Sport

Probierz zdradził skład na kolejny mecz Polaków

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Probierz zdradził skład na kolejny mecz Polaków


Mecz z Łotwą to drugie listopadowe spotkanie Polaków. W piątek zremisowali z Czechami (1:1), tracąc szanse, by awansować na turniej z grupy. O przepustkę na Euro będą bić się w marcu w barażach. Ich rywali (muszą wygrać dwa mecze) wyłoni czwartkowe losowanie zaplanowane na godzinę 12.00.

Selekcjoner zdradził skład na mecz z Łotwą

– Ten mecz ma toczyć się pod kątem ofensywnym. Chcemy doskonalić pressing, utrzymywanie się przy piłce, wprowadzać nowych zawodników. Chcę, abyśmy mieli płynność w przechodzeniu do ataków – od defensywy przez pomocników. Ta reprezentacja nie zdobywa dużo bramek. Jeśli to się zmieni, to optyka będzie zupełnie inna. Potraktujemy to spotkanie poważnie, bo to też przygotowanie do meczów barażowych – mówił Probierz.

– Jest grupa zawodników na ławce, która na pewno wejdzie. Ale też nie będziemy robić jakiejś rewolucji. Chcemy, żeby piłkarze zgrywali się na poszczególnych pozycjach. Dlatego też damy szansę Mateuszowi Wietesce. Chcemy mu pomóc. Jest z nami, solidnie trenuje. Ostatnio nie grał za dużo w klubie. Zobaczymy, na jakim jest etapie. Może ten występ w reprezentacji pomoże mu później w zespole ligowym – przyznał.

Warto przeczytać!  Polak skomentował wyczyn Lewandowskiego i odszedł. "Mam satysfakcję"

Zdradził też, jak wyglądać będzie cała wyjściowa jedenastka. Po jednej połowie rozegrają bramkarze – Łukasz Skorupski i Marcin Bułka. W polu wystąpią: Przemysław Frankowski, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Wieteska, Nikola Zalewski, Sebastian Szymański, Damian Szymański, Jakub Piotrowski, Robert Lewandowski i Adam Buksa.

picture

Michał Probierz podał skład Polski na mecz z Łotwą

Widzi poprawę

Probierz był pytany o to, jakie postępy poczyniła kadra w ostatnim czasie. Zwrócił uwagę na kilka elementów.

– Poprawiliśmy aspekty podejścia do pressingu, gramy wysoko. Do pressingu idzie więcej zawodników, mamy więcej odbiorów na połowie przeciwnika. Potrafimy przenieść piłkę z bocznych sektorów i wprowadzić ją w pole karne. Brakuje skuteczności. Co do stabilizacji w obronie – reprezentacji ciężko jest o stabilizację, bo mecze są co dwa, trzy miesiące. Janek Bednarek grał w piątek, bo w spotkaniach poprzedzających mecz z Czechami nie przegrał meczu. To samo z Kiwiorem i Bochniewiczem – stwierdził.

Trzeba pomóc Lewandowskiemu

Selekcjoner liczy na Roberta Lewandowskiego. Odniósł się do krytycznych opinii na temat naszego kapitana. Wiele osób uważa, że napastnik Barcelony jest bez formy, a z Czechami zagrał słabo.

– Nie zgodzę się z opinią, że to był fatalny mecz Roberta. My, jako zespół, musimy nauczyć się, jak on gra. Nie rozumiem hejtu na jego osobę. Prowadził nas w trudnych momentach, teraz trzeba mu pomóc. Gdyby Robert strzeliił gola, a sytuację przecież miał, to nikt nie mówiłby, że zagrał słabo – stwierdził selekcjoner.

picture

Michał Probierz o dyspozycji Roberta Lewandowskiego

Skład Polaków na mecz z Łotwą (ustawienie 1-3-5-2):

Skorupski/Bułka (po 45 minut) – Bednarek, Wieteska, Kiwior – Frankowski, D. Szymański, Piotrowski, S. Szymański, Zalewski – Lewandowski, Buksa.

Mecz z Łotwą we wtorek o 20.45


Źródło