa tygodnie temu, ceny były dobre” – zaczyna Marco Romein z Agrogestion Alboran.

Po opuszczeniu holenderskiej firmy zajmuje się teraz marketingiem produktów hiszpańskich rolników. „To niewątpliwie inny sposób niż kupowanie od spółdzielni. Wyszukujemy najlepszych hodowców. Nasz pełnoetatowy, wewnętrzny inspektor odwiedza ich wszystkich, dzięki czemu możemy zaoferować najświeższe produkty. Zbudowaliśmy coś naprawdę wspaniałego”.

„Pracujemy wyłącznie na żądanie. Świetnym przykładem jest żółta cukinia, uprawa o ograniczonej wielkości w Hiszpanii. Dwa lata temu posadziliśmy kilka rzędów w szklarni. Próba wypadła pomyślnie. W zeszłym roku otrzymaliśmy pierwsze komercyjne zbiory dostępne, co wypadło zadowalająco zarówno pod względem uprawy, jak i sprzedaży” – mówi Marco.

„W tym roku powiększyliśmy ten areał do 5000 m2. Izrael zazwyczaj dostarcza żółtą cukinię zimą. Jednak ze względu na wojnę oczekujemy od niej mniej. Żółtą cukinię uprawiamy wyłącznie w naszej szklarni. Za odpowiedzialność odpowiada hodowca za uprawę i zajmiemy się marketingiem. W przyszłym tygodniu zbierzemy pierwszy z nich.

Warto przeczytać!  Jak opracować marketing mix oparty na technologii cyfrowej dla marek korporacyjnych

„Te cukinie to nowość w naszym pakiecie specjalności, obejmującym papryczki Habanero i Jalapeño oraz żółte pomidory wiśniowe i Monterossa. Uprawa miniogórków staje się coraz popularniejszą pozycją w Hiszpanii. Sprzedajemy również standardowe warzywa szklarniowe, takie jak pomidory, ogórki i bakłażany i papryka” – wyjaśnia Marco.

„Chociaż po tych wszystkich latach doskonale znam marketing papryki. Dzięki nowym uprawom uczę się każdego dnia. Wykorzystujemy te specjalności, aby dobrze wyróżnić się na rynku. Wielu naszych hodowców zbiera plony na zamówienie i pakuje w szklarni. Dzięki temu nasi klienci mają gwarancję świeżego produktu przy minimalnych kosztach łańcucha.”

„Mimo że w tym roku w Holandii uprawia się więcej ogórków i roślin TOV przy świetle, hiszpańscy hodowcy nie posadzili zauważalnie mniej ogórków. Zawsze robią swoje. Wydaje się, że w tym roku w Hiszpanii było mniej papryki, ale nasi hodowcy poszedł pod prąd i nieco się rozszerzył” – kontynuuje Marco.

„Powinniśmy zatem dysponować w tym sezonie dość dobrymi wolumenami. Nasze koszty stałe możemy pokryć stałymi programami. Z punktu widzenia usług utrzymujemy niewielkie zapasy w Holandii. Nie spekulujemy jednak ani nie czy potrzebujemy dużych dziennych wolumenów handlowych, aby wszystko szło gładko?”

Warto przeczytać!  Sztuczna inteligencja dla rynku odkrywania i rozwoju leków Zobacz ogromny wzrost dla nowej normy |Alphabet , Atomwise , BenevolentAI

Uprawa pomidorów w Hiszpanii od lat systematycznie spada. „Początkowo z powodu presji związanej z niższymi cenami produkcji w Maroku, ale nad rynkiem w dalszym ciągu wisi presja wirusa. Wirus ten mocno uderzył także w marokańskich hodowców” – mówi Romein. „Plus, rynek ten okazał się ostatnio niestabilny politycznie, z ograniczeniami i ograniczeniami eksportowymi. Ogólnie rzecz biorąc, przyniosło to większą równowagę na hiszpańskim rynku pomidorów.”

„Większość naszych holenderskich klientów to eksporterzy, którzy z kolei obsługują przede wszystkim klientów zagranicznych i etnicznych. Koncentrujemy się na grupie chcącej zbudować coś o ustalonej marce i stałej jakości. Dla kupujących chcących konkretnych produktów, ale także na przykład specyficznych rozmiarów, wychodzimy i to organizujemy. Tak też zaczęliśmy od żółtej cukinii. Moje doświadczenie w branży przetwórczej oznacza, że ​​mamy linie, których potrzebujemy dla zakładów przetwórczych. To głównie praca kontraktowa, więc mamy niezły miks marketingowy ” – podsumowuje Marco.

Po więcej informacji:
Marco Romein
Agrogestia Alboran
Mob: +31 (0) 653 472 270
E-mail: marco@agrogestionalboran.es
www.agrogestionalboran.es


Źródło