Podróże

Przygoda w dzikich miejscach świata w sezonie 2025 Arctic & Beyond Aurora Expeditions

  • 20 listopada, 2023
  • 5 min read
Przygoda w dzikich miejscach świata w sezonie 2025 Arctic & Beyond Aurora Expeditions


Firma Aurora Expeditions ogłosiła nowy sezon rejsów Arctic & Beyond 2025, obejmujący cztery zupełnie nowe wyprawy i siedem rejsów Ultimate Adventure, które pozwalają poszukiwaczom przygód na dalsze i dłuższe odkrywanie nowych, specjalnie zbudowanych przez firmę małych statków ekspedycyjnych, tzw. Grega Mortimera i Sylwia Earle.

Nowy sezon Arctic & Beyond Aurora Expeditions obejmuje szeroką gamę wyjazdów do wyjątkowych i różnorodnych miejsc w regionie, w tym na Grenlandię – której wschodnie, południowe, zachodnie i północno-zachodnie wybrzeża zostaną odkryte – Svalbard, Norwegię, Islandię i kanadyjską Wysoką Arktykę przez słynne Przejście Północno-Zachodnie. Uwzględniono także popularne rejsy firmy do miejsc takich jak Kostaryka i Wyspy Brytyjskie.

Aurora ułatwia także dotarcie do miejsca zaokrętowania w przypadku swoich bestsellerowych tras na Svalbard od 2025 r., wprowadzając wliczone w cenę loty czarterowe z Oslo do Longyearbyen.

„Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem nowego sezonu, w ramach którego będziemy nadal zabierać naszych ekspedytorów do niesamowitych miejsc, w których króluje przyroda i gdzie niewielu innych się odważy” – skomentowała Hayley Peacock-Gower, dyrektor ds. marketingu Aurora Expeditions.

„Ten sezon obiecuje dostarczyć zmieniających życie i znaczących przygód, kultowej dzikiej przyrody, kontaktów z lokalnymi społecznościami i skupienia się na ochronie miejsc, które odwiedzamy; wszystko pod okiem naszego zespołu ekspertów, który zawsze podąża za doświadczeniem.”

Warto przeczytać!  Ostrzeżenia dla podróżujących: Wszystko, co turyści powinni wiedzieć o trzęsieniach ziemi w Turcji i Syrii

„Ten sezon został zaprojektowany z myślą o przygodach, zanurzeniu i eksploracji, a jednocześnie uwzględnia zainteresowania naszych pasażerów na całym świecie” – skomentował Justin Ewin, globalny szef produktu Aurora Expeditions.

„Oprócz wprowadzenia nowych lotów czarterowych, aby uprościć podróż naszych pasażerów, wprowadziliśmy krótsze rejsy, które są atrakcyjne dla rynków Ameryki Północnej i Azji, a także dłuższe rejsy „Ultimate Adventure”, które są częściej pożądane przez Australię, Nową Zelandię i pasażerowie europejscy. Jesteśmy również podekscytowani odkrywaniem nowych granic, w ramach których zamierzamy zapuścić się dalej w północno-zachodniej Grenlandii niż dotychczas”.

Nowe wyprawy obejmują:

  • Spitsbergen: Królestwo Lodowego Niedźwiedzia

Oslo/Oslo, 16–23 czerwca 2025 r. na statku Greg Mortimer – Koncentrując się na największej wyspie archipelagu Svalbard, przecinamy pak lodowy w poszukiwaniu morsów i fok brodatych i żeglujemy wzdłuż spektakularnych fiordów otoczonych postrzępionymi górami przecinającymi niebo. Nie spuszczamy oka z oczu, wypatrując niedźwiedzi polarnych polujących na lodzie, podczas gdy nury gniazdują na wysokich klifach z dala od głodnych szczęk lisa polarnego. Rozciągnij nogi podczas spacerów po tundrze i odkryj historyczne obozy odkrywców i myśliwych.

  • Fiordy Zachodnie i wybrzeże północne Islandii
Warto przeczytać!  Najbardziej ryzykowne miejsce na wakacje w przyszłym roku ujawnione

Reykjavik/Reykjavik, 28 lipca–05 sierpnia 2025 r. na statku Sylvia Earle

Poznaj Fiordy Zachodnie, jeden z najbardziej odległych i najbardziej dziewiczych regionów Islandii. Odkryj różnorodne krajobrazy z grzmiącymi wodospadami, polami lawy oddychającymi parą i zielonymi dolinami rozciągającymi się po horyzont. W Húsavíku miej oczy szeroko otwarte i przygotuj aparat, aby uchwycić przywrę ogona wieloryba podczas głębokiego nurkowania. Maskonury atlantyckie można spotkać na Islandii w dużych ilościach i planujemy spotykać te urocze stworzenia tak często, jak to możliwe.

  • Południowa Grenlandia: Na tropie Wikingów

Reykjavik/Toronto, 4–17 sierpnia 2025 r. na statku Sylvia Earle

Poznaj ogrom Grenlandii, gdzie postrzępione szczyty przecinają lazurowe niebo, a niezliczone lodowce wiją się w kierunku wybrzeża. Zodiakalny rejs wzdłuż fiordów, podczas którego można dojrzeć foki obrączkowane wylegujące się na lodzie morskim, wycielonym z ogromnych pokryw lodowych Grenlandii. Płyń wzdłuż Prince Christian Sound, otoczonej imponującymi górami. Zielone pastwiska na południu Grenlandii sygnalizują obecność osad ludzkich i ruin Wikingów Eryka Rudego, które nadal stoją w Hvalsey.

  • Dzikie krajobrazy zachodniej Grenlandii

Toronto/Toronto, 15–29 sierpnia 2025 r. na statku Sylvia Earle

Na zachodnim wybrzeżu Grenlandii, gdzie znajduje się najbardziej wysunięta na północ stolica świata, Nuuk, może mieszkać większość Grenlandczyków, ale jest mało prawdopodobne, że spotkasz wielu ludzi poza stolicą. Ponieważ nie ma drogi łączącej miasta, jedyną dostępną opcją są podróże lotnicze lub morskie. Przedzieramy się przez lód morski, kierując się na północ, gdzie miejscowi widują niewielu turystów, aby odkryć ukryte zatoki błyszczące górami lodowymi wyrzeźbionymi z ogromnej pokrywy lodowej Grenlandii i gdzie mogą schronić się wieloryby.

Warto przeczytać!  Van life: Ile kosztuje życie w domku na kółkach?

Podróżni zainteresowani poznaniem różnych regionów, miejsc docelowych lub aktywności podczas jednej podróży mogą również wybrać jedną z siedmiu ofert „Ostateczne przygody”, czyli następujące po sobie rejsy maksymalizujące czas eksploracji, oferujące szerszą gamę wrażeń i oszczędności w postaci wartości dodanej. dla pasażerów. Przykłady obejmują dzień 20 „Dziki Svalbard, Grenlandia i Islandia”23 dzień „Cuda Arktyki: Islandia i Spitsbergen”26 dzień „Grenlandia w głębi” lub 26 dzień „Wyspy Północne: Szkocja i Islandia”.


Źródło