Rafael Nadal/Carlos Alcaraz NA ŻYWO, Tenisowy męski debel Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Nadal/Alcaraz w pojedynku łeb w łeb

• 30 lipca, 2024
  • 8 min read

Olimpiada 2024, Rafael Nadal-Carlos Alcaraz Tenis Męska Gra Podwójna NA ŻYWO Aktualności© AFP

Rafael Nadal-Carlos Alcaraz, gra podwójna mężczyzn, Igrzyska Olimpijskie 2024, wynik NA ŻYWO: Rafael Nadal i Carlos Alcaraz mieli wyrównany start przeciwko nieudanej parze z Duch, Tallon Griekspoor i Wesley Koolhof, remisując 3-3 w pierwszym secie. Gwiazdorski hiszpański duet i ulubieniec fanów stawiają kolejny krok na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024 w drugiej rundzie. Nadal wchodzi do gry po tym, jak został znokautowany przez Novaka Djokovica w drugiej rundzie singla mężczyzn, a teraz ma tylko długo oczekiwany debel, aby zdobyć trzeci medal olimpijski. Alcaraz wciąż żyje w singlu i celuje w swoje pierwsze medale olimpijskie w Paryżu 2024.

Nadal nie jest nowicjuszem w olimpijskim deblu, zdobył bowiem z Markiem Lopezem złoty medal w grze podwójnej mężczyzn w Rio w 2016 roku.

Oto relacje na żywo z meczu debla mężczyzn Rafaela Nadala i Carlosa Alcaraza podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu:

• 21:41 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Hiszpania wygrywa 3-3 w pierwszym secie

Hiszpanie kończą swoje serwisy szybciej niż Holendrzy i wydaje się, że mają nieco większą kontrolę nad grą. Obecnie prowadzi 3-3.

• 21:39 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Fantastyczny występ Rafaela!

Nadal wykazuje się doskonałą improwizacją i przytomnością umysłu przy siatce, schylając się i odwracając holenderski return. Nadal ma to coś.

• 21:37 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia nadal maszeruje

Holandia trzyma serwis i trzyma nerwy na wodzy. Teraz prowadzą 3-2. Ponownie Nadal i Alcaraz doprowadzają do stanu równowagi, ale Holendrzy zachowują spokój i wygrywają partię.

• 21:31 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Hiszpania wraca do gry 2-2

Nadal i Alcaraz dobrze kończą komfortową grę. Hiszpania wyrównuje 2-2, ale nietypowa holenderska para Griekspoor i Koolhof nie jest łatwa.

• 21:27 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Nadal serwuje

Właśnie wtedy Rafael Nadal przygotowuje swój majestatyczny serwis lewą ręką. Dzięki temu serwisowi ma już na koncie 22 Wielkie Szlemy!

• 21:25 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia trzyma nerwy na wodzy, prowadzi 2-1

Długa trzecia partia kończy się zwycięstwem Holandii. Hiszpania miała dwie okazje na break pointa, ale nie udało się ich wykorzystać. Holendrzy dowodzą, że są jak dotąd równym rywalem dla gwiazdorskiego duetu Hiszpanii.

• 21:24 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: łeb w łeb

Cztery oddzielne dwójki w trzeciej grze. Trzykrotnie Holandia miała przewagę, ale nie potrafiła jej wykorzystać, podczas gdy Hiszpania również nie potrafiła wykorzystać break pointa.

• 21:16 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Nadal zmierzy się teraz

Rafael Nadal staje teraz naprzeciwko holenderskiego serwisu. Najpierw posyła strzał do siatki, ale szybko nadrabia to wspaniałym strzałem. 15-15.

• 21:15 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Hiszpania remisuje 1-1 w pierwszym secie

Świetny serwis Carlosa Alcaraza, Holendrzy nie mieli na niego odpowiedzi. Hiszpania podwyższyła wynik na 1-1, nie tracąc ani jednego punktu w tym meczu.

• 21:14 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Alcaraz serwuje pierwszy dla Hiszpanii

Młody Carlos Alcaraz, obrońca tytułu French Open i Wimbledonu, serwuje pierwszy dla Hiszpanii w drugim gemie. Alcaraz wygląda ostro na początku.

• 21:12 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Holandia wygrywa pierwszy mecz, prowadzi 1-0

Dobry początek dla słabszej pary holenderskiej, która utrzymała swój serwis i wygrała pierwszego gema. Nadal i Alcaraz zdobyli kilka punktów, ale to dobry zastrzyk pewności siebie dla holenderskiego duetu.

• 21:11 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Zaczynamy!

Holendrzy jako pierwsi serwują, co dało nam impuls do drugiej rundy męskiej gry podwójnej podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

• 21:09 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Rozgrzewka zakończona

Rozgrzewka dobiegła końca i teraz zawodnicy przygotowują się do startu.

• 21:07 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Czy Nadal zagra najlepiej, jak potrafi?

Wczoraj widzieliśmy przebłyski starego Rafaela w starciu z Djokoviciem, gdy w drugim secie odrobił stratę 4-0 i wyrównał wynik na 4-4. Nadal może nie jest w szczytowej formie fizycznej, ale wciąż ma sporo jakości i determinacji.

• 21:04 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Trwa rozgrzewka!

Oba narody wykonują teraz rozgrzewkę przed rozpoczęciem drugiej rundy męskiego meczu deblowego. Najlepsi Hiszpanie na swoim ulubionym korcie. To powinna być uczta dla oczu!

• 21:00 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Zawodnicy wchodzą na kort

Nadal, Alcaraz, Griekspoor i Koolhof zmierzają na kort Suzanne-Lenglen w Roland Garros. Nadal i Alcaraz dostają gromkie brawa od tłumu.

• 20:47 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: O co toczy się gra

Rafael Nadal z dwoma złotymi medalami olimpijskimi na swoim koncie prawdopodobnie zagra na igrzyskach olimpijskich po raz ostatni. Po tym, jak wczoraj Novak Djokovic wyeliminował go z gry pojedynczej, pozostaje to ostatnią nadzieją Nadala na trzeci medal olimpijski.

• 20:46 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Witajcie ponownie!

Jeśli dołączasz do nas teraz, witaj! Długo oczekiwana gra drugiej rundy dla gwiazdorskiego duetu deblowego Rafaela Nadala i Carlosa Alcaraza właśnie się rozpoczyna.

• 20:43 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Schmiedlova wygrywa!

Anna Karolina Schmiedlova pokonała rozstawioną z numerem czwartym Jasmine Paolini 7-5, 3-6, 7-5! Kort Suzanne-Lenglen wkrótce powita na scenie Nadala i Alcaraz.

• 20:35 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Już prawie koniec!

Schmiedlova i Paolini remisują 5-5 w ostatnim secie! Teraz czekamy na zwyciężczynię w singlu kobiet, a zaraz potem na Nadala i Alcaraz.

• 19:52 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Rozpoczyna się trzeci set

Rozpoczął się trzeci set pomiędzy Schmiedlovą i Paolini. Paolini prowadzi obecnie 2-1. Po tym secie rozpocznie się mecz deblowy Nadal-Alcaraz.

• 19:34 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Oczekiwanie się wydłuża

Gra Schmiedlovej i Paoliniego przechodzi do trzeciej rundy. Paolini wygrywa drugiego seta 6-3 i wyrównuje wynik po jednym secie. Nadal i Alcaraz będą musieli kontynuować swoje gry planszowe jeszcze trochę!

• 19:30 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Ból pachwiny Alcaraza

Alcaraz będzie chciał zwalczyć ból pachwiny i powrócić do swojej najlepszej formy, ponieważ w dzisiejszym starciu drugiej rundy z Nadalem będzie walczył razem. Obie gwiazdy mogą nie być w szczytowej formie fizycznej, ale ich jakość sama w sobie może to zrekompensować.

• 19:16 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Nadal i Alcaraz też czekają!

• 19:05 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Już niedługo

Gra między Schmiedlovą i Paolini jest teraz w drugim secie. Schmiedlova odrobiła stratę 2-5, aby wygrać pierwszego seta 7-5. Jeśli wygra drugiego seta, pokona Paolini, a następnie mecz Nadala i Alcaraz może się rozpocząć.

• 18:35 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Kiedy się zacznie?

Pojedynek Nadala i Alcaraz ma się odbyć na korcie Suzanne-Lenglen w Roland Garros, ale najpierw odbędzie się tam mecz singlowy kobiet pomiędzy Anną Karoliną Schmiedlovą i Jasmine Paolini. Po tym meczu zagrają Nadal i Alcaraz.

• 18:32 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Alcaraz wciąż w grze o oba medale

Carlos Alcaraz jest niewątpliwie zdecydowanym faworytem do zdobycia złota w grze pojedynczej, przystępując do igrzysk olimpijskich w Paryżu jako obrońca tytułu Wimbledonu i French Open.

• 18:29 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Łabędzi śpiew Nadala

Wczoraj w meczu singlowym mężczyzn na igrzyskach olimpijskich w Paryżu Nadal odpadł ze swoim wielkim rywalem Novakiem Djokoviciem, przegrywając 6:1, 6:4. Oznacza to, że gra podwójna mężczyzn jest jedyną szansą Nadala na medal w Paryżu.

• 18:27 (IST)

Olimpiada, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Zwycięstwo w pierwszej rundzie

Nadal i Alcaraz musieli stoczyć ciężką walkę w pierwszej rundzie z argentyńską parą Andresem Moltenim i Maximo Gonzalezem, ale wygrali 7-6(4), 6-4.

• 18:25 (IST)

Igrzyska Olimpijskie, Nadal-Alcaraz, debel mężczyzn NA ŻYWO: Witajcie i zapraszamy!

Cześć wszystkim, witamy w NDTV Sports na żywo z jednej z najbardziej oczekiwanych par tenisowych na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. To duet Rafaela Nadala i Carlosa Alcaraza, którzy zmierzą się z holenderskim duetem Tallona Griekspoora i Wesleya Koolhofa w drugiej rundzie męskiego debla!