Marketing

Profil rodowodowy Kentucky Derby: Sun Thunder

• 19 kwietnia, 2023

Czwarty na południowym zachodzie (G3). Drugi we Wschodzącej Gwieździe (G2). Piąty w Louisiana Derby (G2). Czwarty w Blue Grass (G1). Zdobywając punkty kwalifikacyjne Road to the Kentucky Derby w kwartecie wyścigów przygotowawczych, Sun Thunder zdobył bilet na Kentucky Derby 2023 (G1).

Gdyby Sun Thunder odwiedził krąg zwycięzców w pierwszą sobotę maja, byłby trzecim synem Into Mischief, który wygrał Kentucky Derby. Chociaż przypuszczalnie byłby pierwszym, który to zrobił bez okoliczności łagodzących.

In Mischief nie trzeba przedstawiać. Był czołowym ogierem w Ameryce Północnej cztery lata z rzędu. Przez wiele lat miał reputację spłodzenia sprinterów i biegaczy, takich jak zwycięzcy Breeders’ Cup Dirt Mile (G1) Life Is Good i Goldencents oraz Breeders’ Cup Filly & Mare Sprint (G1), bohaterki Gamine i Covfefe. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jego potomstwo wygrywa na skromnym średnim dystansie 6,8 stadiów.

But Into Mischief jest przyrodnim rodzeństwem czterokrotnego zdobywcy nagrody Eclipse Award, Beholdera i zdobywcy Pucharu Hodowców Juvenile Turf (G1), Mendelssohna, dwóch elitarnych koni wyścigowych, które dawały z siebie wszystko, biegając długo. A Into Mischief udowodnił, że jest kimś więcej niż tylko szybkim reproduktorem, kiedy jego synowie Authentic i Mandaloun wygrali jeden po drugim Kentucky Derby w 2020 i 2021 roku.

Warto przeczytać!  Nadeszła rewolucja AR; oto 4 trendy rozszerzonej rzeczywistości na 2023 rok

Należy zauważyć, że Authentic wygrał niezwykłe Kentucky Derby opóźnione do września z powodu COVID-19, a Mandaloun odniósł zwycięstwo poprzez dyskwalifikację Medina Spirit z powodu pozytywnego testu na obecność narkotyków. Ale Authentic powtórzył swoją waleczność na 1 1/4 mili, triumfując nad starszymi końmi w Breeders’ Cup Classic (G1), a Into Mischief jest także ojcem Audible, który zajął trzecie miejsce w Kentucky Derby 2018, więc wniosek jest jasny: Into Mischief jest w stanie spłodzić elitarne, klasyczne typy, nawet jeśli pojawiają się rzadziej niż jego sprinterzy i milerzy.

Tymczasem dolna połowa rodowodu Sun Thunder zawiera interesującą mieszankę szybkości i wytrzymałości. Jego matką jest Greenfield d’Oro, córka Medaglia d’Oro od klaczy Elusive Quality Maryfield.

Greenfield d’Oro nie wygrała w dwóch startach, ale straciła dżokeja w jednym i zajęła drugie miejsce w drugim, więc miała bardzo mało okazji do zaprezentowania swojego talentu. Z kolei Medaglia d’Oro i Maryfield byli elitarnymi biegaczami z przeciwnych krańców spektrum dystansów.

W Medaglia d’Oro chodziło o wytrzymałość; wygrał Travers (G1) na dystansie 1 1/4 mili, zajął drugie miejsce w Belmont (G1) na dystansie 1 1/2 mili i zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w Dubaju (G1), Pacific Classic (G1) i dwóch edycjach wyścigu Breeders’ Cup Classic na 1 1/4 mili. W stadninie jest ojcem Konia Roku Rachel Alexandra, supergwiazdy Hong Kongu Golden Sixty, zwycięzcy Breeders’ Cup Turf (G1) Talismanic, dwukrotnego mistrza Songbird i zwycięzców klasy 1 Elate, Marketing Mix, New Money Honey i Higher Power , wszyscy elitarni zwycięzcy ścigający się na dystansie 1 3/16 mil lub dalej. Podsumowując, potomstwo Medaglia d’Oro wygrało na wysokim średnim dystansie 7,7 stadiów.

Warto przeczytać!  Brak Redakcji Rynku

Z drugiej strony Maryfield została wybrana mistrzynią sprinterki 2007 po zwycięstwie w Breeders’ Cup Filly & Mare Sprint i Ballerina (G1). Nie jest to zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę, że jej ojciec, Elusive Quality, był utalentowanym sprinterem/milerem, który wygrał jednomilowego Pokera H. (G3) nad trawą Belmont Park w rekordowym czasie 1:31,63. Należy jednak zauważyć, że Nieuchwytna Jakość nie była wyłącznie źródłem szybkości w stadninie; przekazał wystarczającą wytrzymałość, aby spłodzić zwycięzcę Kentucky Derby i Preakness (G1) Smarty Jones i zwycięzcę Breeders 'Cup Classic Raven’s Pass.

Mieszanka szybkości i wytrzymałości jest często kluczem do sukcesu w Kentucky Derby, a skrzyżowanie Into Mischief i Medaglia d’Oro powinno okazać się odpowiednie do przeprowadzenia Sun Thunder na dystansie Derby wynoszącym 1 1/4 mili na ziemi.