Podróże

Prognoza pogody na Święto Dziękczynienia: 10 miast, w których burze mogą powodować opóźnienia w podróży

  • 21 listopada, 2023
  • 5 min read
Prognoza pogody na Święto Dziękczynienia: 10 miast, w których burze mogą powodować opóźnienia w podróży


W miarę zbliżania się Święta Dziękczynienia, główny system burzowy rozciągający się we wschodnich Stanach Zjednoczonych powoduje ulewne deszcze i śnieg. Niesprzyjająca pogoda, która może powodować opóźnienia w transporcie lotniczym i naziemnym, zbiega się z okresem najbardziej ruchliwego podróżowania w roku, kiedy według szacunków AAA 55,4 miliona osób uda się w odległości co najmniej 80 km od domu.

Burza zaczęła nabierać kształtu w poniedziałek, wywołując tornada i niszczycielskie wiatry burzowe w Luizjanie i Mississippi, generując jednocześnie ulewne deszcze w dolinie Środkowego Południa i Tennessee.

Najlepszy czas na jazdę na Święto Dziękczynienia

Burza najbardziej dotknie podróżnych we wtorek i wtorek wieczorem, kiedy przyniesie ulewne deszcze na dotkniętych suszą obszarach Appalachów i środkowego Atlantyku, burze na południowym wschodzie i śnieg w północno-wschodniej części kraju.

W środę najgorsza pogoda przeniesie się do Nowej Anglii, gdzie deszcz i śnieg w górach mogą pokrzyżować plany podróży. Ulewy możliwe są także na południowo-wschodnim wybrzeżu i na Florydzie.

W centrum dowodzenia FAA całodobowa praca nad utrzymaniem prawidłowych lotów wakacyjnych

Gdy nadejdzie Święto Dziękczynienia, pogoda powinna się uspokoić w większości kraju, z wyjątkiem północnych Gór Skalistych i przyległych Wyżyn. Tam tworzy się dość silna burza śnieżna, wspierana przez podmuch zimnego powietrza.

Warto przeczytać!  10 NAJLEPSZYCH miejsc na letnie podróże w USA w 2023 r. (cena vs. jakość)

Przed weekendem szanse na kolejną niszczycielską burzę na wschodzie zmniejszyły się w porównaniu z kilkoma dniami temu, ale na północnym wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej i na Florydzie możliwe są przelotne opady deszczu.

Oto prognoza dla 10 miast, które zostaną dotknięte burzami w okresie podróży na Święto Dziękczynienia:

Atlancie — Przez wtorkowy wieczór do wtorkowego wieczoru można się spodziewać przelotnych opadów i burz, które mogą spowodować opóźnienie lotów w tym węźle turystycznym. Burza z piorunami może być lokalnie silna, maksymalna temperatura sięga połowy lat 60. XX wieku i spadać ma około 2,5 cm deszczu. W środę i Święto Dziękczynienia zrobi się chłodniej, ale nie powinno być opadów.

Casper, Wyo. Marzysz o białym Święcie Dziękczynienia? Wyoming to miejsce, w którym warto być. W dużych częściach stanu wywieszone są zegarki przeciw burzom zimowym, w czwartek na niższych wysokościach spodziewana jest od 2 do 4 cali, a na dużych wysokościach od 6 do 12 cali. Opady śniegu ustąpią w piątek rano, po tym jak temperatura spadnie do kilkunastoprocentowego i jednocyfrowego poziomu w czwartkową noc.

Denver — Sucha pogoda utrzyma się do późnego czwartku, kiedy to przed zachodem słońca powinny pojawić się przelotne opady śniegu. Okresowy śnieg przewidywany jest do piątku, kiedy w latach 20. XX wieku może spaść nawet kilka cali. Śnieg powinien ustąpić do weekendu, gdy temperatury będą powoli spadać.

Warto przeczytać!  Eugene Levy bardzo ostrożnie eksploruje świat na potrzeby programu podróżniczego

Destin na Florydzie — Ryzyko wystąpienia silnych burz utrzymuje się przez większą część wtorku. W okolicy mogą wystąpić szkodliwe wiatry, a nawet tornado. Maksimum we wtorek przypada na połowę lat 70., a we wtorkową noc spada aż do cala deszczu. W środę i Święto Dziękczynienia będzie przeważnie pochmurno i chłodniej.

Detroit — Okresowe opady deszczu trwają do wtorkowej nocy. Prognozuje się, że spadnie od pół do trzech czwartych cala deszczu. Słońce powraca w środę i Święto Dziękczynienia, z maksimum w połowie lat 40.

Montpelier, Vt. — Ze względu na zimową mieszankę opadów obowiązuje zalecenie dotyczące pogody zimowej. Prognozuje się, że śnieg będzie padał przez większą część wtorkowej nocy, a minimalna temperatura spadnie poniżej zera i może wynosić kilka cali. W środę śnieg może zmienić się w marznący deszcz i deszcz, powodując niechlujny bałagan i maksimum w okolicach 40. Opady powinny ustać, zanim zrobi się zimniej, w Święto Dziękczynienia i piątek.

Nowy Jork – Deszcz będzie się rozwijać przed zachodem słońca we wtorek i będzie nadal intensywny, czasami w nocy. W obszarze metropolitalnym i na całej wyspie Long Island prawdopodobne są opady deszczu o wartości od 1 do 2 cali. Deszcz zakończy się w środę rano, gdy zacznie się wietrzna pogoda. Dużo słońca na Święto Dziękczynienia, maksymalna temperatura sięga 50.

Warto przeczytać!  Wróżki online brodzą w sprawach zaginionych osób

Portland, Maine — We wtorek wieczorem wystąpi mieszanka deszczu i śniegu, która z czasem prawdopodobnie przejdzie w deszcz. Możliwe są pewne śliskie miejsca, ponieważ minima osiągają wartości bliskie zeru. Deszcz będzie padał przez większą część środy, a prognoza wyniesie od 1 do 2 cali. Kończy się w środę wieczorem przed przeważnie słonecznym Świętem Dziękczynienia z maksimum w pobliżu 50.

Tampa — Chociaż wtorek jest głównie suchy, w środę mogą wystąpić przelotne opady deszczu lub burze, gdy nadejdzie chłodny front atmosferyczny. Święto Dziękczynienia jest suche i przyjemne, a maksymalna temperatura sięga 70 stopni, ale w piątek na półwysep Florydy może pojawić się deszcz, gdy przez Zatokę Meksykańską wije się słaba burza. Do soboty opady deszczu mogą pojawić się na południowo-wschodnim wybrzeżu i w Karolinie.

Waszyngton — Przez większą część wtorku do wtorku wieczorem padał zimny, porywisty deszcz. Okresami może padać intensywny deszcz, szczególnie późnym popołudniem i wieczorem. Oczekuje się około 2 cali. Prognoza przewiduje pogodną, ​​ale wietrzną środę, a następnie przeważnie słoneczne Święto Dziękczynienia z maksimum w połowie lat 50-tych.


Źródło