Rafael Nadal/Carlos Alcaraz NA ŻYWO, Tenisowy Męski Debel Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: 2. Set przechodzi do tie-breaka

• 30 lipca, 2024
  • 10 min read

Olimpiada 2024, Rafael Nadal-Carlos Alcaraz Tenis Męska Gra Podwójna NA ŻYWO Aktualności© AFP

Rafael Nadal-Carlos Alcaraz, gra podwójna mężczyzn, Igrzyska Olimpijskie 2024, wynik NA ŻYWO: Holenderska para Tallon Griekspoor i Wesley Koolhof doprowadziła gwiazdorski duet Hiszpanii Rafaela Nadala i Carlosa Alcaraza do samego końca w zaciętym drugim secie, który zakończył się tie-breakiem. Wcześniej Nadal i Alcaraz jako pierwsi zdobyli pierwszą krew, osiągając pierwszego breaka w meczu, zanim wygrali pierwszego seta 6-4 z Holandią. Gwiazdorski hiszpański duet i ulubieńcy fanów stawiają kolejny krok na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024 w drugiej rundzie. Nadal wchodzi do gry po tym, jak został znokautowany przez Novaka Djokovica w drugiej rundzie singla mężczyzn, a teraz ma tylko wyczekiwany debel, aby zdobyć trzeci medal olimpijski. Alcaraz wciąż żyje w singlu i celuje w swoje pierwsze medale olimpijskie w Paryżu 2024.

Nadal nie jest nowicjuszem w olimpijskim deblu, zdobył bowiem z Markiem Lopezem złoty medal w grze podwójnej mężczyzn w Rio w 2016 roku.

Oto relacje na żywo z meczu debla mężczyzn Rafaela Nadala i Carlosa Alcaraza podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu:

• 23:06 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia znów górą!

Ryk Wesleya Koolhofa, gdy Holandia przetrwała kolejny break point i wróciła, aby wygrać mecz. Prowadzą 6-5 i mogą wyrównać wynik, przełamując Alcaraz w następnej grze. Wspaniały pokaz determinacji holenderskiego duetu.

• 22:59 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Znów jesteśmy remisem! 5-5

Alcaraz pokazuje doskonałe umiejętności przy siatce. Był kluczowy w tej grze, a Nadal trzyma serwis. Teraz 5-5!

• 22:55 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia trzyma się mocno, prowadzi 5-4

Hiszpania miała dwa break pointy, ale Griekspoor zakończył grę potężnymi serwisami, doprowadzając do stanu równowagi, a następnie zapewniając zwycięstwo. Holandia prowadzi 5-4. Jeśli serwis Nadala zostanie przełamany w następnym gemie, Holandia zremisuje mecz po jednym secie.

• 22:49 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Hiszpania remisuje 4-4

Ogromna presja na Alcaraz i Nadala po raz pierwszy dzisiaj, ale Hiszpania obroniła dwa break pointy, a następnie wygrała grę. 4-4! Ten set wydaje się rozstrzygnąć do samego końca.

• 22:42 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia nie ułatwia zadania

Pomimo gwiazdorskiej opozycji, niedoceniana para z Holandii okazuje się być poważnym wyzwaniem dla Nadala i Alcaraz. Nie pozwolili, by gra im uciekła.

• 22:39 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia utrzymuje się w grze

Holandia po raz kolejny zachowała spokój, otrząsnęła się z nerwów i wygrała mecz. 4-3, są w grze!

• 22:34 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Hiszpania podwyższa wynik na 3-3

Holenderska para była blisko w tej grze, ale Nadal i Alcaraz wygrywają na końcu. I wyglądają na napompowanych!

• 22:28 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia przetrwała strach

Holendrzy przegrywali 0-30 na początku gry, ale odrobili straty i wygrali mecz, utrzymując serwis. Teraz prowadzą 3-2, a Hiszpanie będą serwować jako pierwsi.

• 22:24 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Nadal wkracza do siatki

Niezależnie od tego, kto serwuje, Rafa częściej wychodzi w pobliżu siatki, podczas gdy Alcaraz atakuje z linii końcowej. To jest jak dotąd zwycięska formuła dla Hiszpanii.

• 22:23 (IST)

Dominujący serwis i Hiszpania podwyższa wynik na 2-2 w drugim secie. Po raz kolejny hiszpański duet nie jest zbyt często atakowany w swoim serwisie.

• 22:18 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Więcej wigoru z Holandii

Świetny serwis Wesleya Koolhofa, Holandia gra komfortowo. 2-1 w drugim secie przeciwko Nadalowi i Alcarazowi. Następny serwis będzie miał Alcaraz.

• 22:15 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Dominacja Hiszpanii

Hiszpania rozgromiła swój pierwszy serwis w drugim secie i wygrała gema bez straty punktu 1-1.

• 22:12 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia prowadzi 1-0 w drugim secie

Komfortowy, budujący pewność siebie początek seta ponownie dla holenderskiej pary. Wygrywają pierwszą grę drugiego seta.

• 22:09 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Wracamy

Rozpoczyna się drugi set. Holender Tallon Griekspoor ponownie rozpoczyna serwis. Czy Holandia może sprawić niespodziankę?

• 22:05 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Wzruszający moment

Podczas gdy czekamy na rozpoczęcie drugiego seta, oto miła chwila między Rafaelem Nadalem i jego małym synkiem przed meczem.

• 22:04 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Nadal/Alcaraz wygrywają pierwszego seta! 6-4

Alcaraz utrzymuje serwis, Hiszpania wygrywa pierwszego seta 6-4. Decydujące przełamanie nastąpiło w siódmym gemie. Nadal i Alcaraz zdecydowanie byli lepszą parą, prowadząc Holandię blisko, kiedy tylko stanęli naprzeciwko siebie i wygodnie zamykając własne serwisy.

• 21:59 (IST)

Kilka dobrych serwisów Griekspoora na zakończenie gry. Holandia utrzymuje się w grze, a Hiszpania prowadzi 5-4.

Hiszpania będzie teraz serwować w celu wygrania pierwszego seta.

• 21:57 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Wspaniały materiał

Alcaraz i Nadal górą, rówieśnicy z Holendrami pod względem tempa i siły, a następnie przechytrzyma ich. 15-15. Czy to będzie mecz, w którym wygrają seta?

• 21:55 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Hiszpania o krok od wygranej w pierwszym secie

Nadal i Alcaraz ratują holenderskiego break pointa i zachowują zimną krew, by wygrać ósmego gema. Prowadzą teraz 5-3 i są blisko zwycięstwa w pierwszym secie.

• 21:49 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Przełamanie Nadala/Alcaraza!

Nadchodziło! Po raz kolejny gwiazda hiszpańskiego duetu doprowadza holenderską parę do stanu równowagi. Zapobiegają punktowi gry, a następnie sami sobie zadają ciosy. Alcaraz dominuje od linii bazowej i uderza zwycięskiego strzału. 4-3, na korzyść Hiszpanii.

• 21:43 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Carlos Alcaraz dołącza do imprezy!

Alcaraz z sensacyjnym powrotem, poza zasięgiem Griekspoora przy siatce i na wyjeździe na punkt. Majestatyczny od czterokrotnego zwycięzcy Wielkiego Szlema.

• 21:41 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Hiszpania wygrywa 3-3 w pierwszym secie

Hiszpanie kończą swoje serwisy szybciej niż Holendrzy i wydaje się, że mają nieco większą kontrolę nad grą. Obecnie prowadzi 3-3.

• 21:39 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Fantastyczny występ Rafaela!

Nadal wykazuje się doskonałą improwizacją i przytomnością umysłu przy siatce, schylając się i odwracając holenderski return. Nadal ma to coś.

• 21:37 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia nadal maszeruje

Holandia trzyma serwis i trzyma nerwy na wodzy. Teraz prowadzą 3-2. Ponownie Nadal i Alcaraz doprowadzają do stanu równowagi, ale Holendrzy zachowują spokój i wygrywają partię.

• 21:31 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Hiszpania wraca do gry 2-2

Nadal i Alcaraz dobrze kończą komfortową grę. Hiszpania wyrównuje 2-2, ale nietypowa holenderska para Griekspoor i Koolhof nie jest łatwa.

• 21:27 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Nadal serwuje

Właśnie wtedy Rafael Nadal przygotowuje swój majestatyczny serwis lewą ręką. Dzięki temu serwisowi ma już na koncie 22 Wielkie Szlemy!

• 21:25 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia trzyma nerwy na wodzy, prowadzi 2-1

Długa trzecia partia kończy się zwycięstwem Holandii. Hiszpania miała dwie okazje na break pointa, ale nie udało się ich wykorzystać. Holendrzy dowodzą, że są jak dotąd równym rywalem dla gwiazdorskiego duetu Hiszpanii.

• 21:24 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: łeb w łeb

Cztery oddzielne dwójki w trzeciej grze. Trzykrotnie Holandia miała przewagę, ale nie potrafiła jej wykorzystać, podczas gdy Hiszpania również nie potrafiła wykorzystać break pointa.

• 21:16 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Nadal zmierzy się teraz

Rafael Nadal staje teraz naprzeciwko holenderskiego serwisu. Najpierw posyła strzał do siatki, ale szybko nadrabia to wspaniałym strzałem. 15-15.

• 21:15 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Hiszpania remisuje 1-1 w pierwszym secie

Świetny serwis Carlosa Alcaraza, Holendrzy nie mieli na niego odpowiedzi. Hiszpania podwyższyła wynik na 1-1, nie tracąc ani jednego punktu w tym meczu.

• 21:14 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Alcaraz serwuje pierwszy dla Hiszpanii

Młody Carlos Alcaraz, obrońca tytułu French Open i Wimbledonu, serwuje pierwszy dla Hiszpanii w drugim gemie. Alcaraz wygląda ostro na początku.

• 21:12 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia wygrywa pierwszy mecz, prowadzi 1-0

Dobry początek dla słabszej pary holenderskiej, która utrzymała swój serwis i wygrała pierwszego gema. Nadal i Alcaraz zdobyli kilka punktów, ale to dobry zastrzyk pewności siebie dla holenderskiego duetu.

• 21:11 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Zaczynamy!

Holendrzy jako pierwsi serwują, co dało nam impuls do drugiej rundy męskiej gry podwójnej podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

• 21:09 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Rozgrzewka zakończona

Rozgrzewka dobiegła końca i teraz zawodnicy przygotowują się do startu.

Hiszpanie Carlos Alcaraz/Rafael Nadal kontra Holendrzy Tallon Griekspoor/Wesley Koolhof

Akcja zaraz się zacznie!

• 21:07 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Czy Nadal zagra najlepiej, jak potrafi?

Wczoraj widzieliśmy przebłyski starego Rafaela w starciu z Djokoviciem, gdy w drugim secie odrobił stratę 4-0 i wyrównał wynik na 4-4. Nadal może nie jest w szczytowej formie fizycznej, ale wciąż ma sporo jakości i determinacji.

• 21:04 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Trwa rozgrzewka!

Oba narody wykonują teraz rozgrzewkę przed rozpoczęciem drugiej rundy męskiego meczu deblowego. Najlepsi Hiszpanie na swoim ulubionym korcie. To powinna być uczta dla oczu!

• 21:00 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Zawodnicy wchodzą na kort

Nadal, Alcaraz, Griekspoor i Koolhof zmierzają na kort Suzanne-Lenglen w Roland Garros. Nadal i Alcaraz dostają gromkie brawa od tłumu.

• 20:47 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: O co toczy się gra

Rafael Nadal z dwoma złotymi medalami olimpijskimi na swoim koncie prawdopodobnie zagra na igrzyskach olimpijskich po raz ostatni. Po tym, jak wczoraj Novak Djokovic wyeliminował go z gry pojedynczej, pozostaje to ostatnią nadzieją Nadala na trzeci medal olimpijski.

• 20:46 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Witajcie ponownie!

Jeśli dołączasz do nas teraz, witaj! Długo oczekiwana gra drugiej rundy dla gwiazdorskiego duetu deblowego Rafaela Nadala i Carlosa Alcaraza właśnie się rozpoczyna.

Dziś zmierzą się z Holendrami Tallonem Griekspoorem i Wesleyem Koolhofem.

• 20:43 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Schmiedlova wygrywa!

Anna Karolina Schmiedlova pokonała rozstawioną z numerem czwartym Jasmine Paolini 7-5, 3-6, 7-5! Kort Suzanne-Lenglen wkrótce powita na scenie Nadala i Alcaraz.

Warto przeczytać!  Paul George chciał LA Clippers, ale uznał ofertę za niegrzeczną