Sport

Rafael Nadal poświęca specjalny post Carlosowi Alcarazowi po tym, jak młody Hiszpan zmiażdżył Novaka Djokovica w finale Wimbledonu | Wiadomości tenisowe

• 14 lipca, 2024
  • 3 min read

W imponującym pokazie tenisowej sprawności Hiszpan Carlos Alcaraz skutecznie obronił tytuł Wimbledonu, pokonując Serba Novaka Djokovica 6-2, 6-2, 7-6(4) w rewanżu zeszłorocznego finału w niedzielę. Zwycięstwo to oznaczało czwarte trofeum Wielkiego Szlema dla Alcaraza, utrzymując jego nieskazitelny rekord w głównych finałach. Oprócz dwóch tytułów Wimbledonu, 21-letni Hiszpan może pochwalić się zwycięstwem w US Open w 2022 r. i zwycięstwem we French Open zaledwie w zeszłym miesiącu.

Carlos Alcaraz i Rafael Nadal na Netflix Slam w Las Vegas, Nevada (Getty Images via AFP)

Rafael Nadal, legendarny hiszpański tenisista, pogratulował swojemu rodakowi drugiego z rzędu tytułu w Wimbledonie. Na swoim oficjalnym koncie na Instagramie Nadal udostępnił zdjęcie Alcaraz świętującego, gdy ten pierwszy oglądał mecz w telewizji, pisząc: „Gratulacje Carlos!!!! Co za wspaniały moment, kolejny. Uścisk!!!!”

Odkryj Crickit, swoją platformę do oglądania gry, kiedykolwiek i gdziekolwiek. Kliknij tutaj!

Zobacz post tutaj:

Nadal wkrótce będzie partnerował Alcarazowi w przebojowym męskim duecie deblowym podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Djokovic, który dążył do rekordowego 25. tytułu Wielkiego Szlema, aby prześcignąć Margaret Court i wyrównać osiem tytułów Rogera Federera w grze pojedynczej mężczyzn na Wimbledonie, spotkał się z nieustępliwą siłą w postaci Alcaraz. Nieustępliwa gra młodego Hiszpana od samego początku nadała ton całemu meczowi; Alcaraz wykorzystał piątego break pointa w wyczerpującym 14-minutowym gemie otwarcia, wcześnie potwierdzając swoją dominację i wykorzystując falę pędu, aby wygrać pierwszego seta dzięki potężnemu serwisowi.

Warto przeczytać!  Prognozy dotyczące pierwszego dnia US Open dla kobiet, w tym meczu Gauff kontra Gracheva

Djoković stanął przed jeszcze trudniejszym wyzwaniem w kolejnym secie. Alcaraz wykorzystał problemy serwisowe Djokovica i utrzymywał nieustanną presję. Mocne uderzenia z głębi kortu i agresywna gra Hiszpana wepchnęły 37-letniego Serba w narożnik, co spowodowało dwusetową stratę, która wydawała się niemal nie do pokonania.

Trzeci set był świadkiem zaciętej walki, w której obaj gracze pokazali swoją odporność i umiejętności. Przy wyniku 4-4 Alcaraz przełamał serwis Djokovica oszałamiającym zwycięskim backhandem, zbliżając się do zwycięstwa z przewagą 5-4. Jednak mecz przybrał dramatyczny obrót, ponieważ Alcaraz, pomimo prowadzenia 40-0, zmarnował trzy piłki meczowe i pozwolił Djokovićowi przełamać.

Odzyskując spokój, Alcaraz ostatecznie przypieczętował mecz w tie-breaku. Ostatni powrót Djokovica do siatki zakończył zawody, umacniając pozycję Alcaraza jako jednej ze wschodzących gwiazd tego sportu.

Djokovic pochwalił Alcaraza po przegranej, podkreślając, że było to „zasłużone zwycięstwo” dla 21-letniego młodzieńca. Określając go mianem „niesamowitego”, Djokovic przyznał również, że był poniżej oczekiwań w pierwszych dwóch setach, a jego próby przedłużenia gry nie przyniosły rezultatów, ponieważ nie dorównał jakości Hiszpanowi.

Warto przeczytać!  Złe wieści dla Rahula, ponieważ Gilchrist zdobywa ogromny tytuł w Pucharze Świata T20, wybierając Panta i Samsona w stylu Dhoni na „zapasowe” dla Team India | Krykiet
Złap każdy wielki hit, każdy wicket z Crickit, miejscem docelowym dla wyników na żywo, statystyk meczowych, infografik i wiele więcej. Odkryj teraz!