Świat

Przerażający moment Oficer IDF milczy, gdy woła ocalałych z masakry na festiwalu muzycznym

  • 7 listopada, 2023
  • 3 min read
Przerażający moment Oficer IDF milczy, gdy woła ocalałych z masakry na festiwalu muzycznym


Aktualności


Nowo wydany film ukazuje niepokojący moment, w którym izraelski policjant zapadł w niesamowitą ciszę, gdy desperacko wzywał ocalałych po masakrze na Festiwalu Muzycznym Nova, podczas której 7 października Hamas zabił około 260 osób.

„Ktokolwiek, proszę! Daj nam znak życia! Ktokolwiek? Jakieś oznaki życia? Czy ktoś może odpowiedzieć?” – krzyczy coraz bardziej szalony policjant na miejscu rzezi.

Pomimo próśb funkcjonariusza przedstawionych w prawie 2-minutowym filmie nikt mu nie odpowiada.

Film rozpoczyna się, gdy funkcjonariusz, zidentyfikowany jedynie jako Aran, krzyczy, że jest członkiem Sił Obronnych Izraela, gdy jest uzbrojony i szuka rannych na pustynnym koncercie w pobliżu Gazy.

Zamiast tego funkcjonariusz znajduje cztery martwe ciała rozłożone na podłodze, a jeszcze więcej zwłok ułożono w sąsiednim barze, ku wielkiemu przerażeniu funkcjonariusza.

„Wszyscy nie żyją. Cały bar jest pełen ciał – mówi ponuro.

Oficer IDF wołał ocalałych, ale bez skutku, po festiwalu muzycznym Nova.
Siły Obronne Izraela
Funkcjonariusza spotkała jedynie cisza i ciała leżące na podłodze.
Siły Obronne Izraela

Oficer IDF zaczyna panikować, krzycząc do ocalałych, aby się pokazali lub wezwali pomoc, jeśli są ranni, ale nikt nie odpowiada.

Warto przeczytać!  Ukraińska kampania rakietowa opiera się na precyzyjnym celowaniu przez USA, twierdzą urzędnicy

Atak na festiwalu muzycznym Nova, w którym tysiące ludzi wzięło udział w świątecznej imprezie, był jednym z najbardziej śmiercionośnych w ataku Hamasu 7 października, w wyniku którego w całym Izraelu zginęło ponad 1400 osób.

Było to także miejsce najbardziej szokujących aktów przemocy ze strony Hamasu, gdzie filmy i zdjęcia przedstawiały wstrząsające porwania dokonywane przez terrorystów, a także krwawe ofiary.

W namiocie podczas festiwalu muzycznego pozostawiono stos ciał.
Kobieta ucieka z festiwalu muzycznego po ataku bandytów Hamasu.
Oficer IDF bada zwęglone pozostałości parkingu na festiwalu muzycznym.
NEIL HALL/EPA-EFE/Shutterstock

Dzień po ataku na uczestników imprezy izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało zdjęcia następstw, na których widać dziesiątki ciał leżących nieruchomo w namiocie oraz zwłoki podziurawione kulami.

Podczas festiwalu porwano niemiecko-izraelską tatuażystkę Shani Louk, a następnie paradowano ulicami Gazy. Jej ciało odnaleziono w zeszłym tygodniu, a urzędnicy twierdzą, że terroryści „odcięli jej głowę”.

To tam Hamas porwał izraelsko-francuską obywatelkę Mię Shem, jedną z niewielu zakładników, których świat widział żywej, po tym jak grupa terrorystyczna opublikowała nagranie wideo przedstawiające jej leczenie z powodu rannego ramienia.
Załaduj więcej…
Źródło